Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-03-2009, 04:29   #1
Mila
Junior Member
 
Mila's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Warszawa
Posts: 113
Default Przedszkole w Warszawie

Hej,

Mam pytanie czy zapisujecie się na tzw. przedszkola? Dla sióstr z Warszawy mam pewną propozycję. Właśnie wyczytałam, że istniej możliwość zorganizowania grupy szkoleniowej dla psów określonej rasy i to właśnie przez ośrodek rekomendowany przez Związek Kynologiczny. Podaję link http://www.szkoleniepsow.pl/ Myślę, że warto się zastanowić
Dajcie znać proszę, może macie inne propozycje, wynalezione ośrodki szkoleniowe, czy cuś.

pzdr,
karolina
Mila jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 04:34   #2
Mila
Junior Member
 
Mila's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Warszawa
Posts: 113
Default

ach, i jeszcze jedno. Przedszola mają na celu przede wszystkim zainteresować wspólną zabawą etc. (tak przynajmniej wyczytałam), także wpłynie to pozytywnie na domowe ADHD Mila, pomimo ze codziennie spacerujemy z nia przynajmniej 1,5 h, zrywa się ok. 24 i zaprztala min. 20 kółek dookoła całego mieszkania, rozwalając wszystko co napotka na swojej drodze. Zajęcia z freesby pewnie trochę rozładują niezaspokojoną dawkę energii.

czekam na info
Mila jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 09:22   #3
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Mila View Post
Zajęcia z freesby pewnie trochę rozładują niezaspokojoną dawkę energii.
Przedszkole dla samych wilczaków? Faaaajnie!
Ale z freesby trzeba chyba ostrożnie - zwłaszcza w tym wieku. Stawy jeszcze słabiutkie, rozwijają się, chyba nie można ich tak wcześnie obciążać w sposób, jaki to robią gonitwy i skoki za freesbe.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 11:34   #4
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

To normalne, że wilczak przed spaniem zaczyna dostawać głupawki. Ja z czamborem nawet teraz wychodze około pólnocy na małe szaleństwo. Przy szczeniaku było to normalne i obowiązkowe. Wspólna gonitwa, podgryzanie, ogólnie kwadrans totalnego szaleństwa. Niestety wkurzało to czasem sasiadów bo on wydaje wtedy takie dzikie okrzyki.
To, ze w ciagu dnia miał kilka spacerów i szaleństw z psami nie miało wpływu na nocne szaleństwo. Ja z czasem wprowadziłem tez plastikowe butelki i to też pomaga rozładowac nadmiar energii i daje zajęcie na kilkanascie minut choć niestety dość głośne na taką porę.

Last edited by wilczakrew; 03-03-2009 at 11:37.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 13:26   #5
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by Mila View Post
ośrodek rekomendowany przez Związek Kynologiczny.
szkolenie związkowe to temat rzeka... własnej opinii nie mam, ale polecam google przed podjęciem decyzji

Quote:
Originally Posted by Mila View Post
Podaję link http://www.szkoleniepsow.pl/ Myślę, że warto się zastanowić
samego szkolenia nie widziałam, ale jego 'efekt', bo zdawałam tam (eksternistycznie) PT. Psy z tej szkoły wypadły blado na tle zbieraniny eksternów pod względem poziomu wyszkolenia, a przewodnicy nie mieli pojęcia o zasadach egzaminowania-że pies musi mieć łańcuszek, że nie wolno karmić między ćwiczeniami, itd...
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 14:03   #6
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Psy jadły na egzaminie?

Mila- psie przedszkole z innymi rasami to jest super sprawa dla wilczaka. To socjal, poznanie innych ras, ich wyglądu, zachowań. Są pieski wydające dziwne dźwięki(mopsy, buldożki itp), są haszczaki czy mamuty z ogonami w wersji "bojowej".. są małe delikatne pieski i tych wszystkich "inności" nasz maly czeweczek uczy sie właśnie w przedszkolu Oprócz nauki jak prowadzic psiaka, wprowadzenie do późniejszego szkolenia, korzystamy własnie w tej formy socjalu- pod okiem szkoleniowca, który wie, kiedy "niewinna" zabawa przeistacza się z polowanie na jakiegoś psa .
Więc ja osobiście przedszkole polecam, zwłaszcza takie z dużą ilością różnych maluchów
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 09:58   #7
Furia
Junior Member
 
Furia's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Marki,Warszawa,Ustka, Kielce
Posts: 47
Send a message via Skype™ to Furia
Default

Hej,
Ja również myślę,że psie przedszkole to bardzo fajna sprawa. Pomimo,że codziennie w mojej okolicy (park bródnowski) organizowane są codzienne popołudniowe bądź wieczorne spotkania piesków (a w zasadzie to właściciele umawiają się o określonej porze na wspólne szaleństwo psiaków) chciałbym udać się do takiego przedszkola z Furia, gdyż czasem mam wrażenie,że piesek lepiej się socjalizuje na dworze podczas zabawy z innymi pieskami niż ze mną (ale to może moje błedne odczucie - poprawcie mnie jeśli się mylę).
Wracając do sprawy przedszkola bardzo dobre opinie wyczytałem o szkole Baritus :http://www.baritus.com.pl/psieprzedszkole.php

Pozdrawiam,
Marcin.
Furia jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 10:36   #8
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Parę wilczaków tam zaliczyło przedszkole więc nie potraktują Was jak UFO
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 11:19   #9
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Furia View Post
Hej,
chciałbym udać się do takiego przedszkola z Furia, gdyż czasem mam wrażenie,że piesek lepiej się socjalizuje na dworze podczas zabawy z innymi pieskami niż ze mną (ale to może moje błedne odczucie - poprawcie mnie jeśli się mylę).
Nie mylisz się . Psiaka musisz wielu zachowań nauczyć i sam tego nie zrobisz. Odpowiednio dobrane inne psy zrobią to dużo lepiej. Zwłaszcza podczas zabawy.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org