Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-07-2012, 00:17   #81
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

no w czampionach było gorąco )) .... sędzie wybrał 2 najlepsze psy wg mojego typu .... no i miał spora decyzyjna zagwozdkę (bo ja też) ....ciesze się że jestem "młody" i nie muszę podejmować takich decyzji ))

w szczeniętach NUDA, Eetee pierwsza, mój Kurt drugi .... jak ZAWSZE )) .... ale jak tu ganiać po ringu z miłością swojego krótkiego życia .... ale najważniejsze było poznać swoją wspaniałą podwójną babcię/prababcie no i kochanego dziadka !!!!, no i braci ))

gratuluje wszystkim !!!! ))
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 16:48   #82
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Czy ktoś mógłby podać dokładniejsze wyniki.

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
sędzie wybrał 2 najlepsze psy wg mojego typu
Szkoda tylko, że nie według wzorca.
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 18:44   #83
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Huan View Post
Czy ktoś mógłby podać dokładniejsze wyniki.
Niestety, upal byl taki, ze nie zostalam na ocene suczek. Kolejnosc chlopakow mniej wiecej znam, ale dokladnych ocen nie . Nie odwaze sie wiec wpisac wynikow, poniewaz moge cos pokielbasic.

Quote:
Originally Posted by Huan View Post
Szkoda tylko, że nie według wzorca.
Huan, odpadniecie Eligo jako pierwszego z tej stawki bylo szokiem nie tylko dla mnie, jak sadze, ale i dla wielu innych...
Nie pierwszy to niestety kontrowersyjny werdykt i pewnie tez nie ostatni
anula jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2012, 22:02   #84
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Aga - to Ci wyślę sms-em
Aleś wysłała.....
A fotek nie ma czy ja nie widzę???
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2012, 22:10   #85
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Nie wysłałam, bo się nie pojawiły i wiem tyle, co Ty...chyba
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2012, 22:13   #86
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Nie wysłałam, bo się nie pojawiły i wiem tyle, co Ty...chyba
ja mniej wiecej juz wiem, jakie sa oceny, ale jakos nie moge edytowac wynikow tej nieszczesnej wystawy - ani jej wpisac
wyswietlaja mi sie jakies errory
anula jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2012, 21:27   #87
Kejsa
Junior Member
 
Kejsa's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Łódź
Posts: 70
Default

Kto wpisuje wyniki?
__________________
Diachel Welkoscyrz (Luby)

Last edited by Kejsa; 16-07-2012 at 21:30.
Kejsa jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2012, 21:41   #88
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Daiva chyba wpisała
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2012, 22:30   #89
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Ja wlasnie wrocilam i dopiero bede nadrabiac zaleglosci... Co do sedziowania...

To wina powstawania konkurencyjnych klubow - sedzia uslyszal, ze beda dwa i chcial wszystkim dogodzic... Dlatego psy posedziowal wedlug typu "a la owczarek" promowanego przez KAW ("Klub Aktywnego Wilczura"). Stad CACIBa ma owczarek czechoslowacki dlugowlosy, a res.CACIBa owczarek czechoslowacki krotkowlosy.
Suki byly oceniane wedlug typu promowanego przez powstajacy "Klub Czechoslowackiego Wilczaka (typu standard)".

Nie bede przepraszac, za bycie zlosliwa, bo po wystawie sedzia powiedzial, dlaczego tak sedziowal i sorry, stara wyga wystawowa jestem i wiele slyszalam, ale na cos takiego czlowiekowi krew sie gotuje i noz w kieeszeniu otwiera. Tematu nie zostawie i niedlugo do niego wroce...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2012, 22:38   #90
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Jeśli taka była odpowiedź sędziego, to jawnie złamał on regulamin (Regulamin Sędziów i Asystentów Kynologicznych, § 39)
"Sędzia nie może:
3. korzystać z katalogu przed zakończeniem pracy w ringu".
A w życiu nie uwierzę, że na pamięć wie, który pies przynależy, do której opcji. Tym bardziej, że nawet sami zainteresowani nie do końca to wiedzą
Pikuś werdykt, ale jawne drwiny z obowiązujących przepisów to już dno, wodorosty i półtora metra mułu
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2012, 22:56   #91
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
no w czampionach było gorąco )) .... sędzie wybrał 2 najlepsze psy wg mojego typu ....
Pawel, wystawy nie sedziuje sie wedlug typow, a WZORCA. Czambor to PRZESLODKI pies (czyt: mily, bo trudno nazwac psa startujacego na ostro do sedziego za slodziusiego ), ale wilczakiem jest SLABYM - o wiele gorszym niz inne psy prezentowane tego dnia i jesli chcesz go stawiac za przyklad to jedynie tego jak wilczak NIE POWINIEN byc zbudowany i jak NIE POWINIEN sie poruszac.
Wybacz, na mlodziez w psach nie zerkalam, ale reszte stawek powygrywaly NAJSLABSZE samce. Najczestsza przyczyna dlaczego te dobre przegrywaly: zbiezny ruch. JASNE, ZE ZBIEZNY, bo to wilczaki, a nie owczarki!!!! Generalnie jesli jakis pies przegrywal to wlasnie dlatego, ze byl...lepszy niz ten ktory wygrywal...

Wiem, ze po tej wystawie znika z ringow jeszcze jeden na serio fajny wilczak - trudno sie dziwic: ludzie maja oczy i widza co i za sprawa kogo sie dzieje.
Z tego powodu ja bede pisac o kazdej FATALNIE saedziowanej wystawie, az sedziowie przeczytaja wzorce i mega WTOP nie bedzie....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2012, 23:11   #92
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Jeśli taka była odpowiedź sędziego, to jawnie złamał on regulamin (Regulamin Sędziów i Asystentów Kynologicznych, § 39)
"Sędzia nie może:
3. korzystać z katalogu przed zakończeniem pracy w ringu".
A w życiu nie uwierzę, że na pamięć wie, który pies przynależy, do której opcji. Tym bardziej, że nawet sami zainteresowani nie do końca to wiedzą
Pikuś werdykt, ale jawne drwiny z obowiązujących przepisów to już dno, wodorosty i półtora metra mułu
Ten zapis to teoria. Sedziowie doskonale znaja wystawcow - to nieuniknione. Szczegolnie tych, ktorzy czesto sie powiaja na wystawach jak i tych, ktorzy sa aktywni w lobbingu na rzecz swoich psow....
Czeste pojawianie sie na wystawach to nic zlego, ale czarny lobbing to juz inna sprawa...

Co do rozmowy - przykro mi - rozmowa nie byla prowadzona ze mna, ale "podluchana" stad lamanie regulaminu odpada, bo oficjalnie rozmowy nie bylo. Jednak mleko sie rozlalo...
Dla mnie to niestety potwierdzenie tego, co ostatnio tak czesto jest komentowane w wilczakowym swiatku: a mianowicie dziwnych wygranych najslabszych psow u niektorych sedziow... Wiem, nie jestem odkrywcza... wiem, ze magluje sie to na forym i poza nim od dluzszego czasu, ale ostatnio ta dziwna nieznajomosc sedziow w sprawach tego co mowi wzorzec az bije w oczy...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2012, 23:15   #93
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Jeśli taka była odpowiedź sędziego, to jawnie złamał on regulamin (...)
A w życiu nie uwierzę (...)
Przypomniały mi się dwie sytuacje...
1.sędzia "pieprznął się" na max-a przy ocenie pewnego psa /pomylił deer-a z ocenianym iw/ i po ocenach przyznał nam /w rozmowie bezpośredniej/ rację lecz usprawiedliwiał się tym, że całą noc jechał pociągiem i jest zmęczony..../pule zgarnął bardzo ambitny hodowca, dobry znajomek sędziego -znany w "światku"/.
2. ktoś mi opowiadał /a był i widział/, jak to przed wystawą sędziowie z bardziej "ambitnymi"* wystawiającymi /hodowcami/ pochlewali i ci "ambitni" zgarniali "pulę".........i pomyśleć, że się kiedyś oburzałam obściskiwaniem się sędziego z "poniektórymi", o ja biedny debil....

...
*-po minach ich poznajemy: słodycz z wazeliną, chociaż piesio.... jak to piesio.... .... miły....

Last edited by Puchatek; 16-07-2012 at 23:18.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2012, 23:20   #94
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Podsłuchana, czy nie, nie w tym rzecz. Żenująca jest bezczelność w olewaniu przepisów. Oczywiste jest, że sędziowie kojarzą wystawców, hodowców. Trudno, żeby nie. Ale jednego, dwóch....i to tych najbardziej aktywnych. Żeby to kojarzenie było na bazie aktywności wystawowej-pół biedy, ale wiadomo, jak jest :/ Powtarzam- nie czepiam się werdyktów, bo wystawa to show i nawet piękny pies może się pokazać gorzej, niż ten gorszy. Ale niechże to wszystko będzie zgodnie z zasadami-tymi spisanymi i tymi etycznymi.
Swoją drogą-ładne sędzia sobie i 'obdarowanym' wystawia świadectwo-jeśli posędziowanie na jakiejś wystawce to jest to, co robi im 'dobrze' Aż pozazdrościć rangi przysług
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2012, 23:30   #95
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Swoją drogą-ładne sędzia sobie i 'obdarowanym' wystawia świadectwo-jeśli posędziowanie na jakiejś wystawce to jest to, co robi im 'dobrze' Aż pozazdrościć rangi przysług
Nie sadze by 'obdarowani' czuli sie z tym zle, taka mentalnosc, co za roznica jak, byle wygrac
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2012, 23:43   #96
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Nie sadze by 'obdarowani' czuli sie z tym zle, taka mentalnosc, co za roznica jak, byle wygrac
No źle na pewno nie, wygrana cieszy, to oczywiste. Pytanie tylko czy takim samym powodem do radości i satysfakcji jest wygrana 'po znajomości', jak ta wyniesiona z rzeczywistej rywalizacji.

p.s. Znam paru sędziów osobiście i głowę daję, że nie straciliby klasy dając nam wygrać, tylko dlatego, że się znamy i lubimy. Inaczej-jestem pewna, że nie daliby nam wygrać, a oni byliby pewni, że ten werdykt nie miałby wpływu na nasze stosunki
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 16-07-2012 at 23:46.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2012, 00:16   #97
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Pytanie tylko czy takim samym powodem do radości i satysfakcji jest wygrana 'po znajomości', jak ta wyniesiona z rzeczywistej rywalizacji.
Niestety niektorzy na to nie patrza, a wrecz ida w zaparte ze przeciez sie nalezy bo pies jest super hiper cudo o genialnym wrecz ekterierze i niesamowitym charakterze.
A najzabawniejsze jest, ze nawet osoba kompletnie nie obeznana z rasa jest w stanie powiedziec co jest nie tak.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org