Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-11-2011, 19:20   #1
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default strach z lidi s okamzitou obrannou reakci

zdravim
mam docela zavazny problem se svou fenkou...to ze se boji cizich psu a jako obrannou reakci pouziva rovnou utok, to vim a predchazim tomu tak, ze si ji okamzite privolavam a pripinam na voditko, pokud nekde nejakeho vidim. minuly tyden se mi ale prihodilo, ze jsem venku potkala chlapa a zenskou s malym bilym psem. svou sedivku jsem mela uz davno na voditku, oni i kdyz meli spoustu casu si psa privolat a privazat, ho nechali behat na volno. pes se k nam rozebehl a do me fenky se pustil. kazdy uzna ze je pak celkem problem psy od sebe odtrhnout, kdyz ten na volno neustale dorazi. a to jsem ho i kopla. chlap si pro nej pribehl, vzal do ruky a podal zene. nejdriv celou dobu mluvil, ze to je jejich vina, ze si psa neuvazali. mimochodem malemu psovi se nic nestalo. a pak mi najednou skocil po fence, zacal ji skrtit na obojku a rvat na ni. snazila jsem se toho hajzla odtrhnout. bohuzel se mi to moc nedarilo, jelikoz byl proti me o hodne silnejsi. nastesti toho brzy nechal. pak uz jsme se jen hadali. vubec nechapu, jak si neco takoveho muze nekdo dovolit. problem ale kuli kteremu pisi je, ze od te doby, fenka ostre utoci na jakehokoli cloveka. bojim se ji nechat behat na volno. vim, ze je to moje vina. mela jsem ji ochranit...muze mi nekdo poradit co ted jestli se vubec jeste neco da, po takove zkusenosti...
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 15-11-2011, 18:36   #2
MaryAnn
Junior Member
 
MaryAnn's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 23
Default

No to že išlo o nejakého cvoka alebo choromyseľného človeka čo mohol škrtiť a kričať na cudzieho psa na vodítku to tu radšej ani nerozoberajme ...
Ja osobne si myslím, že budeš musieť teraz pracne a zdĺhavo pomaly obnovovať dôveru fenky voči ľuďom, útočí predovšetkým z veľkého strachu a nedôvery...Musíš "napraviť" jej mienku o ľuďoch. Postupovala by som tak, že by som požiadala priateľov a známych o spoluprácu- cudzí človek by vás mal najprv len chvílu sprevádzať, ked ho bude fenka brat v pohode, pokúsiť sa o kontakt (bez očného kontaku) napr. nechať sa oňuchať, podať pamlsok a podľa fenkiných reakcií postupovať ďalej (ak sa bojí, spomaliť, ak sa osmeľuje pridať napr dotyk z boku,stále bez oč. kontaktu).. A takto postupne, kým začne dotyčnému dôverovať (napr. pri ďalšom stretnutí bude vidieť že ho pozná a správa sa lepšie) a potom ked bude v styku s dotyčným OK, prejsť na ďalšieho človeka a ďalšieho... bude stáť zopár trpezlivých a ochotných kamarátov a tvoj čas, ale určite to bude stáť za to...fenečka časom pochopí, že ľudia nie sú zlí (nie všetci) ..Držím palce (a na toho cvoka čo jej to urobil by som podala trestné oznámenie..)
MaryAnn jest offline   Reply With Quote
Old 23-11-2011, 16:45   #3
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default

Quote:
Originally Posted by MaryAnn View Post
No to že išlo o nejakého cvoka alebo choromyseľného človeka čo mohol škrtiť a kričať na cudzieho psa na vodítku to tu radšej ani nerozoberajme ...
Ja osobne si myslím, že budeš musieť teraz pracne a zdĺhavo pomaly obnovovať dôveru fenky voči ľuďom, útočí predovšetkým z veľkého strachu a nedôvery...Musíš "napraviť" jej mienku o ľuďoch. Postupovala by som tak, že by som požiadala priateľov a známych o spoluprácu- cudzí človek by vás mal najprv len chvílu sprevádzať, ked ho bude fenka brat v pohode, pokúsiť sa o kontakt (bez očného kontaku) napr. nechať sa oňuchať, podať pamlsok a podľa fenkiných reakcií postupovať ďalej (ak sa bojí, spomaliť, ak sa osmeľuje pridať napr dotyk z boku,stále bez oč. kontaktu).. A takto postupne, kým začne dotyčnému dôverovať (napr. pri ďalšom stretnutí bude vidieť že ho pozná a správa sa lepšie) a potom ked bude v styku s dotyčným OK, prejsť na ďalšieho človeka a ďalšieho... bude stáť zopár trpezlivých a ochotných kamarátov a tvoj čas, ale určite to bude stáť za to...fenečka časom pochopí, že ľudia nie sú zlí (nie všetci) ..Držím palce (a na toho cvoka čo jej to urobil by som podala trestné oznámenie..)
diky za radu uz na tom pracujeme, ale jde to pomalu...
nyaro jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org