Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-11-2005, 20:40   #1
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default Mateřské pudy ČSV

Tak mám zase malý dotaz.
Zajímalo by mě, jestli muže fena strádat, když nemá štěňata.
Cherry není uchovněná, takže nemůže mít štěňata. Ani bych to asi nikdy neplánovala vzhledem k podmínkám. Prostě nemám dostatek místa.

Koupila jsem Cherry nedávno pískací hračku. Úplně si jí zamilovala. Začala ji všude nosit. Potom s ní začala i spát v pelechu. Když hračka zapískala, vždy začala kňučet a olízávat ji. Došlo to až do takového stádia, že začala vřčet, když se hračky v pelechu někdo dotknul. Tak jsem samozřejmě řekla dost a hračku ji definitivně zabavila. To si prostě dovolovat nesmí. Dva dny z toho byla špatná a všude ji hledala, pak zapomněla.
Uvědomila jsem si, že hračku možná považovala za svoje stěně.
Možná je to nějaký psychický proces v určitém období feny. Může tím fena nějak strádat. A je nějaké řešení.
Co se týče uchovnění, má špatný skus čelisti.

marinette
Marinette jest offline   Reply With Quote
Old 22-11-2005, 23:47   #2
lupi
Junior Member
 
Join Date: Apr 2005
Location: Blatnice pod Svatým Antonínkem
Posts: 14
Default

Můj názor je ,že každá fena by měla mít alespoň jednou štěňata. Po štěňatech se teprve hormonálně stabilizuje a předejde se tím zvýšenému nebezpečí zánětu dělohy v pozdějším věku a projevům falešné březosti a snad i nádorům mléčné žlázy. Nicméně pokud to fence dořád nejde, je tady ještě možnost hormonální antikoncepce, případně kastrace.
lupi jest offline   Reply With Quote
Old 23-11-2005, 08:44   #3
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by AIKA
...každá fena by měla mít alespoň jednou štěňata. Po štěňatech se teprve hormonálně stabilizuje a předejde se tím zvýšenému nebezpečí zánětu dělohy v pozdějším věku a projevům falešné březosti a snad i nádorům mléčné žlázy...
Nejsem sice odborník veterinář ale právě tuhle otázku jsem snad už 1000x s různými odborníky konzultoval. V 90% případů mi řekli, že to vše je jen pověra a falešná legenda. Zánět dělohy, nádor mléčné žlázy apod. nemá nic společného s tím, zda fena měla nebo neměla štěňata. V přírodě se ve smečce páří pouze alfa jedinci a ve smečce jsou i takové feny, které např. nikdy ani nehárají. Podle téhle teorie by vlky musely kosit hromadně záněty dělohy nebo nádory. Tak to ale prostě není.
Podobné je to i u lidí. Nevím o tom, že by bylo doporučeno ženám aby měly alespoň jedno dítě aby tím předešly nějakým výše uvedeným zdravotním problémům.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2007, 11:18   #4
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

musím souhlasit s pavlem, záněty dělohy a nádory z toho že fena nemá štěňata je opravdu blbá pověra a denně se setkáváme v ordinaci s tím, že majitelé chtějí vykastrovat fenku aby chudinka nestrádala,pak se diví že třeba umře protože nastanou komplikace, záněty se často objevují i po porodech a falešná březost může nastat i u chovné fenky kterou nepřipustí, pokud je problém s falešnou březostí a fenka není chovná doporučujeme v ordinaci podle možností klienta vzít si domů třeba malé štěně, fenka bude nadšená, jde to i s koťaty a dokonce i králíčky
Jats jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org