Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-05-2009, 17:30   #41
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

No i jak wyniki?!
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2009, 17:40   #42
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
No i jak wyniki?!
Ech, no wiesz, byliśmy każdy sam w swojej grupie.
Brawa należą się Uni, która dostała BOBa (tak się to nazywa? ), a nie jestem pewna, czy potem czegoś w finałach jeszcze nie wywalczyła, bo pojechaliśmy trochę wcześniej widząc, że Łowca już bardzo zmęczony. Aha no i z tego co wiem, chyba zakończyła młodzieżowy championat.
Czambor - najlepszy pies w rasie, ale lepiej niech Grzegorz mówi, bo nie chcę czegoś poprzekręcać, to samo się tyczy Ciri; wybaczcie, nie chcę czegoś pomieszać.
Łowca dostał wybitnie obiecującą i najlepsze szczenię, ale jak mówiłam - byliśmy sami.

Last edited by Grin; 17-05-2009 at 17:45.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2009, 20:33   #43
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Najbardziej podobały mi się wielkie ringi - super. Brak schronienia na przygotowawczym lub przed nim - masakra
No cóż...... Najlepszym Juniorem Wystawy nie była Unka, ale..................

wywalczyłyśmy 1 miejsce w I grupie - hehehe
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2009, 20:36   #44
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

No to gratulujemy serdecznie!

My jeszcze na naszą pierwszą wystawę musimy trochę poczekać, bo coś nie widziałam nigdzie klasy baby na polskich wystawach
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2009, 20:39   #45
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Ojej, a tak czułam, że jak odjedziemy to coś się będzie działo.
Przepraszam, że nie zaczekaliśmy jeszcze chwili, (bo to już była prawie chwila) i nie mogliśmy Wam pogratulować osobiście, ale Łowca zaczął już nam kopać dziury w betonie w poszukiwaniu cienia.
Ale czynimy to teraz z prawdziwą przyjemnością! Super!
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2009, 20:54   #46
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Choc nie ma jeszcze wszystkich wynikow to ogromne gratulacje dla zwyciezcow i tych prawie zwyciezcow (jesli tacy w ogole byli)
OGROMNE BRAWA!!!
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2009, 20:56   #47
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Graba, Unka - BRAWA ! Za BOB, BOG i Młodzieżową Championkę Polski
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2009, 23:16   #48
Ankara
Junior Member
 
Ankara's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Częstochowa
Posts: 11
Default

wow, Uni szaleje!
gratulacje ogromniaste!

pozdrawiam wszystkich
__________________
Stosunek wilka do człowieka jest taki jakie jest odniesienie tego człowieka do innych ludzi, zwierząt i całego otaczającego go świata... M.Siemianycz
Ankara jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2009, 23:52   #49
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Uni ogromne gratulacje, ma dziewczyna efektowne wejscia!
Brawo!!!!!!!
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2009, 05:17   #50
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Wolnym krokiem zaskoczyła nas sędzina w Opolu i to sobie troszkę poćwiczyłyśmy. Weszłyśmy na ring właśnie wolnym krokiem. Komentarz:"weszłyście na ring jak dwie damy" - na tamtą chwilę nie wiedziałam czy to dobrze czy źle, więć rada jednej koleżanki z Neustadt:"masz dużą sukę, więc musisz szybciej startować, żeby pokazać jej długi krok" - oki start jak błyskawica
i krok też udało się pokazać

więc my pokazałyśmy kilka kroków, bo ja w 2xchora, więc siły do biegania też nie miałam. Tak było w klasie
Tu uchwycona z Ciri

A tu przy ocenie - faza początkowa

ułożenie ogona....., no niestety Ciri miała go nie tam gdzie Unka.
Dziękuję za gratulacje. Dla mnie zaszczytem było wygrać z psem dla mnie nr 1 - czyli Czamborem. Tym razem się udało, ale innym może nam się nie udać. Ot co, zabawa. Dzięki za wszystkie rady i poradki, wcieliłam wszyskie.
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2009, 09:18   #51
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Heh, widzę, że najmłodsze pokolenie wystawców postawiło na elegancję handlerów (Gia, Graba)- jaki miły to widok dla oka gdy po obu końcach ringówki jest tak ładnie i "wystawowo". I piszę to z absolutnie szczerą zazdrością bo w naszej parze zdecydowanie lepiej sprawuje się tylko ta oceniana część :P
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2009, 12:03   #52
DORA
Member
 
DORA's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 993
Default

Gratulacje dla zwyciezców - Graba !!!!
DORA jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2009, 12:08   #53
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Tylko po co się było tak ładnie pokazywać? będziecie teraz się obijać po klasie młodzieży.. zupełnie bez sensu
Chyba że... ten czas wykorzystacie na Czechy lub Słowację?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2009, 12:20   #54
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Gratulacje dla UNI i Graby!!!!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2009, 14:58   #55
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
ułożenie ogona....., no niestety Ciri miała go nie tam gdzie Unka.
No i? Prosto w dół, nie uniesiony u nasady. Żadna tragedia. Tragedia to jest jak pies w młodzieży (a nie szczeniakach) niestety nie biegnie obok przewodnika tylko gryzie ringówkę albo łapie za rękę.




Czy też cyrki przy stoliku


Sedzia oczywiście u innych widzący 'problemy' tutaj nic niestosownego nie widział.

Sorry, ale żeby czepiać się innych to warto samemu nie mieć problemów. Już kiedyś była wojna za pomocą tendencyjnych zdjęć i złośliwych komentarzy.

Wiem doskonale co to problemy z dobrym prowadzeniem psa na ringu, trochę nam zajęło ułożenie Ciri żeby nie bawiła się w traktor jak przed nią biegnie siostra i dlatego słabi mnie mędrkowanie kogoś po paru wystawach i z problemami u siebie.

Fotki z Bytomia - http://www.flickr.com/photos/berserk...7618321728537/
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']

Last edited by btd; 18-05-2009 at 15:15. Reason: adres fotek z Bytomia
btd jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2009, 15:32   #56
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Czy też cyrki przy stoliku

Patrząc na prawą stronę kadru....to nie jest przypadkiem moment odbierania kart po ocenie?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2009, 15:39   #57
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Patrząc na prawą stronę kadru....to nie jest przypadkiem moment odbierania kart po ocenie?
Jeśli już wdajemy się w szczegóły, to chyba tak.
Z tego co pamiętam, dopóki trwała ocena, aparat miałam cały czas "u oczu" i robiłam zdjęcia, albo przynajmniej się starałam, na tym zdjęciu widać, że już mi wisi luzem u szyi.
A Uni wtedy zajęła się wyjadaniem smaczków, które ktoś wcześniej rozsypał w tym miejscu (nie wykluczam, że to mógł być mój małżonek ) Przynajmniej oczyściła plac dla innych.

Last edited by Grin; 18-05-2009 at 15:42.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2009, 15:43   #58
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Patrząc na prawą stronę kadru....to nie jest przypadkiem moment odbierania kart po ocenie?

Tak, a jakiś małpoludź rozwalił jedzonko psie, stąd też zainteresowanie Unki czymś innym

Btd, ja w wojny się nie wdaje, bo spodziewaliśmy się Waszej rozpaczy
i ataków, ale ja jestem ponad to
Druga sprawa Unka - wystawiana w młodzieży dopiero 3 raz (jej 5 wystawa i tak młody wiek) i Ciri wystawiana razy X - i jakie tu wychowanie i ogłada na ringu każdy wie, gorzej, że suka dorosła podkula na ringu ogon, coś jest nie tak
Starzy wyjadacze mówią, że ring, to nie plac treningowy do idealnego biegania przy nóżce, ring to miejsce w którym trzeba pokazać i wyeksponować, to co w naszym psiaku jest najlepsze
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2009, 16:36   #59
Bebe
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 7
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA
Btd, ja w wojny się nie wdaje, bo spodziewaliśmy się Waszej rozpaczy
i ataków, ale ja jestem ponad to
Ależ rozpaczy żadnej z naszej strony nie ma. Miło, że młody pies wygrywa i niech ma "na zdrowie" kolejny tytuł do kolekcji. Drażniące jest jedynie podejście - wskaż proszę zdjęcie z tej wystawy na którym Ciri ma podkulony ogon? Ja takiego zdjęcia nie mam. Ogon wisi swobodnie w dół.

Co do biegania w ringu: są sędziowie, zwłaszcza ci "starszej daty", którzy szczególnie zwracają uwagę na zachowanie psa w ringu. I żadna to złośliwość z naszej strony, jeśli Ci mówimy, że trzeba z psem wypracować żeby nie gryzł po rękach czy ringówkę, bo w końcu traficie na sędziego u którego wylecicie z ringu z niezbyt przychylną opinią - a takie przypadki już widziałam. Tak uwaga pod Waszym adresem, to nie złośliwość a dobra rada na przyszłość.

I nie masz się co tu bulwersować za opinię sędziego z Częstochowy - bo jeśli suka nie stoi spokojnie przy porównaniu, to jak on ma wybrać? Postaw się na chwilę w jego sytuacji. Sędzia pokazywał Ci jak ustawić sukę i w jaki sposób ma stać, ale Unka jest młoda i rozbrykana i to rozbrykanie wychodzi nie w tym momencie co trzeba.

I tak, masz rację, w rigu trzeba pokazać co w psie najlepsze, a jak ma to sędzia zobaczyć jeśli pies się zachowuje tak jak Unka?

Last edited by Bebe; 18-05-2009 at 17:06.
Bebe jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2009, 17:01   #60
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Rozpacz - po czym? Przypominam że my już mamy to na czym nam zależało.

Quote:
spodziewaliśmy się Waszej rozpaczy i ataków,
Psychologia, prekognicja czy dobre wróżki? Może te same co ci wciskają kit w stylu:
"Starzy wyjadacze mówią, że ring, to nie plac treningowy do idealnego biegania przy nóżce"

Zmień wróżki bo ci krzywde robią.

Quote:
gorzej, że suka dorosła podkula na ringu ogon, coś jest nie tak
Gorzej że taka wspaniała twoja suka nie pozwala na podejście do siebie bo skacze po każdym i nie da się jej uspokoić. Chcesz dalej się licytować? Lepiej zajmij się pracą z psem.

Quote:
Unka - wystawiana w młodzieży dopiero 3 raz (jej 5 wystawa i tak młody wiek) i Ciri wystawiana razy X - i jakie tu wychowanie i ogłada na ringu każdy wie
To nie zgrywaj wszechwiedzącej tylko pracuj.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org