Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-01-2013, 11:43   #21
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Stefan View Post
Zamiast się denerwować,
taki OT maly- daj cie wieciej foto mojego prawnuczka
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 12:11   #22
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
P.S. Gośko, może by tak rozkręcić temacik o oczkach i tu wykorzystać wspaniałe stare fotki przodków, które na fb udostępnia jedna hodowla?
Masz na mysli te:








I fotka "szklistych"/"zielonych" oczu Ikara od pana Rosika:


I jeszcze Hura - moze i ma ciemna maske, ale biegala jak burza. Byla leaderem w zaprzegu Petra Krotkovskeho:


Ehhhh... jak patrzy sie na to fotki to widac jak spartolono (i jak partoli sie nadal, a teraz moze nawet intensywniej) ta rase...

Ludzi powinno sie zastapic wilczakami i wszystko by sie zgadzalo...

__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 22-01-2013 at 12:16.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 12:36   #23
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
taki OT maly- daj cie wieciej foto mojego prawnuczka
ja cykałam, ale fotki moje żal.pl

Jest fajowy naprawdę brzusio do góry musi być jak są pieszczoty - i te jego kolorki A na honorowym przepięknie kita w górę
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 12:45   #24
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Masz na mysli te:


I fotka "szklistych"/"zielonych" oczu Ikara od pana Rosika:

WŁAŚNIE te te fotki dzięki

p.s. sorrki za ponowienie posta, ale nie umiałam wkleić w poprzedni cytowany tekst
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 12:58   #25
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Stefan View Post
Zamiast się denerwować, stresować itp... Można wybrać inną drogę. Poprostu nie jeżdzić na wystawy. Tak naprawdę naszym pociechom do czego jest to potrzebne??? Do szczęśliwego życia jest im potrzebne tylko nasza miłość. Wystawy są im tak potrzebne, jak łysemu grzebień :-) wiem, że za chwilę ktoś napisze: To po co sam przyjechałeś na wystawę? Ponieważ traktujemy to jako przygodę i nie ma to znaczenia jak "aki" wypadnie. Obojętnie jaki dostanie opis od sędziego to i tak jest dla nas najpięknieszym i kochanym psem!!! A obrzucanie się wyzwiskami itp nawzajem, przypomina mi przedszkole. Bądżmy fair play!!!
Ogladasz mecze pilki noznej? Sadzisz, ze powinna wygrywac raz druzyna w najwieksza iloscia bramek, raz z najgorsza... Ze raz sedzia powinien wyrzucac za faule z boiska, a potem wyrzucac za pierdoly pilkarzy z jednej druzyny, a pzymykac oko na masowe faulowanie drugiej? A wyscigi samochodowe? Tez powinien wygrywac najwolniejszy samochod? Albo ten ktory wedlug sedziego ma najladniejszy kolor maski?
A oddajac auto do mechanika? Liczysz, ze je naprawi? Czy ze mechanik pojedzie na gielde i pusci je na lewo? A w sklepie? Co powiesz, gdyby kasjerka wbijala na kasie takie ceny jakie sie jej podoba?
Czy wedlug Ciebie w porzadku jest kupowanie wyrokow w sadach (od wystaw niewiele sie roznia), czy korupcja na przetargach?
Czy stwierdzenie, ze sedzia w sadzie powinien sie trzymac prawa, rzad przepisow, kasjerka metek, a mechanik, ktory wykreca nowe czesci i wstawia stare to przestepca to "obrzucanie się wyzwiskami itp nawzajem", ktore "przypomina mi przedszkole"?

Tak jak WSZYSTKO tak i wystawy maja swoje REGULY. Za wystawe PLACISZ. W zamian powinienes dostac fachowa ocene sedziego, ktory trzyma sie WZORCA. To taki spis (w przypadku wilczakow BARDZO DOKLADNY) co jest u tej rasy cacy, a co jest be... Jesli mechanik zamiast naprawic mi auto wykreci mi pol silnika to za to nie zaplace. Co wiecej - sprawa trafi na policje... Niestety odwolan od werdyktow sedziowskich na wystawach nie ma - NAWET jesli w karcie masz napisane czarno na bialym, ze ZALETY Twojego psa opisane sa jako jego WADY. I za taka fuszerke zwrotu nie dostaniesz - MUSISZ za to zaplacic. Nie dziw sie wiec, ze skoro juz za cos sie placi (przymusowo i bez mozliwosci "reklamacji") to wymaga sie od sedziego chociaz PODSTAWOWEJ wiedzy.

Pamietaj tez, ze wystawy sa u nas kwafilikacja hodowlana. MUSISZ je zaliczyc, jesli chcesz, aby pies poszedl do hodowli. Wiesz co by bylo, gdyby wszystkie psy byly oceniane podobnie jak te w Bedzinie? W ciagu 2-3 generacji Wilczaki wygladaly by jak kundle schroniskowe - jak jakies blizej nieokreslone mieszance owczarkow. (bez obrazy dla kundelkow, ale po co placic 2000pln za rasowego psa, skoro przypominac ma on te, ktore masowo sa usypiane w schroniskach - nie lepiej zrobic dobry uczynek, ktory nic nie kosztuje?). Niestety czesto wlasnie takie "ONko-wilczako-podobne" psy sa promowane za namowami naszego "czarnego lobby" wilczakowego...

Powiem bardziej obrazowo jak ta wystawa wyglada od strony polskiego hodowcy... Uznajmy, ze Adhara, ktora dostala ocene "dosk." jest samcem... Na tej wystawie pan Redlicki probowal zmusic mnie, hodowce, do uzycia psa w typie Adhary (dajac jej ocena "dosk" kwalifikujaca psa do hodowli), jednoczesnie zabraniajac mi uzyc psa w typie Yipona (tylko "bdb"), czy Jareda ("db") - bo ich oceny do hodowlanki sie nie licza i takie psy sa hiehodowlane. CZYLI: jako hodowca zostaje zmuszona/namowiona do uzycia NIETYPOWEGO wilczaka w nieprawidlowym typie i FATALNYM ruchu, a jednoczesnie nie moge uzyc psa TYPOWEGO i na dodatek SUPER zbudowanego.
Tak sie sklada, ze jako hodowca Czechoslowackich Wiczakow W ZYCIU nie uzylabym psa prawie nie przypominajacego Hartlowego wilczaka. A na dluga mete (gdyby wszystke wystawy byly tak oceniane) i biorac pod uwage fakt, ze nasi hodowcy CZECHOSLOWACKICH WILCZAKOW nie uzywaja byle jakich psow i wola wcale nie kryc, niz uzywac psy tragiczne to hodowla wilczaka w Polsce by wymarla... Zostalaby tylko hodowla Czechoslowackiego OWCZARKA... To wlasnie z tego powodu ja nie odpuszcze wony o wystawy, do czasu, gdy nie wypleni sie baboli jak obnizanie oceny za wysoko noszony ogon, jasne oko, dlugie nogi, czy waski front...

Coz, jako hodowca oczekuja, ze uprawnienia hodowlane maja dostac TYPOWE psy. A jesli juz jakis sedzia chce dawac zroznicowane oceny - bardzo dobrze, ale niech obniza je osobnikom najslabszym, a nie najlepszym..

Oczywiscie zgadzam sie, ze po takiej ocenie jak ta w Bedzienie wizerunkowo nie ucierpi wspomniany Yipon, czy zaden nieprawidlowo oceniony pies. Ucierpialo tutaj WYLACZNIE dobre imie sedziego (na jego wlasne zyczenie) i zaszkodzono tu samej rasie - bo noty do hodowlanek dostaly (glownie) psy slabe, a te na serio dobre NIE....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 13:04   #26
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by fraxinia View Post
Nie sądzę, żeby kochał PD, jego pasją są corgi. Wilki z PD również otrzymywały od niego oceny DOBRE:
http://www.wolfdog.org/site/pl/shows/id/4621

Nie bronię tego Pana; chciałabym wiedzieć czym się kieruje, bo z tego co widzę jest w swoich ocenach nieobliczalny
Nie do konca... Zobacz na ta wystawe - oba psy (i Najlepszy Pies w Rasie I BOBow suka) reprezentuja ten sam owczarkowaty typ: mocne katowania, ciezsze glowy, dlugie ciala i ten sam ruch owczarka... W jednym w drugim wypadku, biorac pod uwage stawke ZADEN z tych psow niue powinien zejsc nawet z CWC...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 13:21   #27
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

graba a link moge proszyc?
margo, jak myslis dla czego w PL na wystawach prawe brakuje psow z zagranicy ) bo nikt nie chce oddawac kasy za glupstwo jedzie sie tylko jesli sedzia nie polak, albo taki polak, ktory mlody albo zaczyna sedziowanie.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 13:37   #28
Stefa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2012
Location: Żywiec
Posts: 16
Default

A "kundel" to nie pies??? Są bardziej kochane i wdzięczne niż psy z "wielkimi rodowadami" a najgorsze jest w tym wszystkim, właściciele z chorym własnym "ego" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stefa jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 14:46   #29
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Stefan View Post
A "kundel" to nie pies??? Są bardziej kochane i wdzięczne niż psy z "wielkimi rodowadami" a najgorsze jest w tym wszystkim, właściciele z chorym własnym "ego" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stefan, no proszę Cię; odgrzewasz stereotyp, który raz że był wałkowany tu już sto tysięcy razy, a dwa to jeszcze akurat Margo jest ostatnią osobą, która by twierdziła, że jest inaczej.
Przeczytałeś dokładnie, co napisała? Zrozumiałeś to? Czy gdzieś stwierdziła, że jest gorszy? Nie o to chodzi.
Chodzi o to, że jeśli hodowca decyduje się hodować psy określonej rasy (a wystawy m.in. do tego służą), to ma hodować psy o charakterystycznych cechach. Jeżeli nie spełnia tego wymogu, to niech nie kasuje tych 2000 zł wzwyż i niech nie oszukuje swoich ewentualnych nabywców, którzy zamiast wydać te 2000 zł wzwyż równie dobrze mogą sobie wziąć psa do kochania ze schroniska, który jest tak samo dobry...
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 14:47   #30
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Stefan nie chcesz jezdzic na wystawy, nie musisz, nikt Ciebie do tego nie zmusi, to czy ktos bedzie w nich uczestniczyl to kwestia prywatna. Gadanie o kundelkach, kochaniu psow to nie tutaj, wiec oszczedz sobie takich tekstow bo to nie wnosi nic do dyskusji o badziewnym sedziowaniu.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 15:36   #31
Stefa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2012
Location: Żywiec
Posts: 16
Default

Czytam i czytam i widzę że wiele osób zjadło wszystkie rozumy, tylko nie psiego!!! To jest takie przysłowie, jakby ktoś nie wiedział. Zaczynam się wstydzić za trójmasto!!! Już nie będę przyznawał się że urodziłem się w gdyni.
Stefa jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 15:38   #32
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Wstydzić???? Nie kumam??? Chyba jednak nie zrozumiałes tego co Margo napisała A szkoda.....
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 15:50   #33
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Co ma piernik to wiatraka, skad tu sie nagle oberwalo 3miastu, bo napisalam cos Tobie? O co Tobie chodzi? Margo pisala o odniesieniu sie wynikow wystaw do kwestii hodowania, pisze o tym bo jest hodowca i to jest dla niej wazne, tym bardziej ze zalezy jej o tym by rasa rozwijala sie w dobrym kierunku, a zle sedziowanie moze prowadzic do problemow.

Stefan, wyraz sie jasno i spojnie to pogadamy a nie wyrzucasz bezsensowne zdania. Masz rasowego psa wiec powinienes rozumiec ze czescia hodowania sa wystawy. Uwierz mi psom na wystawach, szczegolnie wilczakom nic zlego sie nie dzieje.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 15:52   #34
Stefa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2012
Location: Żywiec
Posts: 16
Default

Dobrze zrozumiałem, chociaż może nie do końca. Pisze o wystawie w rzeszowie, a podaje wyniki z będzina. Kończę, bo brak mi słów..... życzę dalszej wymiany słów na poziomie........ I podbudowania własnego "ego"
Stefa jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 15:56   #35
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by Stefan View Post
Dobrze zrozumiałem, chociaż może nie do końca. Pisze o wystawie w rzeszowie, a podaje wyniki z będzina. Kończę, bo brak mi słów..... życzę dalszej wymiany słów na poziomie........ I podbudowania własnego "ego"
HAHAHA ! Teraz sie usmiałam
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 16:14   #36
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Stefan View Post
Dobrze zrozumiałem, chociaż może nie do końca. Pisze o wystawie w rzeszowie, a podaje wyniki z będzina. Kończę, bo brak mi słów..... życzę dalszej wymiany słów na poziomie........ I podbudowania własnego "ego"
Wszyscy wiedza ze chodzi o Bedzin a Ty sie czepiasz dupereli.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 16:23   #37
Stefa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2012
Location: Żywiec
Posts: 16
Default

"Masz rasowego psa wiec powinienes rozumiec ze czescia hodowania sa wystawy."
TO JEST OBOWIĄZEK???
Stefa jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 16:33   #38
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Stefan View Post
"Masz rasowego psa wiec powinienes rozumiec ze czescia hodowania sa wystawy."
TO JEST OBOWIĄZEK???
Co jest obowiazkiem? Naprawde pisz pelnymi zdaniami. Jak pisalam nikt nie zmusza Ciebie do wystawiania, robisz to dla zabawy to rob, nie interesuja Ciebie wyniki i dyskusje po wystawie to ich nie czytaj. Proste. Takie dyskusje beda zawsze gdy wynik wystawy bedzie kontrowersyjny, pogodz sie z tym, bo tego nie zmienisz
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 16:34   #39
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by Stefan View Post
"Masz rasowego psa wiec powinienes rozumiec ze czescia hodowania sa wystawy."
TO JEST OBOWIĄZEK???
Załóżcie odrębny wątek pt "pyskówki"... napisał ten, który sam nie jest bez winy ale kamieniami nie rzuca.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 16:43   #40
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Stefan View Post
"Masz rasowego psa wiec powinienes rozumiec ze czescia hodowania sa wystawy."
TO JEST OBOWIĄZEK???
Obowiązek będziesz miał wtedy i tylko wyłącznie wtedy, jeśli kiedyś będziesz chciał, aby Twój wilczak miał dzieci. Wtedy potrzebne mu są uprawnienia hodowlane, które zdobywa się zaliczając (po ukończeniu przez psa 15 miesiąca życia) co najmniej 3 wystawy - samiec na ocenę doskonałą, suka co najmniej na bdb.
Jeśli nie jesteś zainteresowany tym, aby Twój wilczak miał szczeniaki, wystawy możesz sobie spokojnie odpuścić.
Ale Margo o tym pisała w swoim poście, który tak Cię zbulwersował:
Quote:
Pamietaj tez, ze wystawy sa u nas kwafilikacja hodowlana. MUSISZ je zaliczyc, jesli chcesz, aby pies poszedl do hodowli.
chyba jednak emocje wzięły górę nad zrozumieniem tekstu.

Last edited by Grin; 22-01-2013 at 16:59.
Grin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org