Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-09-2008, 19:37   #1
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default Invaginace střeva u štěněte

Ahoj,

u mé 8 měsíční čubinky se náhle objevila invaginace střeva /zasunutí střev do sebe/,dnes byla operována,střívka jí byly sešity k sobě,aby se tomu v budoucnu předešlo. Předcházelo tomu ve středu už od rána odmítání potravy,odpoledne už zvracení pěny,po napití vody do 1/4 hodiny vše zvrátila. Jely jsme na veterinu,byla jí píchnuta injekce protizvracení a protizánětu,prohmatána,nic se nenašlo. Ani RTG nic neukázal.V pátek kontrola a doporučena dieta. Odmítala mi pořád jíst,takže v sobotu už jsme akutně jely na veterinu na UZ,tam se objevilo na střevech něco. Ale dostala aspon výživu,byla zesláblá. Nemohli pořád přijít co to přesně je,až dnes ráno diagnostikovali 100% invaginaci. Problém je v tom,že to není primární problém,něco tomu předcházelo,ale neví se co. Krevní testy,Sono neukázaly žádné abnormality,krev měla v naprostém pořádku,při operaci se zdály zvětšená játra,takže bude biopsie. Z operace se zotavuje,proběhla v pořádku,ještě budou kapat výživu,ve středu si ji snad už přivezu domů. Máte někdo prosím nějakou zkušenost s výskytem tohohle onemocnění u svých nebo spřátelených ČV? postihuje to prý hlavně mladé psy a štěnata. Nikdy jsem o tomhle neslyšela a dost mě to celé vyděsilo,bez operace by umřela ...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2008, 17:04   #2
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Cau, drzim paste pre dobre uzdravenie. Ak vies po anglicky alebo nemecky, hod diskusiu na prislusne forum, Ina Eichhorn je veterinarka, takze ti urcite odpovie a navyse fundovane.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2008, 19:16   #3
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ahoj, tady asi nikdo nereaguje proto, že se tu s tím nikdo nesetkal......
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2008, 19:59   #4
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no,zprávy nejsou moc pozitivní. Čubince se střevo zatím nerozhýbalo a už zase 3x zvracela,prostě příčina se nenašla,zkouší to,dělají co můžou. Když se stav nebude lepšit,není slučitelný se životem...trápit ji nenechám,ale zkusím ještě homeopata Mvdr.Jiřičku,co nezvládne klasická medicína,zvládne třeba homeopatie. Zítra dopoledne tam budu vola na veterinu,asi se rozhodne,co pro ni ještě můžou udělat...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2008, 21:39   #5
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Ale jo, setkal.
Já s tím mám mnoho zkušeností.
Jen věci kolem zdraví nerada takto probírám - od toho je veterinář !!
A né forum na webu !

Jen pro začátek - nic tomu nepředchází , není to nemoc ,není to dědičné - je to akutní stav toho pejska.

Pravda je že to postihuje hlavně štěnátka a mladé pejsky.
Diagnostika je složitá a pokud s tím nejsou v ordinaci zkušenosti,tak trvá déle a čím déle tím je opravdu více pejsek ohrožen na životě.

Většinou máme dobré výsledky po operaci.
Nevzdávala bych to, pejsek musí být na infuzích min. 3-5 dní.
Střeva se musí zase začít "hýbat" .

Lucie
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2008, 23:25   #6
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Věřím,že je v dobré péči,zítra budu volat homeopata Mvdr. Jiřičku a konzultovat s tím tento stav. Na veterině mi říkali,že toto není primární stav,předchází mu něco jiného,v tomto případě se neví co přesně,není tam v podstate "nic",co se dá odhalit,dělají se testy,biopsie,zítra budu moudřejší.zkusím všechno co se dá....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2008, 01:13   #7
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Tím pádem nešlo o klasickou invaginaci střeva... asi?
Jinak nechápu o jaké testy by se jednalo ??

Držím palce!!

Lucie
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2008, 06:03   #8
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

No jo Lucko, ty ale nejsi klasický majitel, který by se setkal s touto nemocí, ty jsi vyjímka, jelikož se setkáváš s nemocemi každý den.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2008, 10:27   #9
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

To je pravda , mě už nic nepřekvapí
( někdy mě jen překvapují metody léčení )

Ale zrovna doma mám 2 zvířata , co měli jako štěně invaginaci střeva.
U jedné jsem byla u operace ,tu jsme dělali my a ta je naprosto OK.
A jednu jsem tak koupila - tam nemůžu hodnotit zákrok - ale vlastně se povedl páč fena žije (ale má trvalé následky)
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2008, 17:31   #10
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Edenseveru View Post
To je pravda , mě už nic nepřekvapí
( někdy mě jen překvapují metody léčení )

Ale zrovna doma mám 2 zvířata , co měli jako štěně invaginaci střeva.
U jedné jsem byla u operace ,tu jsme dělali my a ta je naprosto OK.
A jednu jsem tak koupila - tam nemůžu hodnotit zákrok - ale vlastně se povedl páč fena žije (ale má trvalé následky)
a kdy se jí ty střeva začaly hejbat? /té první/.samy od sebe,nebo se nejprve do ní musela dostat nějaká potrava,aby začaly pracovat? zejtra si jedu pro to homeopatikum,čubinka je mírně zlepšená,ale vyhráno nemá....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2008, 21:32   #11
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

5 dní byla jen na infusích a pak dostávala tekutou stravu ( to byla rozhňácaná konzerva Trovet HLD s iontovým roztokem - nebo roztokem Duphalyte)

Jednou se nám stalo u kotěte - které se 3 dny nelepšilo, že jsme ho museli znovu otevřít, protože se střevo začalo znovu do sebe nasouvat - pak už naštěstí ne a bylo v pohodě.
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2008, 00:01   #12
lupi
Junior Member
 
Join Date: Apr 2005
Location: Blatnice pod Svatým Antonínkem
Posts: 14
Default

Taky s tím mám konkrétní zkušenosti, u naší fenky to dopadlu dobře, za 3 týdny bude mít podle ultrazvuku tak 10 štěňat
lupi jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2008, 00:11   #13
lupi
Junior Member
 
Join Date: Apr 2005
Location: Blatnice pod Svatým Antonínkem
Posts: 14
Default

u nás byla ale příčina jasná. Jeli jme na výlet do Jevišovic, fena zvracela celou cestu tam i zpět a na druhý den už to bylo, pak se začala mírně nafukovat, apatie, somnolence, teplota, zánět, kapačky, rentgeny na pobyb obsahu ve střevech, antibiotika do žíly, veledůležitá ruční palpace dutiny břišní, možná spíš masáž střev přes stěnu břišní po které asi po půl hodině vypudila něco neskutečného co vůně. Ale včas, skalpel se nekonal. měla tehdy asi 10 měsíců, rekonvalescence trvala dost dlouho, týden vůbec nežrala, jen infuze.
lupi jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2008, 22:52   #14
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

tak zejtra jde domů,dnes jsem ji viděla,žere,pije,ještě nekadí,zatím není co,už je docela divoká,nudí se tam. ty komplikace,které měla po operaci,skoro umřela,teda pokud by se to nelepšilo,tak by došlo k intoxikaci střeva,naštěstí se začalo hejbat. doufám,že nenastanou žádné komplikace,ted nás čeká rekonvalescence.Operace byla v pondělí,včera už večer dostala konzervu Hills,vypadá to jako paštika,ještě dnes i kapačky,ale kanylu jí už vytáhli....jsem moc ráda,že to tak dopadlo,vůbec jsem nevěděla,že něco takového existuje,naštěstí přestala sama žrát,což byl signál,že se něco děje+zvracení a apatičnost....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008, 16:51   #15
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default Arwen

Ahoj, všem bych chtěla oznámit radostnou zprávu že Arwen už je v pořádku a má venku už i stehy po operaci. Mellorn, děkuji že jsi o holčičku tak bojovala! A přeju vám už jen samé hezké zážitky.
Lucko a všichni tady, díky za pomoc.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org