Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-06-2013, 01:52   #1
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default Bashtee Wilcza Saga

Gdzie ćwiczą Wilczaki?

Mój Wilczak ćwiczy w Polsce i w Czechach.

Obrona:

__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 27-06-2013, 09:52   #2
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Ale z niej szczekacz zazdroszcze szkolenia i zycze dalszych sukcesow z Baszti
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 27-06-2013, 13:36   #3
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Super!!!!! Świetna jest!!!
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 27-06-2013, 13:57   #4
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Dzięki

Asia, mówiłam, że jest gaduła

Tutaj sie trochę cofnęliśmy z rękawa na gryzak. Zrobiliśmy to świadomie, żeby dać jej więcej funu i chyba się udało

Dodam może jeszcze, że obrona była po 5 dniach agility, gdzie Baszti biegała 2 razy dzienne w 30 stopniowym upale, więc jestem z niej dumna tym bardziej
__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 27-06-2013, 21:45   #5
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Ekstra!!! dzięki serdeczne, jak masz możliwość to poproszę o więcej fotek/filmików. Ja nie FBkowy więc chyba mi coś umyka
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2013, 00:08   #6
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

To w Czechach obrona? A jak Wam idą przekierowania i posłuszeństwo w obronie? Podrzuć coś!
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2013, 09:29   #7
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Paweł, obiecuję wkleić wieczorem parę fotek. Mam tez filmik jak ćwiczymy sobie posłuszeństwo z Basztylianną. Też pokażę

Joanna, tak, to Czechy. W Polsce gryzienie cwiczymy z Jackiem Lewkowiczem i baaardzo polecam. Niestety w W-wie raczej nie bywa, ale regularnie spotyka sie we Wrocławiu i w Trójmiescie. Teraz będa obozy w Siewierzu. Myślę, ze można wpaść choćby na weekend a dojazd z W-wy mamy dobry.

Odnośnie posłuszeństwa i obrony, nie mieszamy tego. Posłuszeństwo ćwiczymy sobie oddzielnie pod kątem obediense. A gryzienie w ramach zabawy, nie mam tutaj planów startów w zawodach, wiec nie patrzę na to w ten sposób. Dla nas gryzienie (po czesku kąsanie, bardzo wdzięcznie ) to zabawa z pozorantem i chęć zabrania rękawa. Baszti od małego miała złodziejskie skłonnosci, wiec jak może zabrać rękaw jest w siódmym niebie .
__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2013, 12:46   #8
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Odnośnie posłuszeństwa i obrony, nie mieszamy tego. Posłuszeństwo ćwiczymy sobie oddzielnie pod kątem obediense. A gryzienie w ramach zabawy, nie mam tutaj planów startów w zawodach, wiec nie patrzę na to w ten sposób. Dla nas gryzienie (po czesku kąsanie, bardzo wdzięcznie ) to zabawa z pozorantem i chęć zabrania rękawa. Baszti od małego miała złodziejskie skłonnosci, wiec jak może zabrać rękaw jest w siódmym niebie .
Weekendy są dzieckowe chyba, że pogoda dobra i Szkodnik jedzie na "obronę" ze mną. Zawsze są jakieś dzieci, więc ma ubaw. Nie mam zacięcia, by jechać do Wrocka.

Pytałam o przekierowanie, bo jakby Dewi TAK chciała rękawek, to nasze posłuszeństwo wyglądałoby fajniej. Motywatorem jest pozorant a nagrodą chwyt.
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2013, 13:03   #9
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Tak, to dobra motywacja. My gryzienie dopiero zaczynamy. Baszti miała do tej pory jakieś 15-20 wejść. Posłuszeństwo jako takie ćwiczę w domu, bez pozoranta, więc nie mam takiego motywatora na co dzień. Zobaczymy co bedzie dalej. Jak już będzie pewna i wystarczająco zmotywowana może będziemy probowali ćwiczyć posłuszeństwo przy rękawie. Na razie chyba jeszcze na to za wcześnie. Zresztą zobaczymy co powie trener

Seminarium weekendowe z Jackiem można zorganizować w W-wie. Powiedział, że przyjedzie jeżeli zbierze się parę osób. Ja na razie nie mam do tego głowy i nie wiem jak się do tego zabrać, ale w przyszłości pomyślę czy nie udałoby się tego zorganizować.
__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2013, 14:48   #10
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Tak, to dobra motywacja. My gryzienie dopiero zaczynamy. Baszti miała do tej pory jakieś 15-20 wejść. Posłuszeństwo jako takie ćwiczę w domu, bez pozoranta, więc nie mam takiego motywatora na co dzień. Zobaczymy co bedzie dalej. Jak już będzie pewna i wystarczająco zmotywowana może będziemy probowali ćwiczyć posłuszeństwo przy rękawie. Na razie chyba jeszcze na to za wcześnie. Zresztą zobaczymy co powie trener

Seminarium weekendowe z Jackiem można zorganizować w W-wie. Powiedział, że przyjedzie jeżeli zbierze się parę osób. Ja na razie nie mam do tego głowy i nie wiem jak się do tego zabrać, ale w przyszłości pomyślę czy nie udałoby się tego zorganizować.
Takie posłuszeństwo na inny motywator jest dla mnie fajne bo:
- nagroda dla psa jest mega frajdą
- może być zrobione zawsze przed "wejściem" albo jako przerywnik (zależnie od układu itd)
- można spróbować skupić na sobie psa przy większych rozproszeniach

Miłej zabawy!
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2013, 18:14   #11
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Obiecane filmiki





na co dzień ćwiczymy inaczej niż na tych filmikach tzn robię dużo krótsze serie i więcej nagradzam. Więcej tez biegam i gadam do psa Na przykład takie ćwiczeniowe chodzenie przy nodze to jest kilka kroków -> nagroda, jeden krok -> nagroda, 2 kroki -> nagroda, tak, żeby przemycić więcej smaków
__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2013, 19:27   #12
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Mnie sie bardzo podoba, ide pokazac mendzie, niech mu wstyd bedzie
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2013, 20:40   #13
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Bardzo ładnie. Jak na wilczaka
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2013, 23:08   #14
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
T

Seminarium weekendowe z Jackiem można zorganizować w W-wie. Powiedział, że przyjedzie jeżeli zbierze się parę osób. Ja na razie nie mam do tego głowy i nie wiem jak się do tego zabrać, ale w przyszłości pomyślę czy nie udałoby się tego zorganizować.
ekstra - ja chętnie pomogę !!!
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2013, 23:26   #15
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Paweł, super, może można by zagadać z Asią o plac treningowy? Tylko jeszcze pytanie czy znalazłaby się wystarczająca ilość chętnych. Mam nadzieję, ze tak, bo wzięlibyśmy nie tylko wilczakowców.

Jacek zna i świetnie czuje psy i myślę, ze jest jak najbardziej kompetentną osobą, żeby pomóc również w problemach wychowawczych, poradzić przy tropieniu i pomóc w ćwiczeniu posłuszeństwa. Poza tym, lubi Wilczaki, i chętnie z nimi trenuje, to ważne, bo nie każdy szkoleniowiec się na to pisze
Poza tym fajnie byłoby dać możliwość ćwiczenia na miejscu bo nie każdy może i chce jechać aż do Wrocławia czy Gdańska.

Może uda nam się pojechać w lipcu potrenować to zapytam jak dokładnie miałoby to wyglądać, jakie terminy wchodzą w grę i jakie będę koszty itd. Pewne jest, że trzeba mieć plac i nocleg dla szkoleniowca, ale myślę, że razem coś wymyślimy
__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga

Last edited by dorotka_z; 28-06-2013 at 23:31.
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2013, 23:30   #16
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Paweł, super, może można by zagadać z Asią o plac treningowy? Tylko jeszcze pytanie czy znalazłaby się wystarczająca ilość chętnych. Mam nadzieję, ze tak, bo wzięlibyśmy nie tylko wilczakowców.

Jacek zna i świetnie czuje psy i myślę, ze jest jak najbardziej kompetentną osobą, żeby pomóc również w problemach wychowawczych, w tropieniu i w posłuszeństwie. A fajnie byłoby dać możliwość ćwiczenia na miejscu bo nie każdy może i chce jechać aż do Wrocławia czy Gdańska.


Spoko, spytam i poogarniam. Przez najbliższe 1,5 tyg. nie dam rady, ale potem pozałatwiam to co będę mógł. Psy myślę, że spokojnie znajdziemy. Jest jakaś ilość wymagana?
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2013, 23:35   #17
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Spoko, spytam i poogarniam. Przez najbliższe 1,5 tyg. nie dam rady, ale potem pozałatwiam to co będę mógł. Psy myślę, że spokojnie znajdziemy. Jest jakaś ilość wymagana?

Super! O tą ilość zapytam, mam nadzieję, w lipcu, ale też się szczególnie, o to, nie martwię
__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2013, 00:10   #18
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Super! O tą ilość zapytam, mam nadzieję, w lipcu, ale też się szczególnie, o to, nie martwię
My chetnie wezmiemy udzial, wiec mozna nas policzyc...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2013, 22:34   #19
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

A ja pogadam ze swoimi. Po obecnych mistrzostwach ipo już powinni wrócić do rzeczywistości.
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2014, 15:14   #20
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default agility

No to teraz coś na wesoło Pokazywałam już na FB, ale wiem, że nie wszyscy zaglądają (Paweł ;>).

Maciek trenował agility tylko tydzień w czerwcu a Baszti też od tamtego czasu ma przerwę. Jak widać nie przeszkadzało im to w udanym starcie

__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org