Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-02-2012, 19:23   #21
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

hedeon: bardzo fajna strona .... trzebe tylkododac na niej jakies tagi HYML by sie dobrze pokazywała na FB i w wyszukiwarkach .... ja nie znam nzrazedzia w którym ja zrobiłeś, ale napewno mosna tam ustawić tytuł i skrótowy opis .....

na FB wygląda to tak:

Home
www.vlcak.co.uk
Congratulations! You have a Joomla! site! Joomla! makes it easy to build a website just the way you want it and keep it simple to update and maintain.
Lubię to! · · Udostępnij

to "Home" to powinien być tytuł strony, a ten blabling po angielsku to skrótowy opis
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2012, 19:25   #22
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by hedeon View Post
Odskoczyła ode mnie i spytała "czy to aby bezpieczne?" D
Matko, co to będzie jak Młody wyrośnie i zacznie przypominać wilka! Będzie Cię strzygła przez folię, czy wirtualnie?
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2012, 19:51   #23
hedeon
Junior Member
 
hedeon's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Milton Keynes, UK
Posts: 132
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post

na FB wygląda to tak:

Home
www.vlcak.co.uk
Congratulations! You have a Joomla! site! Joomla! makes it easy to build a website just the way you want it and keep it simple to update and maintain.
Lubię to! · · Udostępnij

to "Home" to powinien być tytuł strony, a ten blabling po angielsku to skrótowy opis
Ale ja właśnie mam te opisy porobione, nie wiem dlaczego na FB pokazuje inaczej. Gdzie wklejasz tego linka? bo mi przy wklejeniu pokazuje normalnie... Heh...
hedeon jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2012, 19:53   #24
hedeon
Junior Member
 
hedeon's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Milton Keynes, UK
Posts: 132
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Matko, co to będzie jak Młody wyrośnie i zacznie przypominać wilka! Będzie Cię strzygła przez folię, czy wirtualnie?
Pytanie brzmi czy wogóle będzie mnie strzygła
hedeon jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2013, 13:20   #25
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Klub nabiera rumieńców, skupia coraz więcej fajnych właścicieli wilczaków, myślę, że kiedy tylko uda się zgromadzić dostateczną ilość niespokrewnionych burych będą mogli wystąpić o rejestrację rasy i klubu rasy. Starają robić wszystko z głową, legalnie, solidnie uczciwie, bez pospiechu.

Niniejszym przekazuję serdeczne podziękowania polskim hodowcom i właścicielom, którzy podpisali petycję wspierającą przyszły klub - w Polsce nie ma klubu, więc można zbierać tylko indywidualne podpisy. Petycja krążyła po wystawach, ale jeśli do kogoś nie dotarła, a chce podpisać, chętnie wyślę e-mailem tekst z tłumaczeniem i formularz. Można będzie dołączyć więcej podpisów, tym bardziej, że przybyło wilczaków i właścicieli.

Widać też już pierwsze rezultaty współpracy polsko -brytyjskiej. Okazało się (na szczęście!) że nasi hodowcy nie są skorzy wysyłać szczeniaka do każdego, kto chce im dobrze zapłacić. Pytają, surfują, sprawdzają kim jest potencjalny kupiec, robią wywiady, itd.

I chwała im za to, bo producenci wolfdogów, mixów i hybryd wykazują ostatnio zwiększoną aktywność. Nie są w stanie zarejestrować klubu mając wilczaki z jednym tylko czeskim przydomkiem , wobec tego ruszyli dalej. Nie mogąc kupić bezpośrednio od hodowców, którym zależy gdzie ich szczeniaki trafią zaczęli podstawiać inne osoby, np zawodowych handlarzy zwierząt, którzy wiedzą jak rozmawiać z hodowcami, aby dostać to, czego chcą. W takich przypadkach klub może pomóc rozgryźć podstęp.
Były też zapytania w drugą stronę - Brytyjczycy, którzy chcą kupić szczeniaka zwracają się do klubu z pytaniem o mioty z rodowodami, które mogą być ciekawe dla UK (chodzi o zróżnicowanie genetyczne, nie o certyfikat moralności )

Podkreślam bardzo mocno: nie znaczy to, że nie warto wysyłać szczeniaków do UK, tylko trzeba bardzo uważać. Tam też mieszkają wspaniali ludzie i super właściciele dla burych!
Przy najmniejszych wątpliwościach lepiej sprzedawać na współwłasność, albo jeśli pies ma być tylko "do kochania" - sterylizować przed wysłaniem. Wtedy nawet jeśli właściciel nie podoła wychowaniu wilczaka - nie trafi on do "rozmnażalni", tylko będzie mu można szukać nowego domu. Kiedy kupiec chce za jednym transportem nabyć pieska i suczkę (a najlepiej niespokrewnione) - powinna się w głowie hodowcy zapalać czerwona lampka!

NB Jeden z członków klubu UK ratował ostatnio dwa wilczaki: jednego przed "rozmnażalnią", a drugiego - eutanazją. Polskim hodowcom mającym, albo planującym w przyszłości mieć "swoje szczeniaki" w UK, powinno szczególnie zależeć ,aby mieć tam zaufanych ludzi, którzy w razie awarii mogą podjąć szybką interwencję.

Jak to mówią biznesmeni? UK to dla hodowców wilczaków bardzo trudny i ryzykowny rynek
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2013, 20:30   #26
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

ja poprosze formularz na [email protected]

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Jak to mówią biznesmeni? UK to dla hodowców wilczaków bardzo trudny i ryzykowny rynek
ale obok wschodniego najbliższy niezapchany i mocno rozwijający wiec mocno kuszący
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2013, 21:00   #27
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Kaśka a Ty nie wypełniełaś formularza ode mnie?
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2013, 21:38   #28
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

poparcia dla klubu w UK? Napewno nie.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2013, 11:53   #29
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Europejski hodowca, który próbuje odebrać swojego szczeniaczka z brytyjskiej "pseudohodowli" apeluje za moim pśrednictwem, żeby polscy hodowcy, którzy decydują się wysłać szczeniaka do UK:

1. bardzo dobrze formułowali umowy, np zawarli tam punkt, że jeśli pies zostanie użyty do hodowli mieszańców, pierwszy właściciel (jeśli nawet komuś go odsprzeda ew. odda) - będzie musiał zapłacić karę (najlepiej 10 albo 15 + tys Euro).

2. rejestrowali umowę u notariusza

3. przed wysłaniem go do UK zdeponowali DNA (aby pies był zawsze rozpoznawalny) .Chip i tatuaż można usunąć, DNA jest najpewniejsze.

Bez względu na to, czy pies będzie na współwłasność, czy sprzedany kumplowi - im więcej zabezpieczeń tym lepiej. Po prostu czasem dziwnie się plota ludzkie losy i wtedy pies staje się pierwszą ofiarą ludzkiej chciwości i przebiegłości
__________________


Last edited by Rona; 23-01-2013 at 12:00.
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2013, 21:21   #30
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

Jest plan trochę palcem na wodzie pisany póki co aby w kwietniu skoczyć do kornwali z Zack'iem. Jaka jest szansa zaliczyć tam jakąś psią wystawę?
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2013, 22:31   #31
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
Jest plan trochę palcem na wodzie pisany póki co aby w kwietniu skoczyć do kornwali z Zack'iem. Jaka jest szansa zaliczyć tam jakąś psią wystawę?
Wilczaki w UK nie są uznane, a więc nie można ich wystawiać, skoro są traktowane jako psy nierasowe.
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2013, 22:47   #32
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

tam jest pelno nieoficjalnych wystaw, pewnie natkniecie sie na nie po drodze (ogloszenia na sklepach). Koszty ok 5 zl za wystawienie a pies zachowujacy sie jak Zack bedzie napewno fantastyczna wizytowka rasy na wyspach
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2013, 23:35   #33
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Kornwalia piękna już widzę wilczaka szalejącego na wrzosowiskach
To pisałem ja Witek
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2013, 13:53   #34
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

oki, dziękuję
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org