Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Z życia wzięte....

Z życia wzięte.... Opowiadania ku przestrodze dla przyszłych właścicieli wilczaków...czyli wszystko o charakterze CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-06-2011, 22:46   #1
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default Zjadanie ryjka:)

ZJADANIE "ŁEBA"............... - CO O TYM MYŚLICIE.........

Trudno naprawdę ze wszystkich wilczakowych znaków odczytać mi to zachowanie tak przecieŻ powszechne.

Dotąd twierdziłam w oparciu o Wasze wypowiedzi związane z przytrzymywaniem kufy, że jest to jakiś sygnał uspakajający/wyciszający emocje - tak?
Ok, czyli w rozumieniu innym jest, to przywilej nazwijmy, to "starszyzny", czyli starszy uspokaja/karci młodszego. Czy nie tak miało być też
podczas różnych szkoleń my kontra csv??? *BO ZACHOWUJĄC HIERARCHICZNOŚĆ BYĆ INACZEJ NIE MOŻE

Oki, u nas, do tej pory robiła to Unka względem Chantalki...... - robiła, bo jakiś czas temu Chantalka robi tak wobec Unki...., ale, ale...
nie zawsze, bo starsza czyli Unka nie zawsze na to młodszej pozwala.... mhmm czyli jak takie zachowanie interpretować???
Czy jest, to pewnego rodzaju więź "wyziewowa", nie, to za słabo, bo przecież Chantka kufę Unkową mocno "zjada", ale gdy przesadzi, to burę od Unki dostaje...
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2011, 23:01   #2
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Aga, ale pytasz o to:

czy o to:

?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2011, 00:43   #3
Mistrali
Junior Member
 
Mistrali's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Chorzów
Posts: 285
Default

Tamlin ( husky ) jak czasem ma już dość nachalności Baldura ( wilczak ), to wówczas chwyta delikatnie Baldiego za kufę tak jak na pierwszym zdjęciu. Towarzyszy temu zawszę lekki pomruk, nie przypominający żadnego innego dźwięku Tamlin przytrzymuję chwilę kufę młodego, a gdy puszcza wówczas Baldur kładzie uszy po sobie, wygina się w pałąk, i z cichym ''piskaniem'' wije się wokół Tamlina jak wąż, jakby chciał mu się przypodobać ( czasem liże też go po pysku )
__________________
''FLECTERE SI NEQUEO SUPEROS, ACHERONTA MOVEBO''
Mistrali jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2011, 00:47   #4
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
:

czy o to:

?
Patrząc na to foto to tam by się i moja głowa zmieściła ma chłopak możliwości
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2011, 06:58   #5
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Gaga, ale dałaś świetne fotki, szczególnie ta druga, gdzie mina "jedzonej/ego" jak jak Chantalkowa, baaa, zauważyłam, że to Chantalce sprawia radość i nagminnie sama ładuje się do Unkowej paszczy (nie żeby mnie to cieszyło, bo frania często miała ślady od "zajechania" zębem - z wiekiem chyba lepiej nauczyła się wkładać głowę do paszczy). Nie mogę przyuważyć czy Unka też sama tak się pakuje do ryjka Chantalkowego.... - bo zawsze łapię je już "złapane" - tylko jak widzą franie aparat, to koniec "pieszczot" nagle...
Zawsze towarzyszą temu wspaniałe pomruki (te uwielbiam najbardziej, bo są dla mnie tak samo piękne, jak murmurando malućkich)

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Patrząc na to foto to tam by się i moja głowa zmieściła ma chłopak możliwości
Jeee, masakra

P.S. Obie ściskają sobie pyszczki i zjadają głowy
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2011, 07:12   #6
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Aszczu wszystkim psim kumplom namiętnie zjada głowy...

Ale też nie wiem co to znaczy...

Fakt faktem, inne psy się nie buntują....

__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2011, 12:37   #7
atah
Junior Member
 
atah's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Katowice
Posts: 243
Default



Mumek się tego nauczył od Aszczury - i jak zaczął ja tak łapać zrozumiała komunikat :"uspokój się" Co prawda na chwile tylko, ale zawsze coś.
atah jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2011, 14:45   #8
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

U mnie tak robią czyli łapią się za mordki jak jeden chce się bawić jest natrętny i upierdliwy to drugi go w tedy za mordę pościska powarczy ale tak w sumie delikatnie potem puszcza i ten gryziony wpada w dziką euforie odpuszcza na chwilę po czym znowu jest natrętny i znowu jest łapany za mordę
Jakaś głupia zabawa sadystyczna ))))))))))))))
Może to jest zaproszenie a z drugiej strony daj mi spokój spadaj
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2011, 18:02   #9
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

jest jeszcze takie pełne rozwarcie paszczy na szyi drugiego, tu Paweł Wonderkowy mógłby sypnąć fotami, zwłaszcza z dzisiaj
Dla mnie głowa w paszczy związana jest z wielkim wyczuciem i jest to coś z kategorii czułości i strzelam, że inicjatorem jest ten, który obejmuje głowę drugiego swoją paszczą.Ale zaobserwujcie Kufa-wiadomo, już opisane powyżej A szyja to zabawa - zwykle kończy się, gdy duszony wyda dźwięk "brak mi tchu"
Wydaje mi się, że taki nieduży kawałek ciała, jakim jest głowa i szyja, stanowią całkiem bogata mapę ważnych komunikacyjnie punktów:




zaufalność:





i wiele, wiele innych
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org