Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-03-2009, 14:08   #81
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Porownywanie hodowli, ktora omylkowo nie przeslala jednego PKRa do hodowli, ktora z premedytacja bojkotuje cala zasade wspolpracy z wolfdogiem to nieporozumienie.
Kolejny dowód na równych i równiejszych. Wyjaśnię: równość w tym przypadku oznacza że obojętnie jaki powód, do czasu uzupełnienia danych znikają wszyscy.
No ale już wszyscy zauważyli - nie ma 'automata' który to zapewni, jest uznanie moderatora.

Quote:
Naprawdę? A ja myślałem, że jeżdżąc do Czech i odwiedzając tamte spotkania, bonitacje tam i na Słowacji, ale pewnie lepiej wiesz od kogo się uczyłem....
Tego nie neguję. Ale...
Bo faktycznie, tak nagle spadło na głowę kowadło w drewnianym kościele i zaświtała myśl - pojedziemy do Czech, będziemy hodować wilczaki.

Quis custodiet ipsos custodes? I dlatego zawsze będę patrzeć i 'się czepiać'.
Bo dla mnie tutaj cały czas jest konflikt interesów którego wy nigdy nie zobaczycie. Nie wierzę w bezstronność portalu który jest prowadzony przez hodowców z jednej hodowli. Pewnie za dużo cynizmu we mnie jest.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']

Last edited by btd; 09-03-2009 at 14:20.
btd jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 14:34   #82
Fori
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 159
Default

1. Wiem, że terminów na ostateczne uzupełnienie danych było kilka i tak naprawdę kolejny niewiele zmieni, albo "poczują się" do uzupełnienia swoich danych tylko Ci, którzy będą mieli najmniej do poprawienia a pozostali nadal będą mieli ogromne kłopoty z terminem, dostępem do swoich danych, złośliwością rzeczy martwych i oczywiście ludzką niechęcią.

2. Zaproponowałam kolejny termin tylko i wyłącznie w jednym celu, aby wykluczyć wzajemne oskarżenia, i położyć kres kolejnej niepotrzebnej awanturze. Jako osoba niezwiązana z hodowlą (nie mam takiej) podobnie jak nie mam psa reproduktora mogę spokojnie czytać o co biją się inni bardziej zaangażowani i nikt nie może mi zarzucić stronniczości

3. Nikt z nas nie wie kiedy na niego spłynie światłość czy spadnie kowadło na głowę ale sposób dochodzenia do myśli będę hodować wilczaki czy chcę mieć wilczaka nie ma związku z tym kto pierwszy je miał czy zaczął hodować. Powody mogą być bardziej prozaiczne.
Fori jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 15:09   #83
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Quis custodiet ipsos custodes? I dlatego zawsze będę patrzeć i 'się czepiać'.
Bo dla mnie tutaj cały czas jest konflikt interesów którego wy nigdy nie zobaczycie. Nie wierzę w bezstronność portalu który jest prowadzony przez hodowców z jednej hodowli. Pewnie za dużo cynizmu we mnie jest.
To ja też popatrze i sie poczepiam.
Wychodząc z takiego załozenia to :
Jaki portal na swiecie jest bezstronny. ?
Który inny portal wilczakowy w polsce jest mniej bezstronny. ?

Bzdury bzdury i jeszcze raz bzdury nie poparte niczym.
Jeśli było by tak jak twierdzisz to już nigdy na tym portalu nie napisał byś słowa, a wszystkie Twoje posty zostały by dawno skasowane.
Został byś całkowicie zablokowany przez admina tak jak robią to inne portale bo jest to dla nich mało wygodne i nie na ręke.
Portal robił by reklame wyłącznie swojej hodowli i wszystkie inne traktował marginalnie. Dodam bardzo marginalnie.

Co do konfliktu interesów to bardziej poszukał bym go na własnym podwórku, bo to nie cynizm jest w Tobie ja bym to nazwał zupełnie innymi słowami.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 15:23   #84
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Quote:
Originally Posted by btd
Bo dla mnie tutaj cały czas jest konflikt interesów którego wy nigdy nie zobaczycie. Nie wierzę w bezstronność portalu który jest prowadzony przez hodowców z jednej hodowli.
Tylko po co zyc zludzeniami. Kto ma tworzyc strone o rasie, jak nie osoby nia zainteresowane, a kto jest bardziej zainteresowany niz hodowcy. Zawsze beda zarzuty o braku bezstronnosci itp. Wystarczy popatrzec, na forum Eli, ktore mialo byc calkiem bezstronne, a uprawiana tam jest prywata najwyzszych lotow - lacznie z manipulacja posiadanymi informacjami (prosze popatrzec na reklame miotu Eurego i Belit - u Beatris i Clifa Ela umiescila wszystkie tytuly, a u Jolly dotknela ja nagle amnezja), a do tego blokowany dostep dla osob, ktore chcialyby sie zarejestrowac.
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 17:40   #85
ewamirekbednarscy
Junior Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Warszawa i okolice
Posts: 59
Default

Dyskusja ? się rozwija a ja tylko uprzejmie informuję, że brakujące dane PKR dwóch psów z mojej hodowli doślę Adminom w terminie późniejszym. Nie chcę żeby przesłanie ich teraz, uznane to było za chęć koniecznego zareklamowania miotu i dało asumpt do dalszych dywagacji.
Miot po EURYM z Peronówki ( Krzysiu jakoś to musicie przeżyć) i mojej suce nie będzie reklamowany na liście planowanych miotów, bez względu na to czy spełnia, czy nie spełnia widzimisię i humory Adminów.
Zresztą nie ma gwarancji, że wymogi za pięć minut się nie zmienią, wszak to prywatna strona i jest to zrozumiałe, że jej włacicele robią co chcą.
Po raz kolejny podkreślam, że uzupełnień dokonam TYLKO ze względu na szacunek dla Właścicieli psów z mojej hodowli.
__________________
www.vlcak.pl
ewamirekbednarscy jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 19:01   #86
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Będzie off-topic, ale skoro został już poruszony ten temat to chyba masz podane nieprawdziwe informacje na...
OT czy nie - dziękuję za informację.

Quote:
Wystarczy popatrzyc, na forum Eli, ktore mialo byc calkiem bezstronne, a uprawiana
Na forum Eli nie mam nawet konta. Tyle komentarza.

To nie jest tak że jeśli wam coś zarzucam to automatycznie, na zasadzie 'wróg mojego wroga jest przyjacielem' inni są super. (pomijając to że nikogo nie uważam za wroga, tylko przeciwnika, oponenta w jak zwykle gorącej wymianie zdań i opinii.

@Grzegorz:
1. znajdź różnice pomiędzy strona/forum hodowli a strona/forum o rasie.
2. portale o wilczakach są dwa, żadne nie jest bezstronne
3. blokowanie, kasowanie nie jest wyjściem i Przemek o tym dobrze wie. Zmienne IP albo łączenie się przez TOR i zrzuty ekranów na własnym serwerze i tyle. Przerabiałem to jako admin, jako user stojący z boku itd.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 19:24   #87
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by ewamirekbednarscy View Post
Miot po EURYM z Peronówki ( Krzysiu jakoś to musicie przeżyć) i mojej suce nie będzie reklamowany na liście planowanych miotów, bez względu na to czy spełnia, czy nie spełnia widzimisię i humory Adminów.
Nie widze KOMPLETNIE zadnego powiazania miotu Eurego i Bellit z tym tematem. A wspominanie go akurat tutaj - czyz nie jest to nic innego jak jego bezposrednia reklama? I mam wrazenie, ze jedynie o to chodzi w calej tej dyskusji...

Bo trzymajac sie faktow - miot ten nie zostal USUNIETY. Nie pojawil sie na wolfdogu nie dlatego, ze hodowcy nie spelnili "warunkow", ale WYLACZNIE dlatego, ze taka byla decyzja hodowcow.
Dlatego nie jestem w stanie zrozumiec kampanii reklamowej miotu, ktorego hodowca NIE ZYCZY sobie reklamowania go na Wolfdogu...

Chyba, ze to "niezyczynie sobie" jego reklamy polaczone z podnoszeniem tematu, ktory mialby wskazywac na to, ze specjalnie ustawiono warunki tak, aby reklamowany byc nie mogl jest wlasnie czescia samej kampanii reklamowej. Coz, ja na technikach reklamowania sie nie znam. Specem od tego jak widac nie jestem.

A jesli chodzi o "widzimisie i humory" administratorow. Zasady sa bardzo jasne i mozliwe do spelnienia dla kazdego, kto tego CHCE. I takie zasady ustawiowe sa od poczatku istnienia bazy danych.

Quote:
Originally Posted by ewamirekbednarscy View Post
Po raz kolejny podkreślam, że uzupełnień dokonam TYLKO ze względu na szacunek dla Właścicieli psów z mojej hodowli.
Nie jest to do konca tak. Wolfdog.org powstaje dzieki pracy duzej grupy ludzi. Nie tylko naszej, ale tez moderatorow i wszystkich tych cichych "szarych eminencji" pomagajacych nam gromadzic dane. I to rowniez tej grupie ludzie nalezy sie szacunek za caly ten ogrom pracy, ktory wykonuja czesto kazdego dnia. I to kompletnie ZA DARMO.
Sadze, ze nalezy byc rowniez FAIR w stosunku do innych hodowcow, ktorzy te informacje przesylaja. Czas "czy sie stoi czy sie lezy to sie nalezy" jest juz dawno za nami i takiego zdania sa sami hodowcy - wiele listow z prosba o selekcje hodowli docieralo do nas wlasnie od hodowcow i wlascicieli, ktorzy nie chcieli byc na tej samej liscie, co hodowcy, ktorzy nie robia nic.



A jesli chodzi o terminy. Bylo za malo czasu....? Zerknijmy na to...
Hodowcy sa dokladnie informowani przy wpisywaniu reklamy miotow jakich danych od nich oczekujemy - w tym wypadku:

PKR nie zostaly nam przeslane przez.... ponad 6 lat.
Dane miotu 'C' przez ... 2 lata.
Przez miesiac czekalismy na ich ostateczne uzupelnienie...
Jak dla mnie 6 lat to... chyba wystarczajaca ilosc czasu, aby przeslac brakujace dane...

Pisanie o naszych "HUMORACH" i "WIDZIMISIE" jest w pewnym sensie obrazliwe, gdy doskonale wiemy, ze informacje te nie zostaly przeslane SPECJALNIE. I gdyby nie to, ze zaczelismy respektowac zasady, ktore na wolfdogu dzialaja od lat, to NIGDY bysmy sie ich nie doczekali. Dlatego nie na miejscu wydaje mi sie zakladanie tematu z PRETENSJAMI "jakim prawem hodowla zostala usunieta", gdy doskonale wie sie dlaczego i samemu specjalnie sie do tego doprowadzilo. A moze wlasnie chodzilo o kolejny temat z cyklu "przesladowani"...

Pamietajmy, ze "Wilk z Polskiego dworu" nie jest hodowla "wybrana" - jedyna gnebiona przez nas. To nie jest JEDYNA (i nawet nie jedyna POLSKA) hodowla, ktora zniknela ze spisu. Usunelismy ich o wiele wiecej. M.in. wykasowalam takze DOZYTOWNIO hodowle jednej z naszych znajomych, ktora 2 lata temu popelnila ogromna glupote i jej mioty juz nigdy nie pojawia sie na tych stronach.

OK; ja ten topic koncze. Doskonale zdaje sobie sprawe z jakiego powodu powstal i ze nie ma on wiele wspolnego z tematem. Ale tez nie mam zamiaru zbiewac "ochrzanu" od kogos kto swiadomie i wyrachowanie postepuje tak, a nie inaczej....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 19:34   #88
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
To nie jest tak że jeśli wam coś zarzucam to automatycznie, na zasadzie 'wróg mojego wroga jest przyjacielem' inni są super. (pomijając to że nikogo nie uważam za wroga, tylko przeciwnika, oponenta w jak zwykle gorącej wymianie zdań i opinii..
Specjalnie odwiedzilam forum hodowli Twojej suczki i z przykroscia stwierdzam, ze nie znalazlam tam zadnego Twojego postu w stylu:

"Co jest? Dwa lata za nami, a Wy nadal nie przeslaliscie danych o miocie z ktorego mam suczke. Ile mam na to czekac az dane beda pelne? I pozwoliliscie, aby hodowla zniknela ze spisu. Nie mozecie nam wlascicielom poswiecic choc chwili, aby pokompletowac dane psow od Was do bazy i sami musimy to robic?"

Krotko mowiac twierdzisz, ze nie zarzucasz, ale atakujesz nas za nie istniejace powody kasacji zamiast popytac u zrodla i wymagac dzialania od osob, ktore rzeczywiscie za taki stan rzeczy odpowiadaja....
Niestety postanowiles ze to MUSI byc nasza wina. I zaden argument nie ma szansy Ciebie przekonac. Trudno... nie bede wiec probowala, bo taka dyskusja jest bezcelowa.
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 20:18   #89
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Krótka piłka - nie widzę tutaj na moim loginie wszystkich danych w opisie psa, więc nie wiem co jest a czego nie ma (pomimo że mam suke hodowlaną a użytkownik z tylko psem widzi komplet danych). No i do Ewy wystarczy mi zadzwonić, nie musze kontaktować się na forum. Tutaj jest tylko forum, bo tel nie mam, a maile mają zwyczaj znikać w filtrach antyspamowych, bądź są ignorowane, bądź czeka się parę tyg na reakcję.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 23:49   #90
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Off-topic

Teoria dziejów spiskowych Wilczaka, wzajemne podchody, knucia, naskakiwanie i awantury. Złodzieje, barbarzyńcy, chamstwo i obłuda, przykryta woalem zazdrości.
Tylko, po co?
Dlaczego każdy we wszystkim wyszukuje podłości i zamaskowanej obłudy?
Perpetuum mobile wilczakowego świata . Praktycznie doskonale zorganizowana maszyna hipokryzji.
Gdzie w tym wszystkim są psy?
Czy im i tak w ich pieskim życiu nie jest wszystko jedno?
Ja nie wiem czy to jeszcze jest hobby i chów z przyjemności tworzenia czy już czysta komercja podszyta totalną hipokryzją.

Najlepsze źródło informacji jest cenniejsze od złota. Takim źródłem jest wolfdog i to nam wszystkim powinno najbardziej zależeć na tym aby było jak najrzetelniej i najdokładniej prowadzone. Nie dla nas ale dla przyszłych pokoleń.

Właściwie nie mogłem sie powstrzymać aby wstawić ten cytat. Chyba najtrafniej oddaje rzeczywistość.

" Nie wiem, czy pan czytuje zachodnie fora internetowe, ale polskie listy dyskusyjne to na tym tle coś niebywałego, różnica jest niezwykła… to jest jak wchodzenie codziennie zamiast do kąpieli do wanny pełnej gówna… "
A. Holland

Last edited by wilczakrew; 10-03-2009 at 00:30.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009, 09:42   #91
florena
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Góra
Posts: 31
Default

Bardzo współczuję Margo i Przemkowi ,że musicie dyskutować z czymś takim jak btd a jednocześnie podziwiam Wasz spokój i opanowanie.
Mały śmieszny człowieczku / do ciebie btd/ już ci kiedyś napisałem , że jesteś cwaniak przy klawiaturze komputera , robisz zamieszanie , obrażasz innych i czujesz się kimś ważnym , nieomylnym i wszystko wiedzącym matołem.
Bardzo nieładnie.
florena jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org