Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Spotkania i podróże

Spotkania i podróże Spotkania - te duże i te maleńkie, oficjalne i prywatne. Ważne by psy się wyszalały.... Jak i gdzie jechać z psem na wakacje...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-07-2010, 18:08   #1
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default Wilczak na wakacjach „w ciepłych krajach” - Chorwacja, Słowenia, Włochy itp. itd

Wybieramy się w tym roku na wakacje do Chorwacji. Wszystkich psów zabrać ze sobą niestety nie damy rady, więc dwie dziewczyny zostają w domu a jedna jedzie z nami. Z racji wieku małej i mojej lekkiej już obsesji „włóczenia” młodej wszędzie gdzie można - padło na Lunę. Chciałam Was zapytać, czy ktoś z Was ma doświadczenia związane z wyjazdem z psem w kierunku Chorwacji, Słowenii itd ? Może wiecie coś o zakazach, nakazach i innych ograniczeniach, albo przeciwnie, znacie fajne miejsca, które w Chorwacji można zwiedzić z psem? Jakie jest ogólnie nastawienie Chorwatów do „psa w pokoju” czy „psa na plaży niestrzeżonej”? A może ktoś z Was był w innym fajnym kraju i poleca na wakacje z psem i chciałby napisać jak fajnie było? Jaki psi niezbędnik powinno się skompletować na taki wyjazd do „ciepłych krajów”(prócz auta z klimatyzacją) i nie tylko (polecana apteczka, sprzęty regulowane przepisami typu szelki do samochodu itp.)? Coś innego przychodzi Wam do głowy w tej materii? Jeśli tak, to bardzo proszę o dzielenie się informacjami – na pewno przydadzą się nie tylko mnie

Ja ze swojej strony dodam, że wiem już, że w Chorwacji na miejskie plaże wchodzić z psem nie wolno, ale my zdecydowanie nie z tych, co to dzień cały na kocyku więc to dla nas nie problem Chcieliśmy pozwiedzać Plitwickie Jeziora i tam wiem, że z psem wolno dla odmiany
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2010, 21:18   #2
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Byliśmy kilka lat temu w tamtych rejonach, choć przed sezonem. Ale nastawienie na psy raczej było średnie. Pamiętam, że był problem ze znalezieniem hotelu, który pozwalałby na trzymanie psa w pokoju. Do Plitvicy oczywiście można z psem.

Ogólnie to wilczaki raczej bardzo dobrze znoszą upały w porównaniu do innych ras, więc bym się raczej nie przejmował
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2010, 00:01   #3
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Co prawda, nie u nas, ale na obczyźnie są w sprzedaży następujące rzeczy:
http://www.coolzonedog.com/index.html
http://webcache.googleuse...8&hl=pl&ct=clnk.
Super sprawa na długie podróże i wielkie upały, które mogą być trochę uciążliwe dla psa z naszej strefy klimatycznej.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2010, 11:14   #4
Katka
Junior Member
 
Katka's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Wrocław
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by Puchatek View Post
Co prawda, nie u nas, ale na obczyźnie są w sprzedaży następujące rzeczy:
http://www.coolzonedog.com/index.html
http://webcache.googleuse...8&hl=pl&ct=clnk.
Super sprawa na długie podróże i wielkie upały, które mogą być trochę uciążliwe dla psa z naszej strefy klimatycznej.
Drugi link nie działa, poproszę o powtórkę.
Katka jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2010, 11:16   #5
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

My w zeszłym roku bylismy ze znajomymi i z 5 wilczakami w Słowenii , Chorwacji i w Czarnogórze. Fakt że nie w sezonie. A we wrześniu.
W Chorwacji polecamy jeziora Plitvickie - można wejśc z psem , Na plażach nie wylegiwaliśmy sie ale wilczaki sie kąpały.
Nocowaliśmy po kempingach - niestety ciężko było znaleźć nocleg w pensjonatach lub kwaterach dla 9 osób i 5 wilczaków.
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2010, 13:49   #6
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Cześć, Katka.
Spróbuj ten link
http://www.50degree.com/catalog/deta...ecache=1&pid=0
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2010, 22:54   #7
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

http://animalpedia.pl/prawo-a-zwierz/ prawo a zwierzaki tam są wypisane panstwa w wszystkie potrzebne rzeczy w nich obowiazujace
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 20-07-2010, 20:05   #8
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Dziękuję wszystkim bardzo
Szasztin, Huan, ja się właśnie najbardziej na te Jeziora Plitvickie uparłam My "z tych plackiem-na-plaży-nieleżących" i nastawiamy się raczej na spacerowanie i wycieczkowanie - w upale to już dłużej wytrzymują nasze suki, bo ostatnio w 35-ciu stopniach leżały przed domem obydwie w pełnym słońcu z rozkoszą Tylko nosy chowały do trawy
Puchatku strasznie fajna szczególnie ta mata Oj przydała by się przydała - szkoda,że nie do kupienia od ręki u nas
Miru - pokłoooooooony za link i to wielkie Dzięki stokrotne
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 20-07-2010, 20:24   #9
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Niema za co , ten link dostałam od hodowcy ON-ów jak były plany podróży po Europie.
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2010, 13:24   #10
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale my właśnie wróciliśmy z Chorwacji z psem
Nocowaliśmy na campach i tu nie było najmniejszego problemu. Jeśli chcecie zwiedzać Split, polecam camping w Stobrecu - tuż przy samym Splicie - camp duży, trochę moloch, ale jest wydzielona plaża dla psów, są prysznice dla psów Do knajp wszystkich wchodziliśmy z suką i nigdy nie było problemu. Byliśmy z nią nawet na rejsie statkiem po wyspach Kornati
Chorwaci mile nastawieni, ale tylko 1 osoba wiedziała jaka to rasa, część osób myślało, że to Saarloos, a część, że po prostu vuk Jeśli campingi, szukajcie małych, rodzinnych - tam bez problemu można z psami na plażę - Kalinka codziennie szalała w wodzie, pływała kilometry chyba, a potem zamiast do cienia, to wylegiwała się w pełnym słońcu na kamieniach, np. o 12 w południe.

Mogą Wam się przydać elektrolity, wymieszajcie z wodą i dawajcie na początku, zanim mała przystosuje się do wysokich temperatur - potem już luzik, Kali nawet przestała ziapać. Weźcie coś przciwbiegunkowego dla psa - nasza piła dużo słonej wody, więc miała rozwolnienie przez 2 dni, potem piła nadal, ale organizm się przestawił

Byliśmy w Parku Krka, można z psem, jest tak przepięknie, ale w sezonie nie plecam. Sam park jest dość mały, a ludzi tłum, niewielka z tego przyjemność.

Jeśli chcecie piaszczystą plażę i płytką wodę na pospacerowanie i psie szaleństwa to polecam NIN i kamping Ninska Laguna

Miłych wakacji!!!!
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2010, 15:00   #11
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Dzięęęęęęęęęęęki Gia!
Wszystkie rady bardzo się nam przydadzą, bo jeszcze nie wyjechaliśmy Szczególnie dziękujemy za te z namiarami
Zdjęcia pokażciePochwalcie się
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2010, 23:26   #12
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Zdjęcia będą, ale nie wiem kiedy się uda, bo przed nami ciężko weekend
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 03-08-2010, 00:06   #13
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Zdjęcia będą, ale nie wiem kiedy się uda, bo przed nami ciężko weekend
A no tak Bo to TEN weekend Wszystkiego dobrego i pięknej pogody
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 03-08-2010, 11:43   #14
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Dzięki, dzięki, a kiedy Wy planujecie jechać na wakacje?
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 03-08-2010, 13:59   #15
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Question

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Byliśmy w Parku Krka, można z psem, jest tak przepięknie, ale w sezonie nie plecam. Sam park jest dość mały, a ludzi tłum, niewielka z tego przyjemność.
Potwierdzam, Plitvice lepsze, większe, wyglądające bardziej dziko, Krka jest jedynie namiastką, chociaż też piękną. Weźcie kąpielówki, można się przekąpać (w Krce). Psy widzieliśmy i tu i tam.

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Jeśli chcecie piaszczystą plażę i płytką wodę na pospacerowanie i psie szaleństwa to polecam NIN i kamping Ninska Laguna
Miłych wakacji!!!!
W Ninie jest najmniejsza katedra w Europie, mieści sie w niej parę ludzi zaledwie, warto zobaczyć, samo miasteczko po zmierzchu urocze, biesiadowanie i gra w bule do późna... Byliśmy w okolicach Ninu parę lat temu (bez psa), cały czas wspominamy to miejsce bardzo miło. Krawacja jest super, z psem, czy bez, a juz za tamtejsze domacne vino i rybki dalabym sie posiekac
Zazdroszcze, my w tym roku oszczędnościowo - Mazury i Bałtyk
anula jest offline   Reply With Quote
Old 03-08-2010, 21:43   #16
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Dzięki, dzięki, a kiedy Wy planujecie jechać na wakacje?
Wtedy, kiedy znajdą się nam tak odważni albo tak nieświadomi,żeby zostać z całym naszym zwierzyńcem A tak serio to w poniedziałek Póki co zastanawiam się, co mam temu małemu półdiablęciu spakować na wyjazd jak nad morze, to rękawki do pływania, kółko i wiaderko z łopatką (żeby miała co niszczyć w aucie zanim dojedziemy)
Gia a kontrolowali Was na granicy bardzo?(książeczka zdrowia, sprawdzanie chipowania, aktualne zaświadczenie od weta itp itd?) Tak z ciekawości

Quote:
Originally Posted by anula
tamtejsze domacne vino i rybki dalabym sie posiekac
Wino już poznałam A z rybkami to się Lu zapozna to małe diablę wszytko zeżre
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 04-08-2010, 13:03   #17
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Nie kontrolowali nas wcale. Jeśli macie paszport, to zaświadczenie od weta już Wam niepotrzebne
Nin jest faktycznie przeurocze, stara dzwonnica, ruiny romańskiej świątyni, wąskie uliczki, placyk, przytulne knajpki. Zazdroszczę że Wasz wyjazd jeszcze przed Wami... ja chętnie bym stamtąd nie wyjeżdżała
Dla małej weź zapasową smycz, worki na kupy, żarcie i podstawową apteczkę na wszelki wypadek. To wszystko
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 04-08-2010, 13:05   #18
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Quote:
Originally Posted by Aga Wó. View Post
to małe diablę wszytko zeżre
Ja też tak mówiłam o Kalince. Wszyscy wiedzą, że ona za smaczka wszystko zrobi. Nie uwierzycie jak się zdziwiłam, kiedy w Chorwacji ani razu nie wzięła smaków od obcych - na wystawach, na campingu, w restauracji... nawet kabanosem pogardziła... a skrzydło z indyka które jej kupiłam w nagrodę, leżało 2 dni, zanim łaskawie je ruszyła
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 19-08-2010, 20:38   #19
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Agnicho!!!! Już wiem, że wracacie, dlatego naginam na relację/i foto także
Najlepiej jak pobyt w Chorwacji opiszesz dokładnie, co jak i za ile
P.S. Noooo i z niecierpliwością czekam na fotorelację prywatną wiesz skąd
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org