Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 31-03-2009, 13:41   #21
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default Zajíček v své jamce, seděl sám ...

Aktuálně z dnešního rána: Ono to vlastně moc k smíchu neni, tedy já se rozhodně nesmál, ale pobavit by to mohlo a s trochu nadhledu má tahle historka i vtipnou část. Dneska ráno jsem měl naplánovanou dlouhou procházku do lesa a cestou jsme potkali pani s vořechem, zhruba Dakoušova (5 měsíců) vzrůstu. Vořechovi jsou cca 4 roky, ale je hravej a Dakouš ho má rád. Jak tak spolu běhali, vořech a Dakouš pár metrů za nim, vořech najednou skočil do trávy, ozvalo se zapištění a už utíkal s malym zajícem v tlamě. Dakouš to uviděl, pár skoky ho dohonil, zajíce mu sebral a chvátal k neumětelům.
Hergot, já mám pochopení pro to, že byl hladovej, že když krmim masem, tak asi ví co s mrtvym zajícem a je jasný že každej přece rád žere v klidu! Co mi ale fakt hnulo žlučí, že ten blbeček místo aby s tim zajícem běžel někam do křoví k rybníku nebo do lesa, zamířil si to zpět do sídliště, přímo skrz dav dětí a rodičů před školou. Těch nepřátelských pohledů byla většina, ale jedna hodná mamina měla pochopení a navigovala mne kam dál.
Chvíli jsem Dakouše pronásledoval, on vždycky zajíce zvedl a poponesl a jednou se dokonce začal vracet ke škole. No obešel jsem ho velikým obloukem, takže se otočil zpět od civilizace :-). Nechal jsem ho vklidu si lehnout a začít žrát a pomalu jsem se k němu blížil a normálně na něj mluvil. Je zvyklý, že mu kecám do jídla a hladim ho a tak mne nechal dojít až k němu, kde jsem ho chytil za obojek, milému zajíčkovi přišlápl hlavičku a Dakouše odtrhl. Všechno proběhlo v klidu, bez vrčení a ohánění, jen jak jsem ho odváděl, tak ještě chroupal. Je trochu škoda, že ze zajíce zbylo to nelprospěšnější, tj. hrudník a vnitřnosti, ale přišlo mi nevýchovné mu to nechávat.
Cestou domu jsem s nim lezl kanálama, abych nemusel někomu vysvětlovat, od čeho má nohy, hrudník a mordu celou červenou.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009, 20:58   #22
gabriela
Junior Member
 
gabriela's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Albrechtovice u Záblatí
Posts: 26
Default

Milý Jeřábku, tvá historka nezklamala a ikdyž je takřka tragická nás tedy pobavila. To našeho Amiho, kdyby u mě někdo viděl se zajícem v hubě, tak by to určitě tak dobře nedopadlo. Máš pěkného filutu, a to se mi moc líbí a já bych asi sice v tom momentě byla rudá až do té doby něž by na mě kouknul těma nevinýma očkama, no a tvá věta "přišlápl hlavičku" ta nemá chybu. Já bych sice hlavičku nepřišlápla, bylo by mi zajíce líto, jsem cíťa, ale v tvém podání si to dokážu živě představitA toho lišáká jak utíka do civilizace téžNáš Ami dnes též viděl přes klec pani králíkovou a nějak se mu od ní nechtělo, no jsem zvědavá až v květnu přijdou kozy a ovce, co bude vyvádět, no snad nám je nesežere, a doufám, že pan rys, taky ne. Tak zajícům zdar.
gabriela jest offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009, 22:11   #23
Lucan
Member
 
Lucan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 34
Send a message via ICQ to Lucan
Default

Jsou to naši lovci Doma občas strkám čubu mezi králíky a zatím jim nic nedělá ani když je tam chvíli sama. Ale k tématu Vždy s úsměvem. Dneska bylo hezky, tak jsme poprvé pověsili prádlo ven od té doby co máme doma Čv...
Lucan jest offline   Reply With Quote
Old 04-06-2009, 19:45   #24
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default Nebojácný obranář

Tahle příhoda neni ani tak vtipná, jako mne spíš tak trochu dojala. Máme štěstí na prima štěndo, ani teď v osmi měsících se ničeho moc nebojí, lidi má rádo a psy samozřejmě taky. Zhruba ve čtyřech měsících se zájmem pozoroval ze 3 metrů jak řežou asfalt .
Jediný s čím máme tak trochu problém je vysavač. Nevadí sám o sobě a ani s nástavcem není problém a pokud nemá Dakouš pocit že na něj nástavec přímo útočí, tak kolem sebe nechá i vyluxovat. Jakmile ale sundám nástavec a luxuju jen s hadicí, je problém. Asi se mu nelíbí to syčení a kroucení hadice a tak před ní couvá, štěká na ni, cení zuby občas i chňapne, ale hned pustí a rychle vycouvá.
Dneska jsem vysával jen s hadicí (rozkousanou svíčku v koberci ) a probíhalo to jako vždy. Napadlo mne jak asi bude reagovat, když ten "had" zaútočí na mne. Párkrát jsem si ji zprudka přisál různě po těle, a pak jsem nasimuloval útok na hlavu a nechal ji viset na tváři.... a to moje zlato překonalo samo sebe, skočil, hadici chytnul těsně u mé tváře, strhl ji ze mne a odtáhl co nejdál.

Honza
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 04-06-2009, 22:58   #25
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tak taky přidám příhodu ze dneška.
Je to asi 14dní, kdy se u nás sešla na procházku 4 půlroční štěnda. Šli jsme po lese a tenkrát někdo prohlásil: "Tady něco smr" no a psi už mazali do lesa, majitelé za nima a stihli se krásně vyválet. Ten můj si čuchal na druhé straně cesty a než se vzpamatoval, visel na vodítku a já už se bavil, jak se dalším válí psi v mršině.
Dnes jsme šli tou samou cestou. Připraven na tuto situaci jsem si psa odchytil 100m předem a až 150m za tímto místem jsem ho pustil. Hned na místě zvedl čumák, otočil se a běžel na jistotu. Okolo mršiny poskakoval, očichával a když jsem byl tak 20m od něj, tak na povel "ke mně" se na mě podíval, pořádně se vyválel i s brašnama a předvedl nejúžasnější přivolání za posledních pár měsíců. Následně mi ujel vlak, protože když něco smrdí na 20m daleko, tak je potřeba to vykoupat
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org