Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-03-2009, 15:54   #41
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Andreo,
utíkáš od odpovědí :
1. Nebudu hledat nic v databázi ENCI, protože neumím italsky a databáze je tam jen v tomto jazyce.
2. Pochpil jsem tedy správně, že Audrey je tedy Tvoje a je u tebe v Itálii ?
3. Přesně jak napsal Karel, nemluvilo se jen o čtvrté generaci, ale o tom, že pokud se objeví u potomků jiné výsledky než 0/0, bude vše ukončeno (i když není jasné jak).
4. To, že chováš podle regulí ENCI a FCi je super, ale současně píšeš o "původním duchu pokusu" a ten měl deklarovány trochu jiné regule.
5. Stále jsi nevysvětlila, co má výzkum DKK (tak je "pokus utara" deklarován a Ty to i potvrzuješ) společného s bonitací a posouzením na výstavách ?

Když jsi se do od počátku ilegálního pokusu s Mutarami zapojila (ilegální proto, že "A" vrh Mutara byl zapsán do registru proti ustanovením zápisního řádu ČMKU), tak musíš s otázkami na Tebe počítat. Spojila ses totiž s lidmi, kteří se postavili proti KCHČSV v ČR a proti Klubu v SR a Německu, které poslaly oficiální protesty, proti tomuto "pokusu".
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 16:28   #42
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Margotwolf View Post
Ahoj,
Foresta Incantata Fenrir je HD:A, ED:0 .
Andrea
Prosím ještě o informaci, neberte to prosím jako nějaký osobní útok - kde bylo toto vyhodnocení zhotoveno? Protože na počátku pokusu bylo panem Jedličkou zdůrazňováno, že všichni kříženci a jejich potomci budou vyhodnoceni u MVDr. Šterce. V tom se s panem Jedličkou vyjímečně shodnu, že DKK by měl vyhodnocovat jeden člověk, což u takovýchto pokusů platí dvojnásob. A vyhodnocení A(0/0) u MVDr. Šterce lze považovat za takřka absolutní záruku, že stav kloubů je perfektní. Vzhledem k častým zásadním rozdílům v hodnocení MVDr. Šterce a jiných - zahraničních - posuzovatelů (kdy jsme měli v minulé době možnost přímého srovnání) a také vzhledem k tomu, že metodika odstupňování není v různých státech sjednocena, by měl všechny tyto jedince, tzn. křížence Mutara a jejich potomky, posuzovat (tak jak bylo původně panem Jedličkou deklarováno) MVDr. Šterc.

Případné další dotazy Vám pošlu e-mailem, bylo by dobré případně připravit nějaký ucelený materiál o tomto Vašem odchovu. Každopádně děkuji za ochotu komunikovat - to totiž není až taková samozřejmost, jak by se mohlo zdát .

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 16:48   #43
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
... a proti Klubu v SR a Německu, které poslaly oficiální protesty, proti tomuto "pokusu".
Pokud vím, tak pokud by se jednalo skutečně jen o pokus, tak jak byl deklarován v odůvodnění zápisu kříženců do pomocného registru PK, neměl by slovenský klub proti tomu námitky. Ohradil se proti způsobu, jakým je "pokus" veden (úroveň informovanosti = 0) a co se s kříženci zamýšlí (zjevná snaha o využití v čistokrevném chovu).
Mimo jiné, ohradil se - prozatím pouze slovně - také předseda SKJ pan Štefík. Nic z toho jistě neprospívá ČSV, důvěryhodnosti českých chovatelů a v konečném důsledku ani křížencům samotným.

A to že výsledky po čtvrté generaci budou poskytnuty KCHČSV v ČR, no možná to tak vidíte nebo si myslíte že by to tak bylo správně, ale vzhledem k tomu, jak se všechno od úplného začátku až dodnes vyvíjí ... pardon, ale na pohádky už jsem moc velký. Možná ano v případě, že předsedkyní KCHČSV bude Ing. Soukupová a hlavní poradce chovu pan Jedlička (nebo naopak) - v tom případě budou už dávno Skoupý, Hubáčková a jim podobní dávno z KCHČSV vyloučeni (ne-li odsouzeni k trestu smrti ). Ale i tak si myslím, že by kompletní informace zůstaly pouze u nich a k "obyčejným smrtelníkům" by se nedostalo buď vůbec nic, nebo jen zlomek, který bude "informačně vyhovující". Tolik mi říká moje dosavadní zkušenost.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 23:13   #44
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
...tak Vás mohu ujistit, že pár Nancy Šedá eminence+Freking z Molu Es sestavila osobně Monika Soukupová. Byl to můj první vrh a tak jsem vše nechal tehdy na ní, jako na tehdejší poradkyni chovu. Navíc s Kingem nechtěl nikdo krýt, protože se o něm říkalo, že byl pod cizími papíry rentgenován a měl trojky.
A tys tomu věřil?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 23:29   #45
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
A tys tomu věřil?
Já jsem tohle nikdy především neřešil. O vyhodnocování DKK jsem měl vždy pochybnosti. Takže, jak si můžeš všimnout, jsem kryl většinou psy, kteří měli nález DKK pozitivní.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 01:07   #46
Margotwolf
Junior Member
 
Margotwolf's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Sale (AL)
Posts: 83
Send a message via Skype™ to Margotwolf
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Prosím ještě o informaci, neberte to prosím jako nějaký osobní útok - kde bylo toto vyhodnocení zhotoveno?
Zde v Itálii existují dvě oficiální centra uznaná ENCI na čtění DKK. Jedno v Cremoně (FSA) e druhé ve Ferrara (Celemasche). Pouze tato dvě centra vydávájí oficiální certifikát. A pouze tato dvě centra abilitují veterináře od kterých přijímají snímky k hodnocení.
Jak už víte, žiji a chovám v Itálii a na oficiální snímky mohu jít jak k jednomu tak druhému centru. Foresta Incantata Fenrira jsem vezla do Cremony, kde působí dr. Vezzoni, který je světová kapacita na ortopedii a dysplasii zvlášť, je i členem mezinárodní komise DKK v Německu.

a ještě odpověď na přechozí dotaz: Jsem majitelka Audry Lupo Mutara.

s pozdravem,
Andrea
__________________
Andrea x 2
Foresta Incantata kennel
www.forestaincantata.it
Margotwolf jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org