Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-06-2005, 04:52   #41
Ali
Junior Member
 
Ali's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Québec
Posts: 8
Default

Ja na tom nic hanlivého nevidim. At uz vezmes slovo CEVECKO nebo VLCAK v obou pripadech se jedna o zkratky, tedy alespon si to myslim (vlk + ovcak = vlcak) a v obou pripadech tyto zkratky prislusi jen a jen tomuto plemeni. Cesi byli odjakziva vynalezavi.Za to muze Karel Havlicek Borovsky Nevim sice kdo tyto zkratky vymyslel, ale tusim, kdo stoji za slovem vlcak. Jde vsak o lidi, kteri v obou pripadech se v techto slovech snazili vystihnout rasu a zkratit dlouhy nazev. Kdyz se nad zkratkou cevecko zamyslis trochu vic do hloubky, mozna ze Ti pak prestane pripadat hanliva, ale kazdy na to ma vlastni nazor.

Ali
Ali jest offline   Reply With Quote
Old 14-06-2005, 09:03   #42
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ahoj David, je to sice trochu offtopic, ale aj tak pridam aj svoj nazor - clovek hovori o nejakom plemeni vzdy rovnako. A kedze nie vzdy hovoris s CVckarmi, ak pouzijes termin vlcak ci vlciak, dani ludia budu predpokladat ze hovoris o NOckach. Ono by sa aj tak spravne malo plemeno skracovat na CsV, pripadne dokonca CSV (ludia radi zabudaju na podiel nas Slovakov na existencii tohoto krasneho plemena), ale CVcko je proste vzite a tazko to niekto zmeni. My CVckari to neberieme ako len tak hocijaku skratku, je to nasa najoblubenejsia skratka
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 29-11-2005, 13:59   #43
Absolonová
Junior Member
 
Absolonová's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Vy¹ehradská 7 Praha 2
Posts: 6
Default Jak na agresivního psa?

Ahoj,
mám dva dotazy ohledně zacházení s agresivním psem:
1/ Co dělat, když potkám v lese cizího psa, který mě začne ohrožovat, vrčí na mě a nechce mě pustit z místa? /Stalo se mému strejdovi, že ho takto cizí vlčák držel v lese 3 hodiny, než odběhl útočit na nějakou paní venčící psa/
2/ Co dělat, když na mě začne vrčet a útočit vlastní pes? /Pouze teoreticky, žádného zatím nemám/
Díky, zdraví Kája.
Absolonová jest offline   Reply With Quote
Old 29-11-2005, 16:43   #44
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Jak na agresivního psa?

Čau,
Quote:
Originally Posted by Absolonová
1/ Co dělat, když potkám v lese cizího psa, který mě začne ohrožovat, vrčí na mě a nechce mě pustit z místa?
Tady určitě nebude odpověď jednoduchá a možná, že se žádné konkrétní nedočkáš. Vše totiž závisí na mnoha faktorech.

Quote:
Originally Posted by Absolonová
2/ Co dělat, když na mě začne vrčet a útočit vlastní pes?
Tvůj pes na Tebe útočit nesmí. Pokud máš psa od štěněte a přesto se tak stane, tak ho prodej a už si nikdy žádného nepořizuj, protože nejsi zřejmě schopna psa řádně vychovat. A pokud se pes jen v náznaku o něco takového pokusí (a zkusí to každý pes, protože se přirozeně snaží, dostat se na v hierarchii smečky co nejvýše), je třeba pokus zlikvidovat už v počátku aby se už nikdy neopakoval. A pak je třeba rozlišovat - bručení, nevrlé vrčení, vrčení, které je hrozbou a popř. skutečný útok. Nevypadá to jednoduše ale každý, kdo má trochu cit pro zvířata se poměrně lehce začne v těchto oblastech orientovat. Jen to chce mít chuť zvířeti porozumět.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2005, 12:44   #45
Absolonová
Junior Member
 
Absolonová's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Vy¹ehradská 7 Praha 2
Posts: 6
Default Jak na agresivního psa?

Ahoj,
dík za odpovědi. Co se zýče druhého dotazu: Vím, že mám psovi jakýkoli pokus o útok či nějaké výhrůžky hned zarazit, ale právě mě zajímá jak? Povalit na záda, vytřepat za kožich, a co třeba na něho taky vrčet? Měl by se pak asi stáhnout, že? Díky, zdraví Kája.
Absolonová jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2005, 13:10   #46
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Jak na agresivního psa?

Quote:
Originally Posted by Absolonová
...ale právě mě zajímá jak? Povalit na záda, vytřepat za kožich, a co třeba na něho taky vrčet? Měl by se pak asi stáhnout, že?


To je právě o tom citu. Někdy stačí se jen ostře podívat a někdy musíš sáhnout k ráznějším prostředkům. Obecný návod Ti níkdo nedá. Ale tyhle všechny rady by měl požadovat a dostat každý především od chovatele od kterého si bere štěně. Je totiž pravděpodobné, že štěně bude mít povahu, podobnou rodičům.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2005, 15:26   #47
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Mám takovouhle zkušenost - když proti tobě běží pes a zjevně Tě chce napadnout nebo se přiblížit a vrčet, zastrašit, zkus se co nejdřív sehnout a dělat, jako že hledáš kámen. Pak lehce naznač, že hodíš. někde jsem to četl a zkusil, protože máme v okolí dost takových agresivních tuláků, a funguje to. Pes dobře rozumí tomuto lidskému chování asi ještě z dob, kdy se lidé bránili kameny proti smečkám vlků - TEHDY v prehistorii, na samém počátku sbližování, agresívním, neznajícím lidi jako nebezpečného tvora s puškou. Dnes je to o něčem zcela jiném.

Pokud je agresivní pes již u Tebe, neporadím. Zatím vždycky zabralo sehnutí pro kámen - to byli ale necvičení psi.

Ke druhé otázce - podle mě se to může stát každému. Těžko si to lze představit u čévéčka, nesetkal jsem se s tím, ale u dobrmana, ridgebacka a pod. určitě, a to je velmi nepříjemné. Takové chování nemusí nutně vyplývat z výchovných chyb majitele, ale většinou je tomu bohužel tak. Slyšel jsem o člověku, který přijde k cizímu agresivnímu psu a nebojácně mu silně sevře horní pysk podobně jako kárání u vlků. Rád bych to viděl na vlastní oči. Bylo to v nějaké reportáži.

Podle mě nejpovolanější člověk na Tvé otázky bude Ruda Desenský. osobně jej neznám, má tady na webu snad i odkaz na své stránky.
Dušan jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org