Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-03-2009, 10:22   #1
gabriela
Junior Member
 
gabriela's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Albrechtovice u Záblatí
Posts: 26
Default "Děti jako udavači"?

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Když mě v 11 letech pokousal břicho náš hafan, za to, že jsem se ho pokusil dopravit na cvičák který k smrti/a do smrti/ nesnášel, tak se pokud si vzpomínám, otec s doktorem na chirurgii nade mnou, tou historkou docela bavili. Jinak jsme všechny děti v okolí veškeré konflikty a úrazy se psy důsledně a "hrdinsky" tajili. Rodičovská vystoupení byli vždycky horší. A i tak jediné co se řešilo byla vzteklina. Psů se potulovali celé party. Dnes slychám docela často jak dítě "práskne" svého psa za cokoliv.
Myslím, že tvá poslední věta by stála za založení nového tématu, kdo ho založí?
gabriela jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 11:23   #2
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Myslíš něco jako:"Děti jako udavači"?
V Praze to slyším na ulici docela často:"Mami ten pes nemá košík, zavolej Policii!"
Dcera našich sousedů, po každém venčení, podávala svému otci zevrubné hlášení o průběhu. Ten vždycky vypnul hruď, spojil ruce s rákoskou za zády a vypochodoval na zápraží "vyškolit" zlatého retrivra. To mě pak napadalo, že ta holka svého psa za kámoše asi moc považovat nebude.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 11:28   #3
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

tak to je drsný! Nepodával tajně hlášení i pejsek o holčičce? By se asi divila:-D
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 21:20   #4
gabriela
Junior Member
 
gabriela's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Albrechtovice u Záblatí
Posts: 26
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Myslíš něco jako:"Děti jako udavači"?
V Praze to slyším na ulici docela často:"Mami ten pes nemá košík, zavolej Policii!"
Dcera našich sousedů, po každém venčení, podávala svému otci zevrubné hlášení o průběhu. Ten vždycky vypnul hruď, spojil ruce s rákoskou za zády a vypochodoval na zápraží "vyškolit" zlatého retrivra. To mě pak napadalo, že ta holka svého psa za kámoše asi moc považovat nebude.
Tak to jsi mě tedy dostal, já věděla proč si vybrat konec světa na samotě, ikdyž městu se nevyhnu a tyto situace též znám, jenže trochu ještě horší, kdyby šlo jen o malé stb tak to by ještě šlo, ale v dnešní době jsou z nich už pěkní tyrani, kteří testují násilí a různé experimenty nejdřív na psech, a pak když povyrostou třeba na lidech.POZOR VŠEM NE VŠECHNY DĚTIAle poslední dobou je jich dost, a škoda jen, že většinou rodiče u toho nejsou, jelikož pak je problém vysvětlovat proč se pes bránil a jejich miláčky napad. Toto je tak obsáhlé téma, že bych zde mohla psát celou noc a to by jsme se unudiliJen tak mezi náma, ten soused má štěstí, že tam nebydlím já, jelikož už by měl pěkná jelitaTakže mu klidně vyřiď můj pozdrav
gabriela jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2009, 11:39   #5
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Možná je to samostatná kapitola, ale viděl bych u těch dětí dost problém v tom, že všichni honí prachy (třeba i kvůli tomu, aby se dítě mělo dobře) a na děti nemaj čas, ale hlavně, že je můžou zaopatřit finančně. Potom se ve škole začínající učitelka otočí k tabuli a dostane šutrem do zad. Když se dítě neumí chovat k lidem, těžko to pak zvládne ke zvířeti (které se nemůže bránit, když nepočítám zuby)
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2009, 20:11   #6
Irisdane
Junior Member
 
Irisdane's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Karlovy Vary
Posts: 34
Send a message via ICQ to Irisdane
Default

S tím musím bohužel souhlasit. I u nás se najde spousta malých desperátů,kteří se psy neumí zacházet. Příkladem budiž to, že jsem s Balthasarem,když mu bylo asi 6 měsíců procházela městem, po hlavní ulici a pes byl jako vždy středem pozornosti.Najednou se odněkud vyrojily asi čtyři děti a okamžitě bez ptaní a upozornění se na Balta sesypaly.Pes se lekl,naštěstí ale nevyjel,snažil se utéct.KDyž jsem okřikla děti a vzápětí jejich matku (asi), byla jsem seřvána já,že pokud mám strach,že se pes ožene,není dobře vychovaný.Nezájem,že by se pes mohl leknout,hlavně ve stresové situaci: uprostřed rušné ulice...Nevím jak vám,ale mě rodiče od malinka vtloukali do hlavy,že ani naše psy nemám provokovat, dráždit je,natož pak cizí a na cizí psy se bez jejich pána a bez svolení prostě nesahá.Dnešní děti to neví a hlavně k těm zvířatům nemají ani respekt a úctu...
Irisdane jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009, 00:24   #7
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

..jo, taky se mi teď stalo, že jsem vyšla ven a hned se ke mně přihrnula holčička, tak 10let, začla vykládat a beze všeho si začla hladit Sofi...tak jsem ji krapet sprdla..Pravda, na holčičce bylo vidět, že má ke zvířatům dobrý vztah..Ale tak či onak, mají se zeptat. Až pes děcku sežere ruku, nikoho nebude zajímat, jestli se děcko zeptalo na pohlazení.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009, 22:54   #8
Jerzy
Junior Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 17
Default

musím zaklepat, protože se zatím každý zeptal, i když jsem malou ze začátku každému strkal pod ruku ať se vymazlí do sytosti, teď už si vybere sama, když se někde s někym zastavím, tak počká co já a když je to ok, tak toho dotyčného omrkne, očuchne, nechá se pohladit, zaznamená si ho do mozkovny a dál jí nezajímá, v opačném případě přisedne k noze a šmíruje okolí
Jerzy jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009, 23:53   #9
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Já se taky snažím vnucovat psy k pohlazení každému, zejména dětem, jak to jde. Ale rozhodně musím potvrdit, že mnohdy jsem svědkem neuvěřitelných scén buď ve smyslu "nesahej na toho psa, kousne tě", nebo naopak "přepadení" bez ptaní. Když se na psa vrhá dítě v doprovodu rodičů, komentuju to slovy "Tobě rodiče neřekli, že na neznámého psa se nesahá?", aby se vychovatelé taky trochu chytli za nos. Sama si dobře pamatuju, jak mě jako malou holku kousla fena (známá, jenže v tu chvíli se krmila, což jsem přehlédla) do obličeje, když jsem ji zbrkle šla pohladit. Můj táta mi ještě naplácal zadek za to, že jsem si nedala pozor. Protože mi bylo okamžitě vysvětleno proč se mi to stalo a kde byla chyba, nevypěstovala jsem si žádnou patologickou hrůzu ze psů, ale jen zdravý respekt. Nedávno jsem zase měla jinou zkušenost: malý kluk (tak deset let) tvrdošíjně odmítal jít pohladit štěně, ačkoliv to bylo hodné, klidné a roztomilé. Přitom jeho mnohem mladší kamarád se se stěnětem v pohodě mazlil. Co asi museli rodiče tomu kloučkovi namluvit, když měl ze štěňátka takovou hrůzu???
V poslední době mám prostě pocit, že se lidi neumí ke zvířatům chovat a jejich reakce je z extrému do extrému. Buď k němu zbrkle letí nebo se ho panicky děsí... Nepochybuju, že druhý případ je výsledkem systematické výchovy ke strachu ze strany médií...

Jinak ještě k těm počtům útoků zvířat na lidi - nevím jak je tomu u jiných druhů, ale u psů údajně statistiku vedou jezevčíci a v těsném závěsu za nimi jorkšíři. Tolik propíraný NO vede sice na počet, ale v poměru k počtu držených jedinců je hluboko pod průměrem...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 08-03-2009, 09:07   #10
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Jo, když jdem a potkám maminku s malým děckem..třeba 4roky a vidím, jak maminka dítěti ukazuje pejska stylem: "podívej, to je pěkný pejsek, to je asi ještě štěňátko"...a dítě nevěřícně kouká, ale taky se zaujetím..Kolikrát nabídnu, jestli si psa nechtějí pohladit - a obě strany si přiměřeně hladí "to své dítko". Často to nevyjde-dítě se bojí..ale spíše z toho přirozeného respektu,na rodiči je vidět, že dítě podporuje v kladném vztahu ke zvířatům.
Na druhou stranu jsem dnes zvědavá na svou vlastní nejmladší sestru (taky 4roky), která má sice doma pejska, ale je zvyklá jej různě tahat apod., navíc maminka je z mého pohledu poněkud hysterická a má "špatné" reakce v některých situacích...takže tady čekám přesně onu bázlivou reakci od mé sestry..
Řekla bych, že je často napoprvé poznat, které dítě je zvyklé na zvířata (ví, že když po něm štěně skočí, tak je to legrace-a dává si přiměřeně pozor), a dítě, které k nim tak vedeno není a už když se štěně jen zavrtí, tak se lekne a utíká. No, a někdy je dítko zkrátka ještě malé, ostýchavé a bázlivé, ačkoli rodiče jsou vůči zvířatům v pohodě.
Někdo mi říkal, že na druhém místě jsou kokršpanělé...v těch útocích
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 08-03-2009, 13:14   #11
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Co sa tyka dietata ktore sa boji pohladkat psika, hoci jeho rodicia / stari rodicia / ludia co su s nim ho presviedcaju aby to skusilo, tak ponukm pohladkat psika po chvoste. Chvost je daleko od papule a dieta sa casto nech ukecat. A ta prijemna srst ho potom dost casto nalaka pohladkat aj inde. Freika sa uci pekne stat a drzat a dieta sa uci ze nie vsetko je naozaj hrozne nebezpecne.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 22:43   #12
gabriela
Junior Member
 
gabriela's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Albrechtovice u Záblatí
Posts: 26
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Jo, když jdem a potkám maminku s malým děckem..třeba 4roky a vidím, jak maminka dítěti ukazuje pejska stylem: "podívej, to je pěkný pejsek, to je asi ještě štěňátko"...a dítě nevěřícně kouká, ale taky se zaujetím..Kolikrát nabídnu, jestli si psa nechtějí pohladit - a obě strany si přiměřeně hladí "to své dítko". Často to nevyjde-dítě se bojí..ale spíše z toho přirozeného respektu,na rodiči je vidět, že dítě podporuje v kladném vztahu ke zvířatům.
Na druhou stranu jsem dnes zvědavá na svou vlastní nejmladší sestru (taky 4roky), která má sice doma pejska, ale je zvyklá jej různě tahat apod., navíc maminka je z mého pohledu poněkud hysterická a má "špatné" reakce v některých situacích...takže tady čekám přesně onu bázlivou reakci od mé sestry..
Řekla bych, že je často napoprvé poznat, které dítě je zvyklé na zvířata (ví, že když po něm štěně skočí, tak je to legrace-a dává si přiměřeně pozor), a dítě, které k nim tak vedeno není a už když se štěně jen zavrtí, tak se lekne a utíká. No, a někdy je dítko zkrátka ještě malé, ostýchavé a bázlivé, ačkoli rodiče jsou vůči zvířatům v pohodě.
Někdo mi říkal, že na druhém místě jsou kokršpanělé...v těch útocích
K těm místům č. 1 jezevčík, a kupodivi č. 2 tak oblíbený labrarod, tak jsem to slyšela já a bohužel i rodina známého tedy dva lidé přišli o část obličeje od jinak úplně klidného vlastního psa ( labradora ). O tvou sestru se neboj, zkus jí přiblížit ten vztah ke zvířatům ty a myslím, že to bude v pohodě, i méně znamená někdy více a též záleží na citu a jak jí ho přiblížíš, zaujmeš ji, držím palce.
gabriela jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 23:02   #13
gabriela
Junior Member
 
gabriela's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Albrechtovice u Záblatí
Posts: 26
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Co sa tyka dietata ktore sa boji pohladkat psika, hoci jeho rodicia / stari rodicia / ludia co su s nim ho presviedcaju aby to skusilo, tak ponukm pohladkat psika po chvoste. Chvost je daleko od papule a dieta sa casto nech ukecat. A ta prijemna srst ho potom dost casto nalaka pohladkat aj inde. Freika sa uci pekne stat a drzat a dieta sa uci ze nie vsetko je naozaj hrozne nebezpecne.
Milá Saschia, určitě máš pravdu a jak vidím, Freika je moc milá a určitě hodná, takže věřím, že u ní to na ocásku zkusit lze, ale chci i přesto dodat, že někteří mají s ocáskem problém a to z mnoha důvodů, nejčastější však opět děti, ( člověk nikdy neví zda našeho psa v mžiku nepozornosti nějaké děcko za ocas netahalo ), a pak je ocas dosti choulostivé místo na hlazení, i též proto, že pokavaď se děcko bojí, jeho strach v každém případě a vždy pes vycítí, a pokavaď to není pes, který už má jisté zkušenosti s lidma, může i z tohoto důvodu nastat problém, a tak já myslím, že hřbet je ideální, v případě strachu a to až ve chvíli kdy se obě strany uklidní. Trocha trpělivosti vždy přináší ovoce a na děti je vyrovnanost, klid, ten nejlépší lék k odbourání strachu, když neopominu dodat, že se musí vzbudit i pozornost a důvěra, tedy lépe řečeno, on tě nechce sežrat a ono tě nechce oplácávat jako hračku. Snad se vztahy dětí ke zvířatům zlepší, je to jen na nás. Čím více nás bude dávat najevo dětem, že pes není hračka třeba i jiným dětem, ne jen těm našim, tím větší šance bude, že těch tyranů bude méně a děti začnou míti třeba i jiné zájmy a ne jen počítač a peníze atd., tak ať to všichni zvládáme až zase nějakého tyrana potkáme, či děcko co se bojí.
gabriela jest offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009, 00:00   #14
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by gabriela View Post
O tvou sestru se neboj, zkus jí přiblížit ten vztah ke zvířatům ty a myslím, že to bude v pohodě, i méně znamená někdy více a též záleží na citu a jak jí ho přiblížíš, zaujmeš ji, držím palce.
Jasně, háček je trochu v tom, že sestru vidím tak jednou za 3-6měsíců, takže ten můj vliv celkově není zrovna závratný. Ale dopadlo to vcelku dobře. Snad jen že sestra je malá, plná energie, neustále něco v ruce a neustále v pohybu..takže štěndo ji bere jako objekt pro hraní..po svém způsobu. Ale všechno dobré-pod dozorem.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009, 00:02   #15
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by gabriela View Post
..., že někteří mají s ocáskem problém a to z mnoha důvodů, nejčastější však opět děti, ( člověk nikdy neví zda našeho psa v mžiku nepozornosti nějaké děcko za ocas netahalo ), a pak je ocas dosti choulostivé místo na hlazení, i též proto, že pokavaď se děcko bojí, jeho strach v každém případě a vždy pes vycítí, ...
No jasne ze to nieje jediny navod, ten pouzivam ja pretoze viem ze Frei je kludna a na deti reaguje s radostou (niekedy az prehnanou, takze tiez ju musim krotit...). Ale aj tak ju vzdy drzim za obojok a hladkam na tej strane hlavy ktoraje privratena k dietatu, aby som ju mala pod kontrolou.

A ono nieje strach ako strach, dieta vylozene vyplasene by som do blizkosti psa nedavala, to staci maly pohyb psa a dieta sa zlakne. Ale take dieta ktore by aj chcelo, ale ta papula je predsa len nanho privelka, sa k chvostu ci zadku predsa len lahsie priblizi. A myslim ze je dobre podporovat ludi v tom, aby naucili svoje dieta nebat sa prilis. Lebo taki ludia vacsinou prave vysvetlia dietatu aj to ze ma hladkat opatrne aby neublizilo a ze sa musi najprv opytat.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009, 21:06   #16
Irisdane
Junior Member
 
Irisdane's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Karlovy Vary
Posts: 34
Send a message via ICQ to Irisdane
Default

To my máme opačný problém...Děti se Balta nebojí,ačkoli i on projevuje "přílíšnou" radost z dětí a njeraději by je povalil na zem a hrál si s nima.Ještě se mi ale nestalo,že by se ho dítě bálo...
Irisdane jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 00:12   #17
gabriela
Junior Member
 
gabriela's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Albrechtovice u Záblatí
Posts: 26
Default

Yzergin, docela si dovedu představit, jak si štěndo hraje po svém s malou, díky za pobavení před spaním, jestli si s ní štěndo hraje jako Ami s koťatama, tak upřímnou soustrast, ale na druhou stranu alespoň se oba otrkají, ber mou větu prosím s úsměvem, náš Ami vždy chytí Bebíčka za krkem a táhne ho do sněhu, a pak ocumlává, tak proto mi to přišlo vtipné. Sašo, máš určitě pravdu a doufám, že si občas tyto diskuze pročtou i ti co žádné pejsky nemají, ale děti ano, třeba by se i oni trochu přiučili, ale o tom, že to čtou i nepejskaři pozbývám trochu optimismu. Jinak náš Ami ten též na každého hned hupsne a pořádně mu umyje obličej i s čelistmi, pokavaď o něj jen někdo projeví trochu zájem, sice se snažím, že né každý chce pusinku, ale zatím nám to moc nejde, ikdyž zastávám názor, že je lepší, když dostane druhý pusinku než kousanec. Zeptám se, nechcete někdo založit nové téma, tentokrát třeba opak tohoto - nějaké vtipné historky, situace s vašimi miláčky? Nic podobného jsem tu nenašla, též by mě docela zaujímalo téma sice trochu divné, město, parky atd. - potýkání s exkrementy, jedni uklízejí, druzí, ne. Tak uvidím, zda někdo z těch dvou témat něco založí, pěkný večer všem.
gabriela jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 11:03   #18
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by gabriela View Post
Yzergin, docela si dovedu představit, jak si štěndo hraje po svém s malou, díky za pobavení před spaním, jestli si s ní štěndo hraje jako Ami s koťatama, tak upřímnou soustrast, ale na druhou stranu alespoň se oba otrkají, ber mou větu prosím s úsměvem, náš Ami vždy chytí Bebíčka za krkem a táhne ho do sněhu, a pak ocumlává, tak proto mi to přišlo vtipné.
Jasně:-)...Sofi asi vycítila, že si na sestru může dovolovat víc..nebo že je taky "mimono" a tak jsme třeba šli venku..taťka se setrou a já za nima..a Sofi nenápadně šla zezadu a zkoušela sestru chytat za rukáv a tak..a jakmile se rozběhla..tak jsem ji musela trošku krotit. Ale dobrý. Před měsícem bych si to netroufla-Sofi byla mnohem živější a neměla takový cit v tlamě, ale teď už to zvládá:-)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org