Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Mimo téma

Mimo téma O všem a o ničem - aneb jak příjemně strávit volný čas...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-12-2009, 10:42   #21
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Vím jaké to je přijít o psa- štěně. V den, kdy se "to" stalo a já nemohla ani koukat, jak jsem měla vybrečené oči, mi můj tehdy budoucí manžel dal do ruky dopisní papír a řekl ať si hned napíšu o nové štěně. V tu chvíli mi to připadalo nemožné, absurdní, nesprávné,.....Ale udělala jsem to. Teprve později, až když jsem doma měla nové štěně, tak jsem ocenila, co udělal. Je to nejlepší lék na smutek.
Před třemi roky jsem si koupila dvě štěňata- fenky. Teprve doma jsem zjistila, co jsem si s fenkami nechtěně koupila. Obě jsem měla v bytě, aby byly opravdu dobře socializované a boj s giardiemi a nekončícími průjmy byl opravdu náročný. Nejen pro náš byt, ale i pro moji psychiku. Měla jsem pocit, že nic nepomáhá.....Dovedu si představit tvůj pocit, jaké to je, že děláš maximum, nic se nemění a stejně nemůžeš víc pomoct...Je to zoufalé. U tebe navíc takhle špatně zakončené.....
Přesto se mi nechce uvěřit, že by se chovatelka takhle zachovala (tedy, že by s tebou nekomunikovala úmyslně)....Stále mi tu chybí její vyjádření. Nikoho nelze soudit, pokud si člověk nevyslechne obě strany. Navíc mi to k Saše prostě nesedí.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2009, 12:45   #22
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ahojte vsetci,

nevyjadrovala som sa, lebo mi doma padol internet. Takze tu je moj prispevok do diskusie a k problemu.

Naozaj som o Brui komunikovala menej ako by sa niekomu zdalo vhodne. Na vlastnu obhajobu uvadzam preco - pretoze ma to trasne bolelo. Keby som vedela ze Janette pomoze so mnou o tom hovorit, asi by som sa donutila, ale kedze podla seba sudim ostatnych, myslela som ze aj jej vyhovuje viac o tomto nerozpravat a pokusit sa to vyriesit najprv v sebe. Uz som jej o tom napisala v PM, a ak som dobre pochopila, jej cielom pri napisani tohto vlakna naozaj bolo skor sa podelit o bolest ako napadnut mna.

K Brui - to stena bolo u mna do tri a pol meisaca - problem s vyhreznutim creva sa u nej objavil asi dva dni potom ako od nas odisiel jej brat k novym majitelom, a kedze nas vet ordinuje az poobede, isla som s nou na inu kliniku. Dodnes neviem ci to bola chyba alebo nie - a tiez ci som nemala potom sa zas vratit k tomu mojmu (prislo mi divne nedoriesit problem s prvym veterinarom, ked sa zdalo ze ten problem je rieseny tak ako ma byt) - ale uz na tom nic nemozem zmenit. Nabuduce to spravim inak, hoci najma dufam ze uz nijake taketo nabuduce nebude. Ked sla Brui z domu, zdala sa zdrava, ved v ten vikend sme boli na navsteve u sestricky Brethil a vsetko sa zdalo byt v poriadku. Kazdopadne kazdy vie ako dokaze stena opantat majitela - a co uz potom povedat o jeho chovatelovi? Keby som tusila, ze sa jej problem zopakuje, nedala by som ju z ruk. Bola moja princeznicka. Ale viem, ze pre nu jej novi majitelia urobili vsetko co bolo v ich silach - takisto ako som robila ja, ked bola u mna.

A tiez si myslim ze najlepsim liekom je dalsie stena. Mne pomaha Frei, pravidelne stretnutia s Berenom a vyhliadka na obcasne stretnutia s Brethil. A nadej ze dalsie Freikine stenky budu zas take vesele, zive a kounikativne ako boli tie prve.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org