Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25-09-2011, 18:51   #21
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
U mé feny mám spíš dojem, že jí vadí to samotné navlékání do postroje a pak jeho sundavání. Když vytáhnu jakýkoliv postroj, nejraději by se změnila v páru. Ale když už ho má, tak je v pohodě a blbne s ním uplně stejně jako bez něj.
Přesně tak... na druhou stranu na obranách když vidí Akkon na jinýho psa a figuranta, tak je mu nandávání postroje úplně ukradený, jen jde o to ho při tom nepustit
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 19:17   #22
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
My jsme měli na trest speciální náhubek, starý, smradlavý, ošklivý, kožený, A co se týče postroje, jaký máte? Sedí mu dobře? Branovi některé typy vadí. Máme teď od Julius K9 a ten je pro něj střihově ok. Zkuste různé typy, předchozí pes postroje taky nesnášel, ale to byly takové ty klasické, které jsou k dostání v každém zveráči a některým pejskům holt vadí.
Ten první, co měl, tak byl z několika popruhů spíchnutý doma, čistě pro ten účel, aby si zvykal, že má něco na sobě... obrany neděláme a na tahaní byl ještě mladý, prostě v tom jen chodil. Říkala jsem si, že by to mohlo být i tím, že mu je nepříjemný, takže jsem koupili od ZeroDC, takový ten, co je v tom jak ve vestě, nikam to nesjíždí, perfektně to sedí, je to měkoučké... nevím, co by mu na tom mohlo vadit. Myslím, že je prostě problém v tom, že má něco na sobě... on je prostě cíťa, na obojek si taky zvykal hrozně dlouho. Ono když už ho má potom na sobě delší dobu, tak si na něj taky zvykne... doma moc ne, to vydrží trucovat celý den, ale když jdeme ven, tak dělá cavyky jen kus cesty, pak na to zapomene a v pohodě... ale běda, abych na ten postroj sáhla, třeba ho poupravila nebo něco, v tu chvíli si na to vzpomene, že ho vlastně má! A opět divadlo Přijde mi, že už to dělá tak prostě ze sportu, že si usmyslel, že to nesnáší, tak ho prostě nesnáší a hotovo... a časem to postupně graduje, hlavně to oblékání, ze začátku si sice tvářil uraženě, ale nechal si ho obléct, teď už utíká, vyšiluje, leze pod stůl a podobně... nalákat na pamlsky nepomáhá Na druhou stranu už mnohem kratší dobu trucuje, když už ho má na sobě... dřív opravdu klidně celý den odmítal vstát, teď už trucuje spíš symbolicky... nebo aspoň podle toho, jak má náladu Tenhle víkend v něm ušel asi čtyřicet kilometrů a za celou dobu si nevzpomněl, že ho má na sobě, jen když jsem mu ho ráno oblékala, tak mi málem prošel zavřeným stanem ven:/ Prostě komediant
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 20:44   #23
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Postroj jsem používal zpočátku na Nancy ale nějak jsem nepochopil jeho smysl, tak jsem ho přestal používat. Chápu postroj, pokud pes tahá saně, kolo nebo běžce, ale na vycházky nebo výcvik je to, podle mého, nesmyslná věc.
No třeba při záchranářském výcviku je ve vodě postroj věc poměrně nezbytná, tahat psa na hloubce do lodě za obojek asi nic moc.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 20:47   #24
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
No třeba při záchranářském výcviku je ve vodě postroj věc poměrně nezbytná, tahat psa na hloubce do lodě za obojek asi nic moc.
Souhlas, měl jsem na mysli výcvik, který dělá 99% majitelů, tedy poslušnost, stopa, obrana. Pochopitelně při speciálním výcviku (ke terému patří i záchranařina, slaňování se psem nebo tažní psi) je postroj nezbytný.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 21:06   #25
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Rhilien View Post
Rada bych se vas zeptala kdy jste zacali davat - teda i potazmo ucit zvirule na kosik??A jak to zvladal, jak jste to zvladli vy, jak dlouho trvalo nez si zvykl apod.? a jaky je tak nejvhodnejsi?? diky predem..
U nás v necelých 3 měsících - bez přípravy po té, co bestie odkousala dvířka od přepravky, kterou jsem měla zapůjčenou k přepravě štěňátka Museli jsme do MHD, tak jsem jí zkusila narazit košík - napoprvé mi to zmítající se vzteklé hádě mléčnejma zubama porvalo ruce do krve než sem mu tu tlamu uvěznila. V buse koš neřešila, to měla dost jiných podnětů, čeho se bát. První koš byl kovový,protože byl doma a vešla se do něj (tuším na kokra), pak nějaké plastové - rozkousala je, pak kovový koš na pitbula a teď máme koš NO-pes (ikdyž je to fena). V současné době (skoro 2 roky) při nasazování koše jen zkusí úhybný manévr hlavou, jestli to třeba nevyjde, nebo se koš snaží poťouchle zabít či aspoň odkousat řemínek, ale je to jen drobné divadýlko, koš dávámě většinou těsně před běháním se smečkou psů, takže dostane koš, vyletí jak raketa a nemá čas řešit nějaké sundavání - jen občas decentně zkusí někomu o nohu. Postroj byl prvně v 10 měsících a bez problémů - jen se pod ním občas významně drbe, ale neobjevila jsem důvod.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 15:00   #26
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Skvely rady, pripominky a napady..Vsem moc dekuju! Vyzkousim co se da a pak pisnu jak jsme dopadli
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 05-10-2011, 11:17   #27
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Tak uplne v pohode, chvilku chudak pobihal skoro jen po dvou, jak si snazil kosik stahnout prednima, ale pak pohoda..lehl si a usnul, ale zadne trapeni , a kdyz se snazi okusovat a nechce se moc zklidnit, jdu pro kosik a jen ho vidi, s kousanim prestane (samozrejme tomu predchazelo, ze jsem mu ho 2x nasadila v minulych dnech kdyz si nechtel dat s okusovanim pokoj - tim myslim okusovani navstevy..., ale pochopil celkem rychle, a jen vidi kosik, prestane)
Tak me mile prekvapil Broukouš
__________________
I pad na hubu je pohyb kupredu...
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 23-02-2012, 19:54   #28
Jana_Schubertova
stín vlka
 
Jana_Schubertova's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vlčnov
Posts: 56
Send a message via ICQ to Jana_Schubertova
Default

Všichni používáte kovový náhubek pro NO? Nemá třeba někdo zkušenost s nějakým jiným modelem? Přijde mi, že pro Baze není NO - pes úplně ideální, nejde úplně dotánout (má ho pak až v očích) a možná proto jsme dnes na procházce ztratili již druhý

Last edited by Jana_Schubertova; 23-02-2012 at 20:02.
Jana_Schubertova jest offline   Reply With Quote
Old 23-02-2012, 21:04   #29
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Jana_Schubertova View Post
Všichni používáte kovový náhubek pro NO? Nemá třeba někdo zkušenost s nějakým jiným modelem? Přijde mi, že pro Baze není NO - pes úplně ideální, nejde úplně dotánout (má ho pak až v očích) a možná proto jsme dnes na procházce ztratili již druhý
Ahoj Jani, já je sice moc nepoužívám, ale mám od Gappaye, poplastovaný - NO-FENA, sedí pěkně. možná zkusit nějaký ten poplastovaný. Jedna čuba má širší hlavu, ak jsem ho silou trochu roztáhla, ale jinak jsou fajn. Nevím jak na delší nošení...
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 23-02-2012, 21:36   #30
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Jana_Schubertova View Post
Všichni používáte kovový náhubek pro NO? Nemá třeba někdo zkušenost s nějakým jiným modelem? Přijde mi, že pro Baze není NO - pes úplně ideální, nejde úplně dotánout (má ho pak až v očích) a možná proto jsme dnes na procházce ztratili již druhý
Také mám kovový pro NO, ale dodatečně ručně roztažený kvůli široké hlavě, trvale zapnutý a jen přetahuju přes hlavu. Zatím bez problému a ven chodíme jen s ním, ale značku nevím (tvar takový, že v něm může dokořán otevřít tlamu, je z aukra).
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 23-02-2012, 21:42   #31
Šakalka
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Location: Praha-východ
Posts: 36
Default

Ahoj Jani,

kovový nemáme, používáme takový plastový, je lehounký a prásknutí přes lýtka tolik nebolí, ty košíky pro NO nám neseděly, byly široké a nedaly se utáhnout. Tento je černý a perfektně sedí ať se snaží sebevíc, zatím se z něj nikdy nedostala. Kdybych věděla, jak se sem vkládají fotky, tak bych mohla ukázat i naší modelku s nasazeným košem.

Případně můžu poslat foto mailíkem.
Šakalka jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2012, 01:05   #32
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Každej pes má tu hlavu jinou... Akkon má od firmy chopo železnej, černě oplastovanej s lépe polstrovaným nánosníkem pro NO/malamut pes a sedí výborně. Čubina má čubí a má ho spíš na parádu... párkrát už sem ho hledal když si ho někde sundala a měla z toho obrovskou radost. Pokud ale jinak psovi sedí, asi bych ho jen připínal k obojku. Předtím jsem ale i u Akkona když rostl vystřídal kupu košů různých velikostí a typů a nejlepší je určitě projít net a oběhat pár zveráků než člověk najde co hledá.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2012, 10:50   #33
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Já bych se trochu přidala k dotazu My zatím používáme plastový, který naši někde našli a Dingovi jakžtakž sedí. Zatím ho nosí pouze do vlaku atd., takže jsem neřešila, že je mu trochu menší a nemůže v něm úplně otevřít tlamu. Takovýhle: https://lh4.googleusercontent.com/-M...0/DSC_0408.jpg
Teď jsem začala řešit pořízení nějakého lepšího a dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli plastový nebo kovový. Po jedné vycházce v košíku, kdy mě i tím plastovým řeže po nohách, jsem usoudila, že kovový fakt ne a začala shánět plastový. Myslela jsem, že jen koupím nějaký větší stejný, co už máme, protože jinak je perfektní, ale zdá se, že už je asi nevyrábí, nikde jsem je neviděla. Je to výrobce Gimborn, ale nemá je ani na svých stránkách. Ty klasické "růžové", co mají v každém zveráku se mi vůbec nelíbí. Máte někdo doporučení na dobrý plastový náhubek?
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2012, 11:39   #34
Jana_Schubertova
stín vlka
 
Jana_Schubertova's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vlčnov
Posts: 56
Send a message via ICQ to Jana_Schubertova
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Já bych se trochu přidala k dotazu ....
Ne, ne, ne! To byl můj dotaz
Děkuji všem za zkušenosti!
Bazik je na procházkách od mala zvyklý, že má buď vodítno, nebo náhubek a nijak proti tomu neprotestuje a nesundává si ho. Dokonce mě jím ani nemlátí, tak jak to mívala ve zvyku jeho babička, ale teď, asi i protože vylínal, mu za ušima nedrží. Jak pobíhá navolno, vběhne někam do křoví, zavolám a on se odněkud vynoří, ale bez košíku. Když jsme včera byli hledat náhubek, který ztratil den předtím, byli jsme náramně úspěšní, a ztratili i ten nový!
Přemýšlím, čím ho tak nejlépe přivázat-připnout k obojku, provázek stačí?
Jana_Schubertova jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2012, 12:12   #35
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Já mám na jednu holku NO fena a na druhou NO pes, oba kovový stříbrný. Ani jeden nesedí ideálně, ale rozhodně to chce vyzkoušet, protože jeden výrobce má o NO pes nějakou představu a jiný naprosto odlišnou. Ono je to logický, ani NO pes nebude mít každý stejnou hlavu natož ČSV.
Puvodně jsem kvuli tý tvrdosti uvažovala i o plastovým, i když se mi krutě nelíbí! ale nakonec jsem našla samý s blbým zapínáním, pásek jen protahovací, ne s normálnim propichovacim páskem. (nevim jak líp to nazvat ) a protahovací neni problém roztáhnout a sundat.
__________________
CHS Norský vlk
www.vlcanda.estranky.cz
http://vlcanda.rajce.idnes.cz/
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2012, 12:23   #36
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Provázek tě asi brzo přestane bavit... já používám karabinku když už Nebo bych zkusil provázek s nějakejma jednoduchejma karabinkama, ale já zas Beruně košík dost často sundávám, takže mi šlo i o to, abych se s tím pak nemusel nějak dlouze rozvazovat (moje pohodlnost)
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2012, 12:44   #37
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

já mám BO fena a sedí dobře
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2012, 13:33   #38
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default

csv s plastovym kosikom si dost dobre neviem predstavit - teda neviem si predstavit ten kosik po chvilke bez dozoru - akurat tak do autobusu alebo niekde kde mam psa pod kontrolou a kosik je len "na okrasu"
asi najlepsie riesenie je zobrat psa tam kde maju najvycsi vyber a skusat vsetky zaradom - hlavne aby sedel uzavrety kos na papulu. bocne ramena bude treba aj tak prihnut. frei ma kosik no-fena - velkost taka co jej bocnice skoro nesli natiahnut. a potom uz len merat ohybat a skusat. mozno bude treba aj posunut ten pasik akoze kozeny co drzi kos nad nosom aby sa neodieral o nos, pripadne podlepit filcom alebo mirelonom.
povodny kosik co mala bol zdedeny po prababicke, nikto nevie na ake plemeno to bolo ale sedel perfektne, ale jedneho dna sa vratila z krickov bez neho a nikto ho uz nenasiel - len pred pouzivanim bolo treba opravit odtrhnute droty - zvara sa to dost blbo (droty su z nejakeho nezvaritelneho materialu), najlepsie je spajkovanie striebrom.
opravy kosika aspon zakladne je dobre mat natrenovane :-) tie zvery presne vedia na co vsetko sa da kosik pouzit ked ho uz musia mat na papuli. podoberanie odzadu medzi nohy je len taka zabavka ale s kosikom sa da dobre rozryvat zem, krajat safaladky po turistoch, zabijat hrabose, lamat palice a este kopec inych veci
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2012, 14:07   #39
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by Jana_Schubertova View Post
Ne, ne, ne! To byl můj dotaz
Tak já si založím vlastní téma, no
Já jsem si taky právě říkala, že ten plastový někde časem rozkřápne, že bude asi třeba kovový. Ale když vidím, co dokáže dělat i jen s ohlávkou nebo tím plastovým... představa, že mi přepadne někoho s odrátovanou hubou a pokusí se mu vrazit pusu, fuj, to je na zlomení nosu. O tom, že se v tom vzteká a tříská s tím všechno a všechny kolem sebe, to ani nemluvím... Takže mi ten plastový připadá jako menší zlo. Beztak je i na vycházce pořád pod dozorem, tak třeba chvilku vydrží Akorát sehnat nějaký vhodný, zatím jsem prolezla několik zverimexů i internet a nic jsem neobjevila
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2012, 14:42   #40
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by pato_garzik View Post
csv s plastovym kosikom si dost dobre neviem predstavit - ....
Nechci kecat, ale mám pocit, že ten můj je kovový + poplastovaný. Né jen poplastovaný. plastový sám o sobě by asi taky nevydržel.
Stela jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org