Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-01-2009, 21:49   #21
Mikistos
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 5
Default

Rozjela se tu docela dobrá diskuze a je vidět, že každý má s chovem nějaké zkušenosti.
Dovolím si položit indiskrétní a možná nevhodnou otázku :
S jakou z chovných stanic máte zkušenosti a mohli by jste ji doporučit ?

Samozřejmě chápu, že pes je nerad sám. Pochopil jsme to už před několika lety kdy si naši vzali k staršímu psovi štěně, o které se přítelkyně bratra nechtěla strarat a ten najednou ožil a omládl a 5 let. Jde ale o to, že kolik z nás si může dovolit nechodit do práce ( nebo si tam psa brát sebou ). Samozřejmě je jednoduché řešení pořídit druhého psa, ale to určitě ne v mém případě. Nemám tolik zkušeností abych se moh věnovat dvoum psům.
Mikistos jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2009, 21:56   #22
Lucan
Member
 
Lucan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 34
Send a message via ICQ to Lucan
Default

O tom která stanice je nejlepší, si musí každý rozhodnout sám.. Surfuj, klikej, čti a udělej si obrázek. Tady se takřka zná každej s každým.
Lucan jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2009, 22:06   #23
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Myslíš jako že když nejsi doma, tak že si psi vystačí? No, možná jo, ale taky se ti může stát, že místo jednoho nešťastnýho závisláka budeš mít doma dva. Nebo dva kazisvěty. Pořád jsi členem smečky a když se z ní budeš vydělovat, nebudeš si s těma psama rozumět.
Jinak já samozřejmě taky chodím do práce (bez psů), ani neznám nikoho, kdo by nechodil. Souhlasím s tím, že kotec je řešení na dobu, kdy se psem být nemůžeš a on nemůže být sám na zahradě, v bytě atd. Spousta lidí má psa v bytě v kennelce, když nejsou doma. Pes si tam odpočine a je v bezpečí. Pokud tam má zázemí a je to pro něj (druhý) domov, tak proč ne. Ale nemá tam být celý den. Podle mě tam ani nemůže být spokojený. A když jo, tak je v partnerském vztahu člověk-pes něco špatně.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2009, 22:24   #24
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Co se kvality stanic týče..každý se bude dívat asi na něco trošku jiného. Osobně jsem plánovala psa o něco později a jezdila jsem se na psy jen dívat, abych si ujasnila, jestli je to opravdu zrovna tento pes, se kterým chci trávit čas. Všude jsem se setkala se vstřícností a ochotou poskytnout maximum informací (jak od chovatelů, tak majitelů)..a to i bez ohledu na to, jestli šlo o "1." či "2." skupinu (ohledně rozkolu v klubu jak jsi psal)...což považuji za poměrně důležité..přeci jen, jde naštěstí stále ještě hlavně o budoucnost plemene, než o nějaké osobní neshody.
Když jsem se přijela podívat na fenku u které se plánoval 1. vrh, naprosto mi učarovala během několika prvních minut svou neuvěřitelně přátelskou povahou..a v tu ránu jsem měla jasno. Navíc jsem brzy zjistila, že si velmi rozumím i s chovateli této fenky, což je také důležité. Štěně a ch.s. jsem tak měla vybranou ještě před nakrytím fenky a po celou dobu až doposud mám s chovateli jen ty nejlepší zkušenosti..ačkoli se třeba názorově trošku lišíme v některých věcech...Bavíme se spolu otevřeně a narovinu, čehož si moc vážím.
Jestli mít psa v bytě či venku na zahradě..každý si obhájí to své. Osobně nemám možnost mít psa venku, a docela jsem si od svého okolí vyslechla..tak či onak, je to hlavně o tom, jak se majitel svému psu věnuje. Jestli bude celý den sám na zahradě nebo v bytě..je to totéž a je to špatně. Jestli s ním bude majitel trávit velké množství času, bude se mu věnovat atd., zajistí byt či zahradu tak, aby se psovi nic nestalo..tak ani v jendom případě nevidím problém. Jestli bude pes raději doma nebo v kotci-na zahradě..asi půjde o celkový přístup majitele již od začátku. Také znám psi, kteří do domu nevlezou ani za nic a naopak psy, kteří jsou venku naprosto mimo..v každém případě mi přijde docela logické, že psa, kterého budu mít doma budu znát lépe, než psa, který bude bydlet v kotci..ten vztah tam asi opravdu bude užší.
Fígl s tričkem jsem taky zkoušela-mělo být načichnuté maminkou..nepomohlo to vůbec bych řekla. Asi je to pes od psa..
Ještě k těm rozkolům mezi lidmi tady...když jsem se začla zajímat o čévéčka, taky mě to dost zarazilo a znechutilo..ale chce to se na tohle vykašlat...a hledět si věcí ohledně psů a ne ohledně lidí. Určitě bych neřekla, že by to tady zasahovalo tak dalece jako na tom cvičáku co jsi říkal..cvičák teď taky trošku řeším..zatím teda spíš přemýšlím, kam chodit..Kdybyste mohl někdo nějaký doporučit-v rámci Mělníka..případně Prahy (pátky, víkendy) dejte vědět.
Jani a Sofi (DeMolay)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2009, 22:51   #25
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Považovat kotec za vězení je poněkud polidštěné. Kotec není za trest, je to psí území kde odpočívá a tráví čas když jsem v práci. Pokud si štěně postupně na kotec zvyká není v budoucnu žádný problém. Mám psů 5 a osobně považuju bezpečnější nechat psy bez dozoru v kotci, než v bytě. Letos je ale zima hodně drsná a je jasné že malé štěně v tomto počasí do kotce nepatří.
Je nesmysl považovat ustájení v kotci za vyloučení ze smečky. Jeli pes dobře vychovaný musí se přizpůsobovat on vašim požadavkům a potřebám. Tyhle rádoby psychologické řeči nemám ráda.
Souhlas s Danielou a ostatními, kteří napsali podobné zkušenosti a názory. Kotec je místo odpočinku, místo krmení a místo, kde počká pes na páníka než přijde z práce. Není to trest. Když jsme doma, jsou psi s námi a okupují většinou pohovku sedačky v obýváku . Malé štěně by mělo trávit co nejvíce času s novým majitelem, doporučil bych vyhradit si několik týdnů "mateřské" dovolené, ale už v této době ho navykat po chvilkách na to, že občas musí být samo, což není trest ale nutnost, a kotec - podotýkám dobrý bezpečný vlčákoodolný kotec - je to nejbezpečnější místo, kde pes přečká dobu, kdy nemůžu být s ním.

Jen snad ještě související poznámku ke psům v bytě a k názorům, že ČSV (nebo jiný velký pes) nepatří - nesouhlasím s tím, pokud dá člověk psovi vše co potřebuje, může spokojeně žít i velký pes v bytě. V případě štěněte, které všechno ochutnává a bude tam muset zůstávat nějakou část dne bez dozoru, je nutné byt upravit tak, aby byl bezpečný (pozor na elektrické kabely, jedovaté květiny, odpadkový koš a jeho obsah atd.). Nedoporučuji před koupí štěněte ČSV do bytu pořizovat nový nábytek . Ale jinak je to podle mě o přístupu, ne o tom, jestli mám dům se zahradou nebo garsonku uprostřed města. Do té bych si ale asi nepořídil 10 vlkodavů .

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2009, 22:57   #26
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Měl jsem dřív zvířáky na zahradě/špatné návyky z venkova/ a ty poslední dva mám v bytě a už bych to neměnil. Teprve pak jsem zjistil, že jsem ty své 3 předešlé vlastně vůbec neznal. Nežili jsme spolu , ale vedle sebe. Vlastně se doteď mlátím do hlavy, že jsem malou Emu /Vlčí chaloupku/ nenatáhl na stálo domu a potažmo i do pelechu hned, když přišla k nám, ale až za půl roku. Možná jsem tím mohl o kus víc podchytit její komplikovanou povahu hned na začátku/byla už krapet starší když k nám přišla/. Na zahradě vždycky přemýšlela kudy ven a co zlikvidovat, kdežto doma je naprosto spokojená a nedestruktivní, byť jsou kolem samé pro psa "zajímavé" předměty. myslím, že jsou šťastní, když mohou být uprostřed dění a být takříkajíc u všeho. Používáme hafany i jako přímotop ke spacáku na potulkách a ta změť lidí a psů má něco do sebe. No ,ale to už bych se pouštěl na tenký led mystiky a niterných duševních pochodů.

Kotec je samozřejmě pro případ nepřítomnosti dobrá varianta. Zvláště není li oplocení dostatečně vysoké a máte podnikavé zvířátko.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2009, 23:05   #27
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Mikistos View Post
Rozjela se tu docela dobrá diskuze a je vidět, že každý má s chovem nějaké zkušenosti.
Dovolím si položit indiskrétní a možná nevhodnou otázku :
S jakou z chovných stanic máte zkušenosti a mohli by jste ji doporučit ?

Samozřejmě chápu, že pes je nerad sám. Pochopil jsme to už před několika lety kdy si naši vzali k staršímu psovi štěně, o které se přítelkyně bratra nechtěla strarat a ten najednou ožil a omládl a 5 let. Jde ale o to, že kolik z nás si může dovolit nechodit do práce ( nebo si tam psa brát sebou ). Samozřejmě je jednoduché řešení pořídit druhého psa, ale to určitě ne v mém případě. Nemám tolik zkušeností abych se moh věnovat dvoum psům.
Kontaktuj chovatele a udělej si pár výletů, navštiv je, promluv si s nimi. Kontaktuj třeba i majitele štěňat z různých chovatelských stanic a ptej se na jejich zkušenosti. Z těchto informací si pak udělej vlastní závěry a vyber si.

Koupit si dvě štěňata ČSV zaráz nedoporučuju. Za prvé to není řešení ve smyslu že by si vystačili - nebo možná ano ale pak máš naopak problém, protože se navážou víc na sebe navzájem než na Tebe, a za druhé je i jedno štěně ČSV celkem "záhul". Pokud uvažuješ o druhém ČSV, počkej tak aspoň dva roky, kdy ten první bude dobře vychovaný, bude mít aspoň základní poslušnost a nebude takové třeštidlo.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2009, 09:28   #28
cheynee
Junior Member
 
cheynee's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 16
Default

Ahoj,

můj osobní názor je ten, že nejideálnější podmínky pro odchov štěňat jsou ty, kde jsou co nejvíce v kontaktu s lidmi. Takže obýváky, kuchyně přímo v domě. Jo je to záhul, když Vám třeba deset štěňat likviduje zařízení bytu, ale rozhodně se to pro to štěně vyplatí. Nebo třeba i minimálně, když jsou štěnda přes hodiny - kdy je chovatel v práci v kotci, ale po zbytek dne prostě s ním DOMA.
Čím více v kontaktu s lidma (hraní, manipulace se štěndy, rozličné ruchy vyplývající s života v domácnosti -TV, pračka, myčka, rychle stažené rolety a různé další ,,banality,, ) - tím jistě lépe!

Jinak doporučuji navštívit klubové akce čsv (výstavy, bonitace), tam je
vždy největší srocení chovatelů a majitelů čsv.

I.
cheynee jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2009, 10:12   #29
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

To je pravda. 2xvlčáka naráz a na poprvé bych nedoporučoval. To by byl asi nářez. A to štěněcí období by nebylo to nejhorší. Trochu/víc?/ to trvá je prokouknout. A pak je tady ještě jeden smutnější problém-domov důchodců v budoucnosti. Určitě aspoň ty dva roky počkat, a je to pak i s guvernantkou nebo domácím učitelem.

Nedávno jsem si psal z jednou musherkou , která měla přes 20 haskounů přibližně stejně starých, aby mohli všichni do tahu, a pak to přišlo. Dnes má jen dva právě kvůli tomu, že už to nechce zažít. Zajímal jsem se o to právě proto, že jsem chtěl vědět co dělají majitelé velkých spřežení s tou romanticky krásnou partou psů když doslouží. Většinou prý to happyendem nekončí.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2009, 11:07   #30
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by cheynee View Post
Nebo třeba i minimálně, když jsou štěnda přes hodiny - kdy je chovatel v práci v kotci, ale po zbytek dne prostě s ním DOMA.
To je rozhodně ideální stav, ale v počasí které panuje nyní bych moc nedoporučovala. Teplotní rozdíly 30 - 40 stupňů nejsou ideální ani pro dospělého psa, natož pro štěně. V zimě se chovatel musí rozhodnout, jestli bude vrh odchovávat doma nebo k kotci.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 12-01-2009 at 11:22.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2009, 11:20   #31
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Štěněčí sezóna a každoroční dotazy .

Výběr chovatele moc nechápu, já vybírám psa a ne lidi. Takže pokud se mi líbí nějaké zvíře, libí se mi i jeho partner, tak chovatele bych neřešila. Většina jich je naštěstí normálních. Ne všichni ale jsou tak hyperkomunikativní. On je rozdíl mít odchován jeden vrh nebo 20.....Pokud chci někoho na pokec, stačí vlézt do nějakého chatu - když chci psa, tak vybírám psa. Možná někdo nemá čas každý den řešit, kdy se pejsek napapal a vyčůral po mailu. Samozřejmě čas od času může nastat nějaký problém, ale neznám chovatele ČSV, který by dával od "svých" štěňat ruce pryč, ač to možná v leckterých diskuzích vypadá jinak.

Umístění psů, je každého názor. Rocco byl do 3 měsíců se mnou a od té doby bydlí v kotci. Vevnitř být nechce a ani nemůže. Najít bydlení, kde vám nechají psa v bytě není také moc snadné. Pokud vám domeček říká pane, tak je to vaše věc. Jen varuji před tím, vychovat ze svého ČSV totálního závisláka.....Nikdy nevíte, co se s vámi může stát a když pes neumí být sám je to dost záhul.....
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2009, 11:59   #32
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

ale na druhou stranu určitě není dobře, když je pes v kotci pořád, že? Radši budu mít závisláka, kterej se mnou nebo s přítelkyní tráví každou volnou chvilku, kterou máme, než mít psa, kterýho budu ukazovat v kotci. Pro mě už teď je to člen rodiny a domů prostě patří, ikdyž kotec musíme využívat taky, ale jen po dobu nezbytně nutnou.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2009, 12:09   #33
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Pořád v kotci tu nikdo nikdy neřekl neb nikdo tu není popotahován kvůli týrání. Což se na druhou stranu může stát od starostlivých sousedů v případě, že svého závisláka jste nuceni na "dobu nezbytně nutnou" zavřít do kotce a on ho demoluje a vyluzuje neuvěřitelné pazvuky . Ale není závislák jako závislák. Každý ČSV je závislák .
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2009, 12:20   #34
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

njn je to na každým na jakou dobu kdo toho psa do kotce musí zavřít a na jkou dobu ho tam zavře. Každej ČV možná závislák je, akaždej taky na něčem jiném. Rozhodně pro to štěně je nejlepší věnovat mu maximum času, kolik si člověk může dovolit, protože dýl může každá hodina chybět a potom hrozí to, že se pes ven z toho kotce nevyhrabe.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2009, 15:51   #35
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Každej ČV možná závislák je, akaždej taky na něčem jiném.
Každé na své smečce .

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Rozhodně pro to štěně je nejlepší věnovat mu maximum času, kolik si člověk může dovolit
Samozřejmě, že štěněti každý věnuje víc času a musí. Přečti si tu diskusi za nějakých 8-10 let a pak možná pochopíš, že tu není řeč jen o štěňatech. Oni totiž vyrostou a žijou s námi více jak dekádu (alespoň většina) a za tu dobu se mnohé změní.....
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2009, 18:47   #36
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Já měla štěndu v bytě a co bych občas dala za pevný kotec)). Že jí zajímaly kabely dokážu pochopit, to se dá kousat. Ale proč šťourala pacičkou v zásuvce jako malý elektrikář, to je pro mě záhada. Takže kvůli bezpečnosti, jednoznačně kotec než volně v bytě. Do bytové klece se dá strčit na chvíli, ale nechat tam psa 8 hodin je podle mě moc, ikdyž většinu času prospí. V kotci se může aspoň projít. Ale jinak je to psovi asi jedno ne? když je doma sám a spí. Hlavně že pak ho páník veme ven.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2009, 19:59   #37
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Ale jinak je to psovi asi jedno ne? když je doma sám a spí. Hlavně že pak ho páník veme ven.
Určitě. Když si zvykne v kotci zlobí sám doma. Když doma, bude kvílet v kotci. Kotec je jednoznačně bezpečnější, ale pro útlocitné zní lépe byt
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2009, 21:42   #38
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Ahoj, my jsme na Amee čekali skoro 2 roky než se vybrané fence narodí, narodila se v únoru, hned jak jsme ji přivezli jsme se ji snažili naučit kde má své místo, měla nachystaný pelíšek v garáži (spíše sklad a bez auta). Když usnula přenesla jsem ji do pelíšku v garáži a nechala ji otevřené dveře do bytu, pak se naučila tam chodit sama. Dnes tam zůstava jen když jsme pryč a na noc, někdy ve společnosti kocoura. Venku je ráda ale musí si jednou za čas udělat kontrolu domu, zda jsou všichni v pořádku nebo se náhodou nechystá něco k snědku. Před Amee jsem měla fenku NO a je to teda podstatný rozdíl, také je rozdíl mít psa doma a poznávat se, známe se tak, že poznáme své nálady, dokonce poznala že jsem těhotná a hlídá mi bříško, nikdy před tím mi hlavu na břicho nepokládala vždy jen na nohy.
Co se týče chovatelů- neměli jsme jediný problém, když Amee otekl čumák a zdejší veterináři nevěděli z čeho, nabídli konzultaci u jejich veterináře. Naštěstí se to opouzdřilo - byl to absces (pravděpodobně ze zapíchlého trnu v dásni). Pravidelně se informují o tom jak roste, doprovodili nás ke svodu a na první výstavu.
Na cvičák jezdíme pravidelně, skoro všichni mají psi s PP, takže problém nemáme. Občas jsou potíže s výcvikem protože 98% psů jsou NO a někteří si myslí že na ČSV platí stejné výcvikové metody jako na NO, což je špatně, ale hlavní výcvikář to zvládá a vždy jen zařve: "to je vlk na to musíš jinak!" Rozhodně bych si nevzala 2 psy najednou, jsem ráda že zvládáme jednoho. Opravdu je to rozdíl cvičit NO a ČSV, udělá něco 40x dobře a pak najednou dělá že neví co po ní chceme....
Přejeme šťastnou ruku ve výběru
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 16-01-2009, 18:43   #39
efka
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 13
Default

Quote:
Originally Posted by Mikistos View Post
Dobrý den,

můžete mi poradit jak začít se štěnětem ČsV. Máme zahradu, má přípravený kotec i boudu. Nevím jestli v těchto mrazech mu nějak neublíží být hned venku. Myslíte, že ho mam hned dát do své boudy, nebo ho zatím nechat doma a počkat až se oteplí.

Můžete mi poradit podle čeho si vybrat to " správné " štěně ( to, že ho nekoupím od překupníků nebo bz PP je mi jasné ). Ale jaké mohou být indicie něčeho špatného u štěňat ( např. jestli je více či méně aktivní nebo tak ). Nebo víte o někom kdo právě má k dispozici štěně - fenku ?

Posledních pár dnů jsem četl spoustu příspěvků ze světa ČsV. Z několika článků jsem pochopil určitý rozkol mezi jádrem klubu ČsV a některými chovateli. Působí to na mě dojmem toho, že je určitá uzavřená skupina lidí, kterým nejde tolik o klub jako takový, ale spíše o svoje zájmy. Důvod proč se ptám je ten, že přesně takové to bylo v místě kam jsem chodil na cvičák ( nebudu říkat kam, protože to prostě mohla být i moje chyba, že jsem neby schopný najít ty správné lidi ). Chodil jsem tam se svým NO ( který před několika týdny zemřel ve věkou 8 let na přetočení sleziny a žaludku ) a ze začátku to bylo fajn. Bohužel tam byla uzavřená skupina lidí, kteří ho i provozovali. Byl to první pes s PP a chtěl jsem s ním opravdu pracovat. Problém byl, že jsem prostě nevěděl jak na to. Myslel jsem, že cvičík bude to pravé místo, kde mě naučí pracovat se psem a mě to třeba tak chytne že budu jezdit i na výstavy a tak. Skutečnost byla taková, že když na to teď vzpomínám nikdy mi tam nikdo neporadil jak mohu mého psa něco naučit ( občas se stalo, že jsem tam přije v 8.00 do 9,30 se sedělo v klubovně a čekalo kdo se ujme organizace výcviku a 10.00 se na půl hodiny " vyběhlo " ven a udělalo se pár cviků. Po čase jsem z toho ztratil zájem o dění kolem cvičáků a výstav.
Když jsem posledních pár dnů četl spoustu příspěvků zjistil jsem, že to není takové všude. Zase jsem začal uvažovat o tom, že bych se se svým budoucím novým psem začal zůčastňovat i nějakých akcí. Články ve kterých se evideňtně rozpor mezi vedeník klubu ČsV a skupinou chovatelů na mě působí dost negativně a trochu mam strach, že pokud člověk nebude znát ty lidi na správném místě může se ne různé akce jezdit jenom dívat. Proto bych se chtěl zeptat jaká je skutečnost ?
Víte v příbramském okrese o nějakém dobrém cvičáku, kde by mi pomohli pracovat se psem ( slyšel jsem, že v březnici je vyhlášený cvičák )?

Děkuji za odpovědi
Ahoj,
pokud ještě máš zájem o štěně ,tak mám stále k dispozici fenku i psa.
Informace : www.zdatovaraje.wbs.cz
efka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org