Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Setkání a cestování

Setkání a cestování Velká a malá - oficiální a soukromá.. Jak a kam cestovat s vlčákem...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-08-2008, 16:26   #1
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Setkání ČsV a Hokýskův memoriál - Późna 29.-31.08.2008

Už za týden se sejdeme na našem pravidelném největším mezinárodním setkání ČsV v Polsku. Letošní už 7. ročník vypadá zase na rekordní. Je už zpracován předběžný seznam přihlášených účastníků (61 osob z Polska, 11 z Německa, 7 z Holandska, 13 z ČR, 2 z Litvy, 2 ze SR). Protože by to byl dlouhý seznam, zveřejňuji jen seznam psů )... takže jestli jsme někoho zapoměli, tak se ozvěte...

Akeenah Runar Waawanyanka
Ashwanga Mei Waawanyanka
Agar Morušový háj
Akira Spirit of the Wolf
Alfa Šedý chlup
Ali Dębowa sfora
Alistair Wolf z Peronówki
Ameyiza Lobin de la Torre
Amstel Dębowa sfora
Anarchia Ľalinok
Anomad Dębowa sfora
Anubis shadow van ‘t Aelske Sluske
April Dębowa sfora
Aset Voodoo Wolf z Peronówki
Carey Šedý chlup
Crest Wilk z Polskiego dworu
Bajan Spirit of the Wolf
Bakhira Bijou Grey Diamond
Baloun Galicyjski Wilk
Balrog z Peronówki
Beau Stella Grey Diamond
Bengie z Uher
Beriet Baaj Galicyjski Wilk
Berta z Vlčí chaloupky
Blitz Galicyjski Wilk
Botis z Peronówki
Brenda z Věrné smečky
Carmen spod Ďumbiera
Cora z Hvozdecké kotliny
Czambor z Vlčího dubu
Dacota Spirit of the Wolf
Daimon z Peronówki
Dany Šedý chlup
Dat Šedý chlup
Dewi z Peronówki
Divo Spirit of the Wolf
Draco z Peronówki
Eligo z Peronówki
Ema z Vlčí chaloupky
Eury z Peronówki
Eowyn Spirit of the Wolf
Farna Zlata Palz
Freyr z Peronówki
Gejša z Vlčí chaloupky
Garuda z Peronówki
Geryon z Peronówki
Gwaihir z Peronówki
Hammar z Peronówki
Hathor Bora z Peronówki
Harmonia Eden severu
Helena Oskár Dór
Honey z Ponického dvora
Ibona Radov dvor
Idun Imbus z Peronówki
Ilmarinen Girios dvasia
Iowa Eden severu
Irris Kollárov dvor
Jaberwock z Peronówki
Jadiel z Peronówki
Jecer Ha'ra z Peronówki
Jolly z Molu Es
Jotun z Peronówki
Juvart z Peronówki
Kanti Radov dvor
Karcharoth z Peronówki
Kasdeya z Peronówki
K-lee z Peronówki
Kokb'ael Tajga z Peronówki
Labal z Peronówki
Lahatiel Girios dvasia
Laudaj Girios dvasia
Lilith Girios dvasia
Lorelei z Peronówki
Lupian Urzo Girios dvasia
Mallory Silver power
Medi Silver power
Merry Bell z Molu Es
Myla Crying Wolf
Nancy Šedá eminence
Ossa Eden severu
Paige Eden severu
Phylax Paco van de Ursidae-Stee
Quicky od Úhoště
Scarlet Eden severu
Tasja Eden severu
Trewis Eden severu
Trummy Eden severu
Tycho Leon od Úhoště
U'Tala z molu es

Last edited by Pavel; 26-08-2008 at 10:43.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 22-08-2008, 16:54   #2
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Podrobné informace najdete na:
http://www.wolfdog.org/ces/events/168.html
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2008, 10:46   #3
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Tak jak to vypadá, tak by se mohlo letos v Późně sejít rekordních 80-90 ČsV. No nezbývá, než držet palce aby vše klaplo a aby vyšlo počasí.

Nashle v Późně
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 27-08-2008, 18:42   #4
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Dračice Darlin z Věrné smečky přijede taky....
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2008, 09:53   #5
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

První fotky jsou už v galerii...

Setkani
http://www.wolfdog.org/drupal/cs/gallery/subcat/0/780/

Setkani - free time
http://www.wolfdog.org/drupal/cs/gallery/subcat/0/952/

Setkani - bonus
http://www.wolfdog.org/drupal/cs/gallery/subcat/0/950/

Hokýskův memoriál
http://www.wolfdog.org/drupal/cs/gallery/subcat/0/954/

Svod a bonitace
http://www.wolfdog.org/drupal/cs/gallery/subcat/5/148/
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2008, 10:18   #6
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Setkání bylo, jako každý rok, super. Musím opět poděkovat Peronovým za super organizaci
Ale na druhou stranu jsem trochu smutný z toho, jaké psy jsem v Późně potkal. Pamatuji, že jsme ještě před 3-4 roky na závodě mohli dělat disciplínu "obrana psovoda" a většina psů byla OK. Letos měla většina psů problém už s "kolíkem". Často jsem v Późně slyšel "on to není pes na obrany, je to jen domácí pejsek". Ale i "domácí pejsek" by se neměl bát cizích lidí a měl by mít alespoň základní poslušnost.
Vše se jasně ukázalo i na svodu mladých a bonitaci. Viděl jsem dokonce, že museli dva lidé psa držet a jeden mu násilím otevíral tlamu, aby ukázal zuby. Bylo mi psa skutečně líto, protože bude mít velké problémy při jakémkoliv problému se zuby, protože i jen kvůli prohlídce zubů ho budou muset uspat. Ukazování zubů není výcvik, je to praktická nutnost, protože pes musí ukazovat zuby nejen na bonitaci, ale i na výstavě nebo u veterináře. Musím konstatovat, že Oskar Dóra byl velice tolerantní. Běžně na svodu nebo bonitaci pokud pes neukáže normálně zuby, tak prostě není ohodnocen.
Každý rok přijíždí do Późny více a více účastníků, ale bohužel každý rok je více a více problémových psů a majitelů, kteří vůbec nevědí, jak se psem zacházet a svému psovi nerozumí. Vrcholem bylo například, když pes vylezl na stůl, kde jsme jedli a majitel ho za to ještě pohladil (pochválil) a všichni kolem se tomu smáli. Stále více majitelů své psy nejen netrestá, ale ani nechválí. Psi potom jsou "ospalí", protože nemají žádnou motivaci.
Nečekám, že všichni majitelé československých vlčáků budou chodit na závody a skládat zkoušky, ale KAŽDÝ pes by měl být ovladatelný a znát základní povely - k noze, sedni, lehni, stůj, ke mně. Tyhle čtyři povely by mělo umět bez problémů už štěně ve stáří 8-10 měsíců. Čím později se s jejich učením začne, tím komplikovanější je jejich naučení.
Československý vlčák není společenské plemeno, je to plemeno pracovní. To by měl vědět každý, kdo si čévéčko kupuje. "Pracovní" neznamená, že se s ním musí chodit hlídat objekty nebo skládat TARTové zkoušky. Pracovní znamená i třeba agility, mushing, dog dancing nebo coursing. Ale vždy by pes měl být poslušný a vychovaný. Mít čévéčko doma jen jako společenského psa, který se bojí vyjít před dům, před cizím člověkem prchá a musí být stále na vodítku, protože nepřijde na přivolání, je plivnutí na trpělivou a těžkou práci všech chovatelů, kteří se od roku 1955 snaží vytvořit krásné a ovladatelné plemeno.
Lidi, vzpamatujte se, vždyť každý bázlivý nebo neposlušný pes jen dává argumenty všem, kteří by nejraději chov čévéček zakázali a zařadili je mezi "nebezpečná plemena" !!!
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2008, 11:27   #7
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Setkani s realitou bylo tvrde, koukam Nebylo by lepsi toto napsat na polske forum? Tipla bych si, ze tech 13 ceskych ucastniku a dva slovensti ve vetsine pripadu nebyli temi, kteri by meli se psy vyse zminene problemy
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2008, 11:33   #8
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Pavel napisz o spotkaniu na polskim forum!
Nikt z polski nie czyta czeskiego i słowackiego forum.
A to co piszesz jest bardzo ważne!!!!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2008, 12:21   #9
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Mirkawolf - bohužel i jeden z českých účastníků měl tyhle problémy, ale pravda je, že v drtivé většině to byli psi zahraniční. Jinak nevím, co myslíš tím "setkáním s realitou". Já se s čévéčky setkávám a vím jaké problémy jsou, ale v Późně mne jen překvapil počet problémových psů.
szasztin - Už je to na polském fóru. Čekal jsem na překlad, protože moje psaná polština (stejně jako mluvená) je strašná
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2008, 12:27   #10
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Dziękuję
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2008, 14:26   #11
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Mirkawolf - bohužel i jeden z českých účastníků měl tyhle problémy, ale pravda je, že v drtivé většině to byli psi zahraniční. Jinak nevím, co myslíš tím "setkáním s realitou". Já se s čévéčky setkávám a vím jaké problémy jsou, ale v Późně mne jen překvapil počet problémových psů.
Realitou myslim to, ze v poslednim roce ci dvou zcela bezne pocet problemovych psu vyrazne prevysuje pocet psu normalnich, alespon v zemepisnych sirkach kde se ja pohybuju. Takze se uz tomu ani takto nedivim, jako ty. Je to smutne, ale je to tak.
Jeden problemovy cesky pes proti vetsine problemovych zahranicnich je dobre skore.. aspon pro Cechy
Ovsem priznejme si poctive, problem neni ani tolik v tech psech, jako v lidech.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2008, 15:59   #12
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

Potkala jsem teď na trajektu na Korsiku mladého Itala s dvouletým ČSV a ten mě naopak potěšil, jak trpělivě snášel cestu a ještě radostně vítal každé pohlazení od ostatních cestujících. Až jsem si říkala, jestli z nich my tady v Čechách neděláme něco extra a neomlouváme jejich chování "vlčí krví", přitom to jsou normální psi.
Docela jsem byla nemile překvapená i na naší bonitaci, jak bázlivě se většina psů chovala. Setkávám se skoro výhradně jen s několika málo čévéčky na dogtrekkingu a ti jsou všichni vcelku vyrovnaní. Otázka zní, zda je to štěstím na zděděnou povahu (= jezdí jen ti, jejichž pes to odmala zvládá) nebo výchovou (= pes to zvládá, protože odmala jezdí na výlety). Osobně sázím spíš na tu druhou možnost.
Jazzinka jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2008, 23:25   #13
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Tedy já si na rozdíl od Pavla nemůžu vynachválit socialní chování drtivé většiny zvířat v rámci svého druhu. Tohle bylo pro mě necvičitele daleko cennější. Sledovat desítky cizích vlčáků na dvorku kterak si velmi rychle vyjasňují pravidla hry a hierarchii a jsou benevolentní/až pokud vím na jedinou vyjímku/ k drzostem malých prcků. A ty noční koncerty...
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 07:49   #14
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

No nedá mi to - k těm bonitacím - Vám nikomu nevadí, co se pouští benevolentně do chovu ?????? Zvíře , které od kolíku vyženou je uchovněno a dostane Od, i když se nedráždí (či nebrání a nechalo by se zabít) ????? Zvíře, které (dle slovníku pana Hartla) by uteklo i z pekáče dostane Og ????? Zvířata s Ob "podmínečně na zkoušku" do chovu ?????? Vše trapně okecáváno nějakou nepříbuzností (což není pravda neb VŠECHNA čsv JSOU PŘÍBUZNÁ )...... Mě to vadí a hodně. Jiné státy neřeším, všude se najdou plašani i normální psi. Výchova taky udělá dost, ale ne vše. Moje největší obava (až si někdy budu zase brát štěně ČSV) je, aby to nebyl plašan. Na to já nemám. Raději se budu každý den rvát s dominantním psem, než se párat s plašanem......a podle toho co vidím na bonitacích, či spíše pak čtu ve výsledcích, tak je to obava oprávněná. Ale to už patří do jiného tématu.
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 08:14   #15
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Rocco, jsi trochu mimo téma. O jaké bonitaci tady mluvíš ? V Polsku proběhla bonitace a co se týká povah, dvě zvířata byla odložena a ostatní s povahou problém neměla.
Jinak Tě musím upozornit, že v ČR jsem na vlastní oči několikrát zažil, že byla uchovněna zvířata, která na to prostě neměla. V současnosti se to bohužel také občas stává s odvoláním na " potřebu psa v chovu". V minulosti se to bohužel stávalo bez zdůvodnění. Tehdy bylo rozhodující, kdo je majitelem nebo chovatelem psa. A pokud dotyčný byl sám v bonitační komisi nebo byl dobrým kamarádem, tak se pes uchovnil.
Nevím, co je horší, ale je zajímavé, že po jednom z problémových psů máš právě Ty štěně a nikdy v minulosti jsi to nekritizovala.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 08:34   #16
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Rocco, jsi trochu mimo téma. O jaké bonitaci tady mluvíš ? V Polsku proběhla bonitace a co se týká povah, dvě zvířata byla odložena a ostatní s povahou problém neměla.
Jinak Tě musím upozornit, že v ČR jsem na vlastní oči několikrát zažil, že byla uchovněna zvířata, která na to prostě neměla. V současnosti se to bohužel také občas stává s odvoláním na " potřebu psa v chovu". V minulosti se to bohužel stávalo bez zdůvodnění. Tehdy bylo rozhodující, kdo je majitelem nebo chovatelem psa. A pokud dotyčný byl sám v bonitační komisi nebo byl dobrým kamarádem, tak se pes uchovnil.
Nevím, co je horší, ale je zajímavé, že po jednom z problémových psů máš právě Ty štěně a nikdy v minulosti jsi to nekritizovala.
Já vím, že je to "trochu" mimo téma a taky jsem to napsala a čekala, že to zase někam "přešoupnete". No nic. To z minulosti ? cop od tebe taky jiného čekat, že ?. Go-Go (na kterou narážíš) má povahu Od a já jí u kolíku viděla (je to i nafoceno, ale kvalita poor....), takže to Od má zaslouženě. O tom, že rozhodovalo čí je to pes - to je asi tvůj dojem. Já mám leckdy ten samý dojem teď.....(hodnotí se spíše druhý konec vodítka a příjímení psa.....)Myslím, že řada psů nebyla kvůli povaze uchovněna a bylo naprosto jedno, čí to bylo zvíře. Pokud se "ze...ralo" u kolíku, tak to prjít nemohlo. Narozdíl od bonitací teď. Chápu, že ti Go-Go a její potomci leží v žaludku (stejně jako Jaw) ,ale tato dvě zvířata jsou v chovu zaslouženě - narozdíl od "krevně nepříbuzných" teď.........
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 08:48   #17
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Víte, mě se ta bonitace v Polsku strašně líbila. Nevím jak to popsat, ale u nás je to zásadní událost a snad proto se tam vždycky vznáší atmosféra napětí a stresu. Cítí to majitel a zvíře dvojnásobně. Kol zachmuřený dav s pohledy často temnými a leckde i okem obmyslně nepřejícím. Při zkoušce u kolíku mnozí diváci pak vytáhnou své svěřence do popředí a divoce lají s nimi aby ten dojem byl dokonalý.
V Polsku to vypadalo, že bonitace probíhá tak nějak mimochodem. Komise v klidu a pohodě. Kolem většinou úsměvy. Jo a taky pro nás co jim toho zraku už moc nezbývá je fajn když můžu koukat na psa ze 4 metrů.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 22:35   #18
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Ano Adriane, přesně taková bonitace to byla - popsal si to přesně !!
Bylo to v klidu a pohodě .

Lucka
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 10:24   #19
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Asi proto, že tu bonitaci tam nikdo k ničemu nepotřebuje .
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 11:15   #20
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

To je možná taky pravda ...
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org