Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-12-2010, 12:32   #1
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default Niemoralna propozycja

Wieść niesie że do hodowców w Polsce pisze Pan który chce pokryć swoją sukę husky, wilczakiem w celu uzyskania lepszych wyników sportowych. Radziłabym jednak uważać, bo celów swych nie osiągnie a hodowca który się zgodzi może mieć problem z ZK, jak również nieczyste sumienie.
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 12:59   #2
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

No to sie zaczyna. Mam nadzieję że żaden hodowca na to sie nie zgodzi. Ale co z tymi wilczakami które są z nieuznanych miotów?????
Obawiam się ze niedługo pojawią się husko-wilczaki( i nie tylko......
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 13:19   #3
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
No to sie zaczyna. Mam nadzieję że żaden hodowca na to sie nie zgodzi. Ale co z tymi wilczakami które są z nieuznanych miotów?????
Obawiam się ze niedługo pojawią się husko-wilczaki( i nie tylko......
wiesz, nigdy nie można mówić za innych, wiadomo że są te "lewe" mioty , nie mamy na to wpływu, chciałam tylko by właściciele wilczaków, jeśli dostaną taką propozycje 100x przemyśleli odpowiedz, bo taka krzyżówka, pomijając kwestie moralne np co się stanie z innymi szczeniakami z tego miotu , nie wiem czy wniosłaby coś do sportu, wilczaki nie są chyba cenionymi w zaprzęgach
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 13:31   #4
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Witam, no to dodam, ze trzeba uważać na pana z Bydgoszczy, który ma owczarki i chce mieć wilczaka aby wyszkolić go na bardziej agresywnego do pilnowania posesji i oczywiście kojarzyć te dwie rasy. Pan dużo podróżuje i psy często są same i mają zeżreć nieproszonego gościa
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 13:32   #5
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Zgadza się Magda - mozemy mówić tylko za siebie i ostrzegac innych.

Tak czy inaczej - zawsze znajdą sie tacy którzy będą chcieli stworzyc cos nowego.....
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 13:44   #6
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Galicja View Post
wiesz, nigdy nie można mówić za innych, wiadomo że są te "lewe" mioty , nie mamy na to wpływu, chciałam tylko by właściciele wilczaków, jeśli dostaną taką propozycje 100x przemyśleli odpowiedz, bo taka krzyżówka, pomijając kwestie moralne np co się stanie z innymi szczeniakami z tego miotu , nie wiem czy wniosłaby coś do sportu, wilczaki nie są chyba cenionymi w zaprzęgach
Argumenty moralne to jedno, ale myślę, że sprawa ma też aspekt czysto praktyczny. Jeśli ktoś poważnie myśli o hodowli to powinien zastanowić się czy warto za dochód z jednego krycia wkładać sobie "trupa do szafy"
Takie sprawy przeważnie po jakimś czasie "wypływają", więc w rezultacie można stracić nie tylko dobre imię, reputację hodowli, zrujnować karierę repa swojemu psu, ale i utracić prawo do hodowania i możliwość ogłaszania wszelkich miotów na WD. Niby ta ostatnia kara niezbyt surowa, ale przy obecnej ilości miotów, a co za tym idzie - sporej konkurencji chyba warta rozważenia.

Zaufanie to bardzo delikatna sprawa, dobre imię stracić można szybko, a trup potem dłuuuugo wyskakuje z szafy i straszy, o czym niektórzy hodowcy mieli już okazję się przekonać
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 13:56   #7
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by konek View Post
Witam, no to dodam, ze trzeba uważać na pana z Bydgoszczy, który ma owczarki i chce mieć wilczaka aby wyszkolić go na bardziej agresywnego do pilnowania posesji i oczywiście kojarzyć te dwie rasy. Pan dużo podróżuje i psy często są same i mają zeżreć nieproszonego gościa
To powinien zainwestować w o. środkowoazjatyckie, moskiewskie stróżujące albo sarplaninaki...
anula jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org