Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-03-2009, 08:33   #41
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Brak komunikacji między ludźmi rodzi podejrzenia, nieufność i ......po jakims czasie paranoje... Tak jest w tym przypadku. Ludzie którzy innym podsuwają tzw 'świnie" czasami tych innych lubią posądzać o to samo ( sądząc po sobie). Aha i o nikim konkretnym nie myslę - mówie o tym z doświadczenia poza światem wilczakowym.

Czytam ten wątek i się gubię. Gdybym nie znała Was w realu - to myslałabym że jesteście następnymi "wirtualnymi paranoikami" - ale Was znam i mam całkiem inne zdanie......
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2009, 11:52   #42
Fori
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 159
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Ja się bardzo dziwie Twojej reakcji i nie do końca ta wypowiedz jest dla mnie zrozumiała.

Miałam zignorować ten post, ale szanuję ludzi którzy potrafią publicznie przyznać że czegoś nie rozumieją i dlatego będzie wyjaśnienie.

1. Na początek uściślenie: Anka z Forasem, Fori, Foras z Peronówki to synonimy (wyrazy bliskoznaczne), czyli wyrazy które dowolnie zastępowane sobą na forum nadal pozwalają na zidentyfikowanie mnie jako Anny Łaskawiec właścicielki Forasa z Peronówki.

2. Jeśli tak łatwo i dowolnie zmieniasz „nazwisko” (to był skrót myślowy, który wyjaśniłam wyżej) to dlaczego nie pozostałeś przy evikzegar (przepraszam jeśli się pomyliłam) tylko zmieniłeś na wilczakrew?
Z tego co pamiętam, to pisałeś że chciałeś być rozpoznawalny na obu forach (wolfdogu i dogomanii), żeby każdy wiedział że to jest jedna i ta sama osoba. Ale to znaczy że nie chciałeś być anonimowy, tylko identyfikowany, że za tym określeniem (wilczakrew) idzie Twój wizerunek, Twoje poglądy, cechy charakteru i osobowości, Twój styl bycia i wypowiadania się. Jednym słowem za tą wizytówką stoisz Ty.

3. Ale żeby było jeszcze prościej i bardziej zrozumiale:
Kupując psa oczekuję, że będzie wolny od dysplazji, o wilczym wyglądzie, zrównoważonej psychice i fajnym charakterze. Kupuję szczeniaka więc nie wiem jaki będzie, bo jest nie zapisaną kartą ale jego przydomek „z Peronówki” gwarantuje, że dobrze dobrani rodzice szczeniaka, wielka praca socjalizacyjna hodowców i moja późniejsza praca z psem dadzą oczekiwane przeze mnie efekty. Przydomek jest gwarancją jakości – proste prawda?

4. Wracając do nazwiska i bardzo upraszczając, ja na swoje nazwisko pracuję cały czas, jest dla mnie równie ważne jak przydomek mojego psa. Jeśli dla Ciebie nie ma znaczenia czy nazwę Cię głupcem, prostakiem, hakerem czy dobrym człowiekiem może to znaczyć że nie zależy Ci na moim zdaniu. Ale równie dobrze może oznaczać, że Ty nie szanujesz swojego dobrego imienia więc jak możesz szanować innego człowieka i jego nazwisko?

Powyższe pytania są pytaniami retorycznymi („są to pytania zadane nie w celu uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu, ewentualnie pytanie, na które odpowiedź jest oczywista” -cytuję za wikipedia). I na tym ja ten temat kończę.

Pozdrawiam
Anka
Fori jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2009, 18:27   #43
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Fori View Post
Powyższe pytania są pytaniami retorycznymi („są to pytania zadane nie w celu uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu, ewentualnie pytanie, na które odpowiedź jest oczywista” -cytuję za wikipedia). I na tym ja ten temat kończę.
Ja jednak poczuje się w obowiązku aby odpowiedzieć.
Quote:
Originally Posted by Fori View Post
1. Na początek uściślenie: Anka z Forasem, Fori, Foras z Peronówki to synonimy (wyrazy bliskoznaczne), czyli wyrazy które dowolnie zastępowane sobą na forum nadal pozwalają na zidentyfikowanie mnie jako Anny Łaskawiec właścicielki Forasa z Peronówki.
Tak w tym jednym się zgodzę, ze na tym czy pokrewnym forum mogą one Ciebie identyfikować. Jednak jest wiele innych i nazwy są podobne lub takie same . Dla mnie identyfikator człowieka nie swiadczy o nim.
Quote:
Originally Posted by Fori View Post
2. Jeśli tak łatwo i dowolnie zmieniasz „nazwisko” (to był skrót myślowy, który wyjaśniłam wyżej) to dlaczego nie pozostałeś przy evikzegar (przepraszam jeśli się pomyliłam) tylko zmieniłeś na wilczakrew?
Z tego co pamiętam, to pisałeś że chciałeś być rozpoznawalny na obu forach (wolfdogu i dogomanii), żeby każdy wiedział że to jest jedna i ta sama osoba. Ale to znaczy że nie chciałeś być anonimowy, tylko identyfikowany, że za tym określeniem (wilczakrew) idzie Twój wizerunek, Twoje poglądy, cechy charakteru i osobowości, Twój styl bycia i wypowiadania się. Jednym słowem za tą wizytówką stoisz Ty.
Tak zmieniłem nazwę na wilczakrew z oczywistych wzgledów. Nie chciałem się logować na obu systemach pod różnymi loginami. Jednak nie ma to dla mnie znaczenia jaki będe miał login. Mogę go zmienić w każdej chwili i to nie będzie swiadczyc o mnie. Nie zmieni się moja osobowosć, mentalność, czy sposób bycia. Mogę być anonimowy wtedy to też nic nie zmieni u mnie. Ja nie identyfikuje swojego loginu ze swoją osobą .
Quote:
Originally Posted by Fori View Post
3. Ale żeby było jeszcze prościej i bardziej zrozumiale:
Kupując psa oczekuję, że będzie wolny od dysplazji, o wilczym wyglądzie, zrównoważonej psychice i fajnym charakterze. Kupuję szczeniaka więc nie wiem jaki będzie, bo jest nie zapisaną kartą ale jego przydomek „z Peronówki” gwarantuje, że dobrze dobrani rodzice szczeniaka, wielka praca socjalizacyjna hodowców i moja późniejsza praca z psem dadzą oczekiwane przeze mnie efekty. Przydomek jest gwarancją jakości – proste prawda?
No właśnie oczekujesz. Pies to nie bluzka z napisem CK bo wtedy po marce możesz oczekiwać, że będzie to dobra jakość albo przepłacić . Dobra hodowla gwarantuje Ci jedynie zachowanie nalezytej starannosci przy doborze eksterierów, odpowiednie warunki wychowania szczeniąt i określoną pomoc w jego wychowaniu. Jeśli jakiś hodowca zagwarantuje , ze jego pies będzie taki jak moje oczekiwania to ja bym go nie nazwał już hodowcą. Więc dla mnie przydomek nie świadczy o jakosci bo trudno mówić o takiej w odniesieniu do zwierząt. To tak jak bym powiedział , ze ludzie z określonej lini genealogicznej sa lepszej jakosci ....
Przydomek świadczy jedynie o pewnej przynalezności i mówi nam o standardach tam panujacych.
Quote:
Originally Posted by Fori View Post
4. Wracając do nazwiska i bardzo upraszczając, ja na swoje nazwisko pracuję cały czas, jest dla mnie równie ważne jak przydomek mojego psa. Jeśli dla Ciebie nie ma znaczenia czy nazwę Cię głupcem, prostakiem, hakerem czy dobrym człowiekiem może to znaczyć że nie zależy Ci na moim zdaniu. Ale równie dobrze może oznaczać, że Ty nie szanujesz swojego dobrego imienia więc jak możesz szanować innego człowieka i jego nazwisko?
Widzisz ja na swoje nazwisko, a bardziej na swój wizerunek pracuje też cały czas ale nie identyfikuje z nazwiskiem tego jakim jestem człowiekiem. Nikt nie powie, ze stelmachowscy są tacy czy tacy bo to już jest stereotyp. Natomiast konkretnie o mojej osobie można to już powiedzieć i wtedy dotyczy to tylko mojej osoby. Nazwisko nie ma tu znaczenia jak mnie nazwiesz bo ono nie bedzie miało na ten czynnik żadnego wpływu.
Fakt ale wedle takiego rozumowania nie szanuje nikogo. Nie szanuje siebie, ludzi i zwierzat. Nie klasyfikuje ludzi po nazwiskach ale po osobowościach i tym co sobą reprezentują, nie klasyfikuje zwierząt po tym jaki mają przydomek bo ja mam to zupełnie gdzieś. Kocham wszystkie zwierzęta bez znaczenia na ich przynalezność. Dla mnie nie ma znaczenia czy ktoś mnie lubi czy nie bo mnie na tym nie zalezy. Nie obrażam sie na psa właściciela co mi ubliża i nie obgaduje go do innych poza jego plecami.

Jak widać mamy zupełnie inne spojrzenie na te same kwestie, ale to swiadczy, ze oboje jesteśmy zupełnie innymi ludzmi . Bo jakie było by to nudne jak by wszyscy Kowalscy byli tacy sami.

O kazdym mam swoje własne wyrobione zdanie i praktycznie nigdy go nie zmieniam. Nie ma na nie wpływu otoczenie, to co mówią inni i tym badziej zazwisko czy pies jakiego posiada.

Last edited by wilczakrew; 25-03-2009 at 19:04.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org