Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > _Administrace

_Administrace Otázky spojené s Wolfdog.org, databází a další technické záležitosti...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-02-2012, 23:59   #21
Nebulosa
Moderator
 
Nebulosa's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Rio Grande do Sul
Posts: 1,334
Send a message via ICQ to Nebulosa Send a message via MSN to Nebulosa Send a message via Skype™ to Nebulosa
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
thank you, I do not see the paternity test ))) I want to see the PURE Test ))) very interesting for me and my work. I can test all csw.
I know that Laboklin is working on it, you can see the link here:
http://www.laboklin.de/index.php?lin...zuordnung.html
Then, the best would be Czech and Slovak club send the blood of the most pure dogs as possible for this lab, I mean here, with no Crying Wolf, Passo del Lupo or any other kennel that not Czech and Slovak dogs in their whole bloodline.
You can try to make this test as well on your unversity, for a breed like CzW it will not be hard.
__________________
http://www.wolfdog.org/forum/signaturepics/sigpic1100_1.gif
Nebulosa jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2012, 09:49   #22
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Nebulosa View Post
I know that Laboklin is working on it, you can see the link here:
http://www.laboklin.de/index.php?lin...zuordnung.html
Then, the best would be Czech and Slovak club send the blood of the most pure dogs as possible for this lab, I mean here, with no Crying Wolf, Passo del Lupo or any other kennel that not Czech and Slovak dogs in their whole bloodline.
You can try to make this test as well on your unversity, for a breed like CzW it will not be hard.
Pokud to budete všem kompletně hradit ( náklady na vet, na dovolenou v práci, cestovné, poštovné , laboratorní vyšetření , úhradu za vystresované zvíře ) není problém .....Nikdo z nás nebude utrácet peníze kvůli tomu, že specielně Vám! se nelíbí náš rodokmen.
PS : pořád čekám na omluvu za to , že moje fena je kříženec, kvůli ch.s. jejího otce!
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz

Last edited by RadeKKK; 24-02-2012 at 09:52.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2012, 10:05   #23
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Tady je evidentní snaha, aby byla prodána štěňata jen některé ch. stanice. Margo si myslí, že když bude pomlouvat např. můj chov, jak to činí pilně celý rok především na anglické verzi, tak že lépe prodá svoje štěňata a mně uškodí. Jenže to se mýlí, mně její kecy neublíží. Ale co je horší, že na jiných místech aktivně špiní všechny české psy. Máme tady netypické psy, těžké, ovčákoidní, s černýma hubama,...Smutné něco takového číst.... Pak mají chovatelé prodávat štěňata do zahraničí, když jsou lidi venku z druhé strany krmeni pomluvami o špatných českých psech, viz FB amerického klubu.
http://www.facebook.com/#!/groups/11...group_activity
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2012, 14:25   #24
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Nebulosa View Post
I know that Laboklin is working on it, you can see the link here:
http://www.laboklin.de/index.php?lin...zuordnung.html
Then, the best would be Czech and Slovak club send the blood of the most pure dogs as possible for this lab, I mean here, with no Crying Wolf, Passo del Lupo or any other kennel that not Czech and Slovak dogs in their whole bloodline.
You can try to make this test as well on your unversity, for a breed like CzW it will not be hard.
Yes, It is way. But we should to assume that genetic profile betwen CSV and SW is significantly different. It is necessary to test abundance representative of CSW and SW.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2012, 14:27   #25
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Nebulosa View Post
You can try to make this test as well on your unversity, for a breed like CzW it will not be hard.
Money, money, money ......
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2012, 10:37   #26
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Tady je evidentní snaha, aby byla prodána štěňata jen některé ch. stanice. Margo si myslí, že když bude pomlouvat např. můj chov, jak to činí pilně celý rok především na anglické verzi, tak že lépe prodá svoje štěňata a mně uškodí. Jenže to se mýlí, mně její kecy neublíží. Ale co je horší, že na jiných místech aktivně špiní všechny české psy. Máme tady netypické psy, těžké, ovčákoidní, s černýma hubama,...Smutné něco takového číst.... Pak mají chovatelé prodávat štěňata do zahraničí, když jsou lidi venku z druhé strany krmeni pomluvami o špatných českých psech, viz FB amerického klubu.
http://www.facebook.com/#!/groups/11...group_activity
Hanka, I understand your frustration, but what you write is simply untrue! You are trying to discredit Margo among the Czech breeders in a very mean way!

Somebody from another country a few months ago privately asked Margo which interesting litters she would recommend to him. Later he sent me (and probably a few more people?) the list asking for an opinion about Margo's suggestions. I didn't recommend him any, because I didn't feel competent enough to do so, but on the list among 10 litters from four countries I saw FOUR Czech litters!

It was a private conversation so I cannot display any details or names, but believe me, I have the list in my e-mail box!
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2012, 23:03   #27
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Rona, ano to jsme opravdu velice potěšeni, že vrhy z naší země (naše národní plemeno) doporučuje dokonce i chovatelka z Polska ....
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2012, 23:34   #28
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Danielo,
To znamená jen, že Margo nebojuje / ne nenávidit / nepodceňuje české chovatele, jak Hanka snaží se zde všechny přesvědčit.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2012, 00:04   #29
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Danielo,
To znamená jen, že Margo nebojuje / ne nenávidit / nepodceňuje české chovatele, jak Hanka snaží se zde všechny přesvědčit.
Já čtu mnoho příspěvků od Margo, kde nemluví doře o českých psech. Nemluví dobře o našich výcvikových táborech a našem způsobu chovu. Směje se exteiéru našich psů ...
Někdy mám pocit, že československý vlčák, je polské národní plemeno a ne české.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 26-02-2012 at 00:07.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2012, 00:43   #30
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Já čtu mnoho příspěvků od Margo, kde nemluví doře o českých psech. Nemluví dobře o našich výcvikových táborech a našem způsobu chovu. Směje se exteiéru našich psů ...
Někdy mám pocit, že československý vlčák, je polské národní plemeno a ne české.
Podle mne nemá smysl používat národní kategorie, když se mluví o psech a chovaletech. V každé zemi existují dobré a špatné chovatelé, pěkné a ošklivé psi: v Polsku, v České republice a ve všech zemích.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2012, 02:41   #31
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Já čtu mnoho příspěvků od Margo, kde nemluví doře o českých psech. Nemluví dobře o našich výcvikových táborech a našem způsobu chovu.
Opravdu Danielo - toho jsem po Tobě nečekála.... Jsem zvykla na lži Hanki. Ale, że Ty delas totéž.....

NIKDY jsem nepsala špatně o táborech v CZ! Právě naopak. Kazdy rok delam reklamu - každemu, kdo cvičí psy doporučuji ČESKÉ tábory. A netřeba znat polsky aby pochopit, že v letošním roce plánujeme to samo... (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=21336)
Jsi pravidelně na polské verzi, takže k čemu je ta lež?

Stejne je s chovem a Danou. Napiš mi, kde jsem kritizovala Danu (hlavní poradkyně chovu)? A její práce? Nenajdes toho nikde! Není divu - s Danou souhlasím mnohem víc, než si dokážetes představit, a vím, jak těžké je jeji prace s některými (pseudo)chovateli.

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Směje se exteiéru našich psů ...
Danielo, nevidis jak nacionalistický mas přístup?

NE, nesmějí se s českých psů, ale mam svůj vlastní názor - pokud vidim neco špatněho tak píšu. O psech v České republice, Itálii, Nemecku, ale hlavně v Polsku.
Proč jsi nenapsala PRAVDU, že "Margo kritizuji hlavně polští psi"? Vzhledem k tomu, že to není vhodné pro Vasi akce "Margo napada české psy?"

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Někdy mám pocit, že československý vlčák, je polské národní plemeno a ne české.
Danielo - to je další manipulace a další lež... JA nevidím toho plemeno prismatem nacionalismu. Nemam zájem o původ chovatelu - je mi jedno jesli nekdo je s Czech, Polska nebo z Číny. Důležité je pouze to CO a JAK dela - jake psy chova. A jesli ma zajem jen o prahy, nebo opravdu o plemeno.

Proto prosím, přestaň s Hankou roztrpčit lidé proti sobě. Nikdo v Polsku nechce promovat "polskou" vize vlčáka (tj. nikdo kromě dvou CHS, ktere MY kritizujeme a podpořujes TY a HANKA).

Vím, že pseme v polské verzi Wolfdoga hodne o standardu. Ale místo kritiky mozno byloby lib udělat totéž? Znalost standardu není něco, co se pije v mateřském mléce, ale něco co se treba naučit....

Mimochodem - jsem unavená čtení "Co Margo povedala". A co ve skutečnosti je jen opakovana lež...
Takže na budoucnost - chtěla bych požádat, aby držet se faktů a zveřejnovat jen to, co jsem opravdu říkála. A ne to, co se někdo vymyslel, nebo co se nekomu zdavalo....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw

Last edited by Margo; 26-02-2012 at 02:46.
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2012, 10:37   #32
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Margo, já nebudu číst tvé dlouhé monology. Z tvého vystupování a chování mám takový pocit, jaký popisuju a to nemá s Hankou ani jinými českými chovateli nic společného. V mém názoru není nic nacionalistické, jen hájím naše plemeno a naše chovatele, naší práci, naší tradici. Nebudu citovat ani kopírovat tvoje názory na naše psy, které jsi kde na netu prezentovala ale pokud se situace nezmění, ukončím spolupráci s vaší zemí. Přestanu přijímat vzorky vašich psů pro veškeré genetické testy. Jinou obranu pro Čechy nemám.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2012, 10:48   #33
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Podle mne nemá smysl používat národní kategorie, když se mluví o psech a chovaletech. V každé zemi existují dobré a špatné chovatelé, pěkné a ošklivé psi: v Polsku, v České republice a ve všech zemích.
Samozřejmě, to vidíme všichni, ale nikdo nepomlouvá a nemanipuluje s názory lidí tak, jak to vidím na polském foru. Pomlouváte se navzájem, pomlouváte jednotlivé psy, jednotlivé chovatele. Každý chovatel má svou představu a každý si jí může uplatňovat aniž by za ní musel sklízet posměch.
V Čechách není jednoduché držet se nějaké své specifické představy například o exteriéru. Jsme země s chovem řízeným, jedna ze zemí původu a musíme zajišťovat urdžení co možná nejširší chovatelské základny za současného udržení dobrého zdraví a standardní povahy. To není jednoduchý úkol a i mám chovatelům se nelíbí, jací psi jsou pro naše feny navrhováni. Všichni nadáváme, i já nadávám ... Na druhou stranu vím, že někdo ta méněatraktivní spojení udělat musí.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2012, 12:02   #34
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Samozřejmě, to vidíme všichni, ale nikdo nepomlouvá a nemanipuluje s názory lidí tak, jak to vidím na polském foru. Pomlouváte se navzájem, pomlouváte jednotlivé psy, jednotlivé chovatele. Každý chovatel má svou představu a každý si jí může uplatňovat aniž by za ní musel sklízet posměch.
Zajímavý přístup... Takže podle Tebe Sona Bognárová, ktera dělala seminář o standardu v Bratislavě (a dokonce take napsala komentář, ktery na polske verzi používáme v diskuze) a Oskar Dora, který udělal totéž na světovce - tedy lidé vykazující nektere vady CsW na příkladech pomlouvaji psi??? A nesmějí tak dělat????
A jak chces vysvětlit ostatním, jake vady jsou u vlčáku? Na příkladu včel a květin?

Píšeš, že na česky verze nikdo tak nedela. Máš pravdu. A to je právě tragédie, ze uz dlouhou dobu nebyla tady žádná témata o standardu. A nikdo nema zajem o tom diskutovat. To je příčina, proč tak mnoho chovatelů nema představu o standardu a tom čemu věnovat pozornost v chovu CSV. Především mladí chovatee mohou jen poslouchat samozvané guru, kteří nebyli schopni odchovat ani jednoho psa, kteří by byl zcela v souladu se standardem. A to je jejich jediný zdroj informací...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2012, 12:05   #35
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Nebudu citovat ani kopírovat tvoje názory na naše psy, které jsi kde na netu prezentovala ale pokud se situace nezmění, ukončím spolupráci s vaší zemí. Přestanu přijímat vzorky vašich psů pro veškeré genetické testy. Jinou obranu pro Čechy nemám.
Blahopřejem Danielo - to co jsi napsala je 100% vydírání: "Nemůžeš Margo napisasat kritiku zadneho českeho psa, protože pokud tak udelas nebudu testovat POLSKE psy".

Kromě toho:
Ne: "TVOJE psy", ale "POLSKE". To je Tvůj nacionalistický způsob myšlení, o kterým píšu....

Takže: přestan přijímat a napis to jasno. Přeložime to do jiných jazyků - take do polštiny, a vysvětlime, jaká je situace....

Udělala jsem obrovskou reklamu Tvoji práci. Ale věř mi, pokud budes v toto neprofesionální způsob postupovat tak uz nikdy z zahranici žádné vzorky nedostaneš.
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2012, 12:16   #36
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post

Takže: přestan přijímat a napis to jasno. Přeložime to do jiných jazyků - take do polštiny, a vysvětlime, jaká je situace....
Pokud se k tomu rozhodnu, udělám to sama!
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2012, 15:28   #37
Nebulosa
Moderator
 
Nebulosa's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Rio Grande do Sul
Posts: 1,334
Send a message via ICQ to Nebulosa Send a message via MSN to Nebulosa Send a message via Skype™ to Nebulosa
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela
Přestanu přijímat vzorky vašich psů pro veškeré genetické testy. Jinou obranu pro Čechy nemám.
Let me see if I understood.
If someone disagree that you or your friends are breeding perfect dogs, and show that they have quite visible problems acording to the standard, and openly post or coment about it (what gives you the possibility to defend yourself), you will stop to make the DM test for that person? Or even to the whole country where this person lives?
You know what it is called? BLACKMAIL
And do you know exactly that it is UNETHICAL BEHAVIOUR FOR A RESEARCHER.
I will pretend I never read it, Prague University yet have my respect, so please, behave yourself.
__________________
http://www.wolfdog.org/forum/signaturepics/sigpic1100_1.gif

Last edited by Nebulosa; 26-02-2012 at 15:46.
Nebulosa jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2012, 19:30   #38
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Danielo, víš co je boj s větrnými mlýny?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2012, 19:51   #39
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Ale věř mi, pokud budes v toto neprofesionální způsob postupovat tak uz nikdy z zahranici žádné vzorky nedostaneš.
V současné době máme více 800 gentotypů, 800 psů. Pokud zprovozníme test pituitary dwarfism a seženeme peníze na další projekt, jsme připraveni nabídnou všem majitelům těchto psů test. Toto je především služba pro plemeno, ne pro nás.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2012, 21:03   #40
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Quote:
Originally Posted by Nebulosa View Post
If someone disagree that you or your friends are breeding perfect dogs, and show that they have quite visible problems acording to the standard, and openly post or coment about it (what gives you the possibility to defend yourself), you will stop to make the DM test for that person? Or even to the whole country where this person lives?
Today I had a chance to meet Daniela again and I have to say, she is really honest and fair breeder. She can say straight criticism about her offsprings (or other Czech dogs) and does not hide it. So if she said what she said, she had a serious reason to say it. But you (Margo, Nebulosa) should not turn it over.
Dnes jsem měla možnost se s Danielou vidět a musím říct, že je opravdu upřímná a spravedlivá chovatelka. Řekne přímo kritiku o jejích vlastních odchovancích (nebo jiných českých psech) a neskrývá to. Takže jestliže řekla to, co řekla, tak měla vážný důvod to říct. Ale vy (Margo, Nebulosa) byste to neměly překrucovat.
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org