Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-02-2009, 12:57   #1
Sariel
Junior Member
 
Join Date: Oct 2005
Location: bbbb
Posts: 192
Default 'Czekoladopodobne' championy

Przepraszam, że znowu trochę odejdę od tematu choc w zasadzie jest związany z bazą danych.

Czy planuje się wskazywanie w jakiś sposób "czekoladopodobnych" championów ???

Wiadomo, że część tytułów, a niekiedy zdecydowana wiekszosć zdobywana jest w konkurencji 1/1, 1/2 itp na lokalnych wystawach.

Co prawda zgodnie z przepisami to champion i to champion , ale różnica może być przepastna .

tak tylko zapytałem
__________________
edor-stary druch
Sariel jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 13:00   #2
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ale przecież to już jest
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 13:11   #3
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by Sariel View Post
Czy planuje się wskazywanie w jakiś sposób "czekoladopodobnych" championów ???
Czy to nie jest juz lekkie przegiecie???
Po pierwsze kazdy moze wejsc w wystawy danego psa i obejrzec sobie jak zdobyl championat.
Po drugie mam wrazenie, ze za duzo osob na tym forum probuje zdyskredytowac wszystkich na okolo. Ale po co?
Rownie dobrze mozna zaczac zaznaczac ludzi, ktorzy biora i oddaja psy, albo takich u ktorych pies zszedl przedwczesnie - bo na pewno sa zli.
Sorki, ale to zaczyna do tego prowadzic.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 13:14   #4
Sariel
Junior Member
 
Join Date: Oct 2005
Location: bbbb
Posts: 192
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Czy to nie jest juz lekkie przegiecie???
Po pierwsze kazdy moze wejsc w wystawy danego psa i obejrzec sobie jak zdobyl championat.
Po drugie mam wrazenie, ze za duzo osob na tym forum probuje zdyskredytowac wszystkich na okolo. Ale po co?
Rownie dobrze mozna zaczac zaznaczac ludzi, ktorzy biora i oddaja psy, albo takich u ktorych pies zszedl przedwczesnie - bo na pewno sa zli.
Sorki, ale to zaczyna do tego prowadzic.

JA tylko pytam o zamiary, nie proponuje, SPOKO
__________________
edor-stary druch
Sariel jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 14:00   #5
Sariel
Junior Member
 
Join Date: Oct 2005
Location: bbbb
Posts: 192
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ale przecież to już jest
A gdzie jest Agnieszko ???

W poprzednim poście troszkę się wycofałem , ale w ramach porządnie prowadzonej dyskusji, podkreślam dyskusji / proszę o odrobine dystansu i poczucia humoru/ wracam do tematu.

Wiem, że dla każdego jego pies jest NAJ, ale to nie znaczy że każdy pies musi mieć tytuł championa, bo to takie czekoladopodobne udawanie , co nie???
__________________
edor-stary druch
Sariel jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 14:07   #6
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

P[....moderowane...] Jeśli jest zgodnie z przepisami to jest champion. Koniec. A reszta to jest dla mnie chore wymyślanie jełopów którym się nudzi. Takich 'czekoladopodobnych' właścicieli panie Sariel, dawniej 'pan od Fiony'.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 14:12   #7
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Sariel View Post
A gdzie jest Agnieszko ???

W poprzednim poście troszkę się wycofałem , ale w ramach porządnie prowadzonej dyskusji, podkreślam dyskusji / proszę o odrobine dystansu i poczucia humoru/ wracam do tematu.

Wiem, że dla każdego jego pies jest NAJ, ale to nie znaczy że każdy pies musi mieć tytuł championa, bo to takie czekoladopodobne udawanie , co nie???
W tym temacie nie będę się wypowiadać (co o tym sądzę) za to wskażę Ci gdzie to jest: baza>pies>wystawy(na dole tabelki) i na końcu klikasz w "więcej informacji" - masz całą tabelę wszystkich wystaw, w jakich pies brał udział. Każda z nich jest podlinkowana i klikając na nią masz pełną stawkę z danej wystawy
Chcąc analizować wartość danego championatu możesz brać pod uwagę i stawkę i kraj i sędziego i rangę wystawy, do wyboru do koloru
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 11-02-2009 at 14:14.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 14:13   #8
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by Sariel View Post
A gdzie jest Agnieszko ???
może ja odpowiem :
Wystawy: -> więcej informacji
jest sędzia i stawka... ocena wagi tytułów zależy od oceniającego... nie da się ustalić obiektywnych kryteriów
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 14:46   #9
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

A załóżmy taką sytuację... Kupię wilczaka i będę mieszkała w kraju, z którego wyjechać z psem to na prawdę duży problem i ogromna kasa... I będzie jedynym wilczakiem w tym kraju. A ja chcąc zrobić mu uprawinienia hodowlane (zobliguję się do tego w umowie kupna) będę go wystawiała niemal wyłącznie w tym kraju z powodów wiadomych i zawsze w stawce 1/1. W takiej sytuacji, jeżeli dostaniemy championat to będę na językach forumowiczów, a mój pies będzie czekoladopodobny?
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 14:48   #10
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Sariel View Post
Przepraszam, że znowu trochę odejdę od tematu choc w zasadzie jest związany z bazą danych.

Czy planuje się wskazywanie w jakiś sposób "czekoladopodobnych" championów ???

Wiadomo, że część tytułów, a niekiedy zdecydowana wiekszosć zdobywana jest w konkurencji 1/1, 1/2 itp na lokalnych wystawach.

Co prawda zgodnie z przepisami to champion i to champion , ale różnica może być przepastna .

tak tylko zapytałem
No mozesz sobie zaliczyc nawet 100 wystaw lokalnych i to nie oznacza, ze będziesz miał championa. Największym problemem jest zaliczenie wystawy międzynarodowej czy klubowej bo taka jest wymagana do jego uzyskania.
Jednak dużo psów ma problemy z uzyskaniem championatu albo robi je w ostatniej chwili.
Druga kwestią jest to jakie są to wystawy, jakie sa ich wyniki, jacy sędziowie no i w końcu jakie psy. Można zrobić championat prostą drogą ale i to sie nie zawsze udaje bo pewnych uwarunkowań się nie przeskoczy.
Często psy nawet w stawce 1/1 lub 1/2 nie są w stanie uzyskać wniosku na championat. Z drugiej strony realia na naszych wystawach są takie jakie są i to nie jest niczyja wina, ze jest tak mało zgłaszanych wilczaków. Porównywanie do wyrobów czekoladopodobnych jest zbyteczne. Choć ja je wspominam z sentymentem i zresztą nadal można je kupić.
Tak czytając tą dyskusje to włąściwie nie za bardzo wiem na jaki ona toczy się temat. Jeśli Małgosia nadal będzie ten watek dzielić w kategorii podtematy to do konca tygodnia zrobi sie ich ze 100 bo kazdy ma problem z zupełnie czymś innym.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 14:49   #11
Sariel
Junior Member
 
Join Date: Oct 2005
Location: bbbb
Posts: 192
Default

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
A załóżmy taką sytuację... Kupię wilczaka i będę mieszkała w kraju, z którego wyjechać z psem to na prawdę duży problem i ogromna kasa... I będzie jedynym wilczakiem w tym kraju. A ja chcąc zrobić mu uprawinienia hodowlane (zobliguję się do tego w umowie kupna) będę go wystawiała niemal wyłącznie w tym kraju z powodów wiadomych i zawsze w stawce 1/1. W takiej sytuacji, jeżeli dostaniemy championat to będę na językach forumowiczów, a mój pies będzie czekoladopodobny?
nie o to chodziło tylko o celowe polowanie na mało obsadzane wystawy dla spełnienia swoich ambicji. poza tym do uzyskania praw hodowlanych nie trzeba robić championatu.
__________________
edor-stary druch
Sariel jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 14:54   #12
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Wiem Sarielu ale chodzi mi o takie szufladkowanie na siłę psów z championatem... Podział na te "prawdziwe" i te "czekoladopodobne". Po co?
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 14:56   #13
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Często psy nawet w stawce 1/1 lub 1/2 nie są w stanie uzyskać wniosku na championat.
Dokładnie, Grzegorz dobrze mówi. Nie ma tak że jak się jest samemu to automatycznie zgarnia się wszystko. Pewnie jest łatwiej, ale nie ma nic z automatu - sędzia może spokojnie nie dać nominacji.

Dziwne że nikt nie wymyślił że żeby być nie-czekoladopodobnym to trzeba gonić po wystawach co najmniej po całym kraju, bo jeżdżenie tylko po tych bliżej to pójście na łatwiznę, a pewnie jeszcze kumoterstwo z sędziami.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']

Last edited by btd; 11-02-2009 at 14:59.
btd jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 14:57   #14
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Sariel View Post
nie o to chodziło tylko o celowe polowanie na mało obsadzane wystawy dla spełnienia swoich ambicji. poza tym do uzyskania praw hodowlanych nie trzeba robić championatu.
Chyba sami nie za bardzo wiecie o co chodziło.

Ja kocham swojego czekoladopodobnego championa i jestem z tego dumny. W niczym nie jestem ani lepszy ani gorszy od innych czekoladopodobnych chamionów jak i tych srebrnych, złotych, platynowych czy diamentowych.
Bo w końcu to nie ja o tym zdecydowałem, ze ma championa tylko sędziowie na wystawach.

Co do polowania to ja jestem zainteresowany jak się to robi bo nie mam pojęcia. Chętnie bym się tym zainteresował bo wtedy nie bede się musiał zgłaszać na wszystkie wystawy i zaoszczedze kasy
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 15:01   #15
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Druga kwestia .
Ludzie często nie zapisują sie na wystawy gdzie koszt takiego wyjazdu przewyższa ich budzet. Niestety wystawy są bardzo kosztownym zajęciem i często miesięcznie można wydać kilkakrotnie więcej niż zarobi się w rok.
Dlatego takie osoby jada na te pobliskie wystawy, ale to nie oznacza, ze ich pies jaki uzyskał championat jest gorszy niż ten co go uzyskał na " pseudo " lepszej wystawie.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org