Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-01-2010, 11:15   #81
Charles
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Praha 9
Posts: 35
Default Sled, Guard a jine, velikosti...

guard - pes drzi vic ve predu - lepsi ovladatelnost, univerzalnejsi(napr i na stopy)
sled - asi lepsi rozlozeni sily, hlavne na tahani
neopomijel bych postroje od Zera

a VYBORNA musherska stranka o vyhodach, nevyhodach a jinych poznatcich o ruznych typech postroju - doporucuji

Ja poridil napred Guard, podle obvodu krku, mno na stopy fajn, i par treku jsme dali. Po jednom delsim - v "podpazdi" rozedrene - postroj je kratkej.
Proto jsem si nechal poslat z Manmatu Sled, opet podle velikost krku (M) - no byl nejakej malej, kratkej, koncil moc na zadech. Zajeli sme do Metuje, a ozkouseli nakonec jiny typ(jine proporce psa) - LightWeight (XXL). Sedi dobre.
A ten puvodni Guard jsem cca pred tydnem trochu rozparal a prodlouzil - dostala ho Kuze.
Vyber velikosti, pripadne ozkouseni bych rozhodne nepodcenoval.
Charles jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2010, 11:30   #82
Garfield
Guest
 
Posts: n/a
Default

Taky přidám pár svých zkušeností…
Guard univerzální postroj, hodí se na dogtrek, canicross, i třeba obrany nebo denní nošení. Ale nepoužila bych ho např. na pulku nebo do zápřahu.
Postroj Sled je vhodný do tahu …kolobka, kára, saně.
V určité rozumné míře lze Guard požít i do tahu třeba ke koloběžce, tady je otázkou jak moc tvoji psi táhnou a jak často budeš tyto sporty provozovat.
Bellis je opravdu velmi dobrý „tahoun“ a na kolobku chodíme kdykoli to jen jde. V Gurdu se mi dost škrtila, ale ona pohyb miluje takže to neřešila. Z dlouhodobého hlediska tedy na tah Guard vhodný není, mohl by mít i negativní dopad na stavbu těla psa (teda pokud pes opravdu tahá a neběží někde kolem toho, co tahat má ).
My máme postroje oba a oba hojně používáme.
Co se týče velikostí, tak opravdu by správně měl pes tak akorát přetáhnout postroj přes hlavu, ale postroje ManMat jsou šité na seveřany ne na čsv. Bellis má obvod krku cca 44, to by spadala někam do XS až S, což je samozřejmě nesmysl.
Postroje Sled pak mají další varianty pro ohaře atd.
Postroje Lash a Faster (Zero DC) vyzkoušené nemám, ale určitě jsou spíš variantou Sledu, tedy do tahu.
Zero DC má Sled lépe polstrovaný a proti ManMatu, udělá postroj na míru, což je obrovská výhoda.
ManMat používá nitě, které udrží 800kg a materiály, které nenamrzávají, ale otázkou je jestli to pro nás není trošku zbytečné.
Pokud by si chtěla postroje Guard vyzkoušet (jakoukoli velikost), tak mi dej vědět.
Lea
  Reply With Quote
Old 22-01-2010, 15:01   #83
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Všem děkuji za odppvědi. Zatím jsem koupila postroj LONG DISTANC (modifikovaný guard). Uvidíme, jak bude sedět a holkám vyhovovat. Budou "tahat" (teda aspoň doufám) nejvíce kolo a lyže, tak uvidíme. Pak pokud to bude holky opravdu bavit možná pořídím ty SLEDy od té firmy Zero DC.
Díky všem
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2010, 15:03   #84
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Bezva, pošli fotky " z akce"
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2010, 17:46   #85
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

My teď používáme taky Long Distanc. Je vážně lepší/polstrování, posuv/. Dokonce s LD odjelo celé spřežení Iditarod, čemuž bych nevěřil nevidět to na fotkáchv kanceláři ManMatu/. Guard prý už Manmat několikrát chtěl vyřadit, jenomže vždycky se zvedla vlna zájmu. Prý kvůli těm dvěma okám na karabinu. Jenomže pokud budu na postroji psa i vodit tak asi už moc tahat nebude.
Taky jsem chtěl SLED na běhání a kolo jako většina hrdinů tohoto sportu, ale pán Soumar nám to důrazně rozmluvil. Jediný důvod proč prý to používají je zvyk ze saní. LASH mám taky. Je to díky nastavení univerzál, ale pes musí být vždycky v předu. Vedle nohy bude asi dřít a vlát. A taky vypadá na čivavách trochu jako nářadí pro kosmonauty/no to jsme my estéti/. Jinak my teď máme s Hrobníkem v Manmatu krásné vlkohnědé Sledy na zakázku, právě z důvodů toho pytlácko-estetického hlediska.

Jinak u dvou hafanů je důležité je propojit krátkou spojkou u obojků/na tohle jsou dost dobré ty polostahovací od ManMatu/, jinak může nastat katastrofa a taky to pak jeden hůř fláká.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2010, 19:11   #86
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Bezva, pošli fotky " z akce"
Myslíte lyže hore a holky vysmátý (teda zatím jen jedna. Druhá je ještě malá, tak místo ní bude běhat borderák )

Jo zkusím pak něco vyfotit...

Ještě jednou díky za rady.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2010, 19:19   #87
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
My teď používáme taky Long Distanc. Je vážně lepší/polstrování, posuv/. Dokonce s LD odjelo celé spřežení Iditarod, čemuž bych nevěřil nevidět to na fotkáchv kanceláři ManMatu/. Guard prý už Manmat několikrát chtěl vyřadit, jenomže vždycky se zvedla vlna zájmu. Prý kvůli těm dvěma okám na karabinu. Jenomže pokud budu na postroji psa i vodit tak asi už moc tahat nebude.
Taky jsem chtěl SLED na běhání a kolo jako většina hrdinů tohoto sportu, ale pán Soumar nám to důrazně rozmluvil. Jediný důvod proč prý to používají je zvyk ze saní. LASH mám taky. Je to díky nastavení univerzál, ale pes musí být vždycky v předu. Vedle nohy bude asi dřít a vlát. A taky vypadá na čivavách trochu jako nářadí pro kosmonauty/no to jsme my estéti/. Jinak my teď máme s Hrobníkem v Manmatu krásné vlkohnědé Sledy na zakázku, právě z důvodů toho pytlácko-estetického hlediska.

Jinak u dvou hafanů je důležité je propojit krátkou spojkou u obojků/na tohle jsou dost dobré ty polostahovací od ManMatu/, jinak může nastat katastrofa a taky to pak jeden hůř fláká.
Jojo mě se také líbilo to polstrování. Je takový "vylepšený" oproti tomu GUARDu. Mě to právě bylo taky rozmluveno. Říkám uvidím, jak bude psům vyhovovat. Mě je celkem jedno jestli bude modrý nebo červený... Když to nebude růžová tak je mi to šumák.

Budu ráda, když budou vůbec tahat, jedna je líná, ta by pořád lítala jenom s koněm kde nemusí nic dělat (jenom raplit a přitom se při honění borderky naběhá víc jak v běhu u kola) a druhá je zatím malá, ale ta je zase pro změnu magor - takže to bude dvojka k pohledání ) takže vlčí dvojspřeží je zatím předběžné.... Ale jak říkám zkusím ji s kamarádovým borderákem, tan "tahá" i na obojku dost. Ještě, že bydlíme na vesnici, kde na člověka nenarazíš to by se nasmáli.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2010, 22:17   #88
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Jeden oranžový a druhý čistě růžový postroj jsem měl taky. Myslím, že Marianka je ještě někde má, tak kdyby byl zájem.....
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2010, 22:43   #89
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

S radostí se jich zbavím...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 24-01-2010, 17:02   #90
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Na druhou stranu takový vlk v mlze........
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010, 15:06   #91
Saren
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 38
Default

http://saren.rajce.idnes.cz/Akeen_Sigrid_23.12.2010/
Pár fotek ze sobotního křtu nové koloběžky. Namrzlá cesta, led a tvrdý sníh, ale stejně jsme se vyblbli. Díky za půjčení psů.
Saren jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010, 15:27   #92
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Hezký , jen já bych si asi na té zmrzlé cestě rozbila pusu, lepší nedomýšlet .
Já mám taky pár fotek, jen jsem je ještě nedala do galerie, na to zatím nebyl čas. Ale dám, jen jak budu mít chvilku.

Last edited by Hanka; 26-01-2010 at 09:36.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2010, 08:50   #93
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Jednou to taky odjelo bez jezdce. Chudák nová koloběžka. Určitě je lepší příště zapřahat za ski-opasek, než za rám. Ale žádný strach. Většinou to ti naši "pálí" rychlostí rekreačního běžce/10-12km/h/. Na to aby kopli do vrtule musí být na trase něco hodně zajímavého a nebo na úzkých lesních pěšinách/tam zase lze tu zajímavost očekávat za každým keřem/.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2010, 08:51   #94
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Jednou to taky odjelo bez jezdce. Chudák nová koloběžka. Určitě je lepší příště zapřahat za ski-opasek, než za rám. Ale žádný strach. Většinou to ti naši "pálí" rychlostí rekreačního běžce/10-12km/h/. Na to aby kopli do vrtule musí být na trase něco hodně zajímavého a nebo na úzkých lesních pěšinách/tam zase lze tu zajímavost očekávat za každým keřem/.
Dík za premiéru na kolobrndě.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 21:13   #95
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Dne 27 - 30.1. 2010 se konal jeden z nejtěžších závodů psích spřežení v Evropě " Šediváčkův long " na 200 km přes hřebeny Orlických hor.
Ing. Kamila Nováková závodila jako jediná s ČSV s Ohnivákem z Molu Es (7 let) v tzv. SKJ - skieringu. Z pátku na sobotu byl povinný noční bivak (psi a majitelé nocují venku na sněhu!) Kamila s Ohnivákem extrémní závod dokončili a ve své kategorii obsadili III. místo!! Výsledky ZDE

Monika
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2010, 10:16   #96
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Dne 27 - 30.1. 2010 se konal jeden z nejtěžších závodů psích spřežení v Evropě " Šediváčkův long " na 200 km přes hřebeny Orlických hor.
Ing. Kamila Nováková závodila jako jediná s ČSV s Ohnivákem z Molu Es (7 let) v tzv. SKJ - skieringu. Z pátku na sobotu byl povinný noční bivak (psi a majitelé nocují venku na sněhu!) Kamila s Ohnivákem extrémní závod dokončili a ve své kategorii obsadili III. místo!! Výsledky ZDE

Monika
Kamile a Ohnivákovi moc gratulujeme
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2010, 15:52   #97
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Tak už mi doma moji PC odborníci udělali to video, protože mě samotnou tyhle práce kolem PC nebaví. Jen mě mrzí, že ta kvalita na You tube není taková, jako ji má video v originále. Ale i to se snad nějak časem "sklepe".Tohle je první, co jsme na You tube dali......
Po několika dnech hledání zimní hudby jsme nakonec skončili u osvědčeného.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2010, 16:41   #98
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Krása!!! Vypadá to že je to fakt baví, pěknej start. A taky je vidět že jsou fakt zvyklí tak běhat, jak často takhle jezdíte? Ale domů se stejně těšili nejvíc, co?
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2010, 20:48   #99
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Z pátku na sobotu byl povinný noční bivak (psi a majitelé nocují venku na sněhu!)

Monika
...my koncem ledna taky spaly venku na sněhu:-) od pátku do neděle:-)
Jinak také gratulujeme:-)

Last edited by yzengrin; 11-02-2010 at 20:52.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2010, 23:47   #100
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
...my koncem ledna taky spaly venku na sněhu:-) od pátku do neděle:-)
Jinak také gratulujeme:-)
Tak to jste otužilci, já bych do toho nešla! Ještě těch 200 km a příští rok nemusí být na Šediváčkově longu Kamila s ČSV sama :0)

Kamile vyřídím gratulaci i od Jiřky. Dík.

Monika
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org