Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-03-2009, 13:09   #1
marchencki
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Złotoryja/Wrocław
Posts: 149
Default Canine Good Citizen

Akcja ta - Canine Good Citizen - powstala z ramienia AKC w 1989, aktualnie program ten wprowadzany jest tez w Japonii, Anglii i Europie. Nie jestem pewien, ale podejrzewam, ze program jest wspierany przez UE. Podzwoncie po swoich urzedach miasta i popytajcie, napiszcie propozycje wprowadzenia jej. We Wroclawiu wprowadzenie akcji zainicjowal prezydent Dutkiewicz.
marchencki jest offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009, 13:35   #2
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Obawiam się, że sama UE niewiele zwojuje bez ZkwP. Bardzo dawno temu, w zamierzchłych czasach, pies ze zdanym egzaminem PT i jakimś znaczkiem przy obroży na tę okoliczność, miał więcej praw? Mógł być spuszczany bezkarnie ze smyczy? Mgliście kojarzę ale coś takiego było
Przy dzisiejszych wymogach PT, a właściwie rygorach egzaminacyjnych- właściwie dobrze, że ta akcja jest nieaktualna .
program może i ładnie brzmi ale mnie jakoś nie przekonuje
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009, 14:05   #3
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Obawiam się, że sama UE niewiele zwojuje bez ZkwP. Bardzo dawno temu, w zamierzchłych czasach, pies ze zdanym egzaminem PT i jakimś znaczkiem przy obroży na tę okoliczność, miał więcej praw? Mógł być spuszczany bezkarnie ze smyczy? Mgliście kojarzę ale coś takiego było
Przy dzisiejszych wymogach PT, a właściwie rygorach egzaminacyjnych- właściwie dobrze, że ta akcja jest nieaktualna .
program może i ładnie brzmi ale mnie jakoś nie przekonuje
Ja myślę, ze zwojuje więcej niż ZKwP. Związek nie robi nic w sprawie psów rasowych mieszkających w miastach. Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale może sladem Prezydenta Wrocławia będą też podążać inni. Choć ja i tak mam chyba najbardziej przyjazne psom miasto. Mamy oficjalne wybiegi dla psów i tam moge psa wypuścić luzem i bez kagańca. W centrum też nam ładne kosze na odchody postawili choć zapełniają sie zupełnie czymś innym.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009, 15:16   #4
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

"Canine Good Citizen" to 10 testow.

Quote:
1. Akceptacja obcej, przyjaznej osoby
2. Przyjmowanie głaskania w pozycji siedzącej
3. Przyjmowanie zabiegów pielęgnacyjnych
4. Spacer na luźnej smyczy
5. Spacer w tłumie
6. Siad i Waruj na komendę oraz pozostawanie w miejscu
7. Przychodzenie na komendę
8. Reakcja na innego psa
9. Reakcja na niespodziewane sytuacje
10. Nadzorowana separacja

Podczas żadnego z wyżej wymienionych testów pies nie może okazać agresji ani strachu, nie może wyłamać się z przyjętej pozycji. Do zaliczenia testu konieczne jest zaliczenie wszystkich 10 punktów.
Sam w sobie nie jest niczym nadzwyczajnym. W sumie zwyczajny test psychometryczny. Podobne zadanie ma tez czeskie ZZO, czy niemieckie BH.

Ale ciekawe jest to z czym jest laczony - czesto wlasciciele psow CGC (BH) maja dodatkowe plusy. Sa to tansze ubezpieczenia. W krajach, gdzie tak jak w Polsce obowiazuje nakaz "smycz + kaganiec" psy z CGC sa zwolnione z takiego obowiazku.

I to wlasnie czyni ten pomysl tak bardzo interesujacym... Choc obawiam sie, ze jak zwykle wprowadza u nas nakaz takich testow, ale w zamian nie dostaniemy nic...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org