Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-03-2009, 13:11   #21
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nesmysly plácáš Ty, Jeníku. V Polsku posuzoval u všech psů, kteří jeli z ČR renthenovat DKK, profesor Wroclawské veterinární univerzity a největší kapacita na nemoci kloubů v Polsku. Tys tam byl, že víš, jak to posuzuje ? Zase jen papouškuješ, co Ti někdo nakukal.
Ano, byl jsem tam, má fena má 0/0. A nechci se opakovat, ale to, že je někdo kapacita v Polsku ho kvalitním odborníkem nedělá. Několikrát byl zván Simbieda do Brna na VFU, aby ukázal, proč jsou výsledky tak odlišné a co dle něj dělají naši lékaři špatně. Pokaždé odmítnul. Ty a Lucie Novoveská jste byli zastánci polské turistiky, takže je mi jasné, že ty ho obhajovat budeš.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 13:26   #22
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Ano, byl jsem tam, má fena má 0/0.
A pročpak jsi tam jel, když jsou tam tak špatní ? Proč sis nenechal udělat posouzení od Šterce ?

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Několikrát byl zván Simbieda do Brna na VFU, aby ukázal, proč jsou výsledky tak odlišné a co dle něj dělají naši lékaři špatně. Pokaždé odmítnul.
No zkus se třeba s posouzeným snímkem dostavit k jinému posuzovateli a nechat si ho ještě jednou oficiálně posoudit. Nikdo do toho nepůjde, protože nechce shodit svého kolegu. Stejně tak, když se proti posudku odvoláš (odvoláváš se proti konkrétnímu posudku, konkrétního snímku), tak si musíš udělat snímek nový a ten Ti teprve komise posoudí. Prostě veterináři mají mezi sebou divné vztahy a tak není divu, že Siembieda odmítl. A jen na okraj, přečti si starší diskuze o změně posuzovatele DKK. Klub BO změnil posuzovatele a najednou se ze 70% dysplatických psů u Šterce dostal na 30%, což je celosvětový průměr plemene. Takže nemluv tady o tom "...co dle něj dělají naši lékaři špatně...". Tady nešlo o všechny české vyhodnocovatele, ale jen a jen o MVDr. Šterce, jehož výsledky se lišily až o 2 stupně nejen oproti Siembiedovi, ale i např. německým vyhodnocovatelům a jak je vidět na příkladu BO i oproti jiným veterinářům v ČR.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 13:35   #23
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Pánové (Jeniku a Pavle), jste v této diskuzi tak trochu "off topic" (bráno podle názvu tohoto tématu). Ale když už - podle mého názoru za doby posuzování MVDr. Šterce nestoupl nijak "dramaticky" počet vyhodnocení D a E, ale výrazně se zvýšil podíl vyhodnocení C na úkor A (příp. B). A stupeň C už je "lehká dysplazie".

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 14:01   #24
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Ano, kryla jsem s Doranem. Původně jsem vyjela za Amarokem Šedý chlup, který nám zbyl jako téměř jediný po činnosti minulé chovatelské komise ve skupině sedm. Téměř nikomu nestál za to za ním na krytí jet.
No Hana mne fakt baví. Víš vůbec do jaké skupiny patří Amarok a jak se ta skupina vytvořila?? Ne, jinak by jsi nepohal napsat tak hloupou a populistickou větu. Víš kolikrát kryl Colt Zepeř a jakou má s touto skupinou souvislost?

U Amaroka prostě chybí " sexuální apetence" Snahy byly, ale marné. Takových psů máme v poulaci mnohem víc a já se zase a opět jen usmívám, když někdo píše " proč nekryl tenhle a tenhle pes..a vytýká cosi chovatelské komisi."
U mne neznalost neomlouvá a blbost taky ne.

No a ještě dotaz na Hanu? Považuješ psa s DKK 2/2 běhajícího v zápřahu již šest sezón stovky km ročně za nemocného?
A psa s DKK 0/0 za 100% zdravého (jak s oblibou píšeš:0) pokud trpí demodexem, problémy se slinivkou či uhyne v 5 letech na epilepsii?

Má Asta z Tondova byla DKK C - žila a fungovala 16 let a 6 měsíců, pracovala, rodila štěňata a přežila ty tvé 100% zdravé o 8 let.
Hodnotíš zdraví, vitalitu podle 2 kloubů v těle a v 1.roce života???

Last edited by Monika; 26-03-2009 at 14:26.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 14:14   #25
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
A pročpak jsi tam jel, když jsou tam tak špatní ? Proč sis nenechal udělat posouzení od Šterce ?



No zkus se třeba s posouzeným snímkem dostavit k jinému posuzovateli a nechat si ho ještě jednou oficiálně posoudit. Nikdo do toho nepůjde, protože nechce shodit svého kolegu. Stejně tak, když se proti posudku odvoláš (odvoláváš se proti konkrétnímu posudku, konkrétního snímku), tak si musíš udělat snímek nový a ten Ti teprve komise posoudí. Prostě veterináři mají mezi sebou divné vztahy a tak není divu, že Siembieda odmítl. A jen na okraj, přečti si starší diskuze o změně posuzovatele DKK. Klub BO změnil posuzovatele a najednou se ze 70% dysplatických psů u Šterce dostal na 30%, což je celosvětový průměr plemene. Takže nemluv tady o tom "...co dle něj dělají naši lékaři špatně...". Tady nešlo o všechny české vyhodnocovatele, ale jen a jen o MVDr. Šterce, jehož výsledky se lišily až o 2 stupně nejen oproti Siembiedovi, ale i např. německým vyhodnocovatelům a jak je vidět na příkladu BO i oproti jiným veterinářům v ČR.
Šterc dal mé feně 1/1 a jel jsem tam proto, abych viděl, jak na tom je i u ostatních. Ale když máš zdravého psa, není to takový problém sbírat dobré hodnocení. Bavíme se o Doranovi a já jsem tady jen napsal to, co je prostě patrno. že to nemocný pes není.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 14:17   #26
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Pánové (Jeniku a Pavle), jste v této diskuzi tak trochu "off topic" (bráno podle názvu tohoto tématu). Ale když už - podle mého názoru za doby posuzování MVDr. Šterce nestoupl nijak "dramaticky" počet vyhodnocení D a E, ale výrazně se zvýšil podíl vyhodnocení C na úkor A (příp. B). A stupeň C už je "lehká dysplazie".

Karel

Já si myslím, že jsme dost off topic a to, co jste napsal, jsme si již vyjasnili v příspěvcích v jiném tématu.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 14:23   #27
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default Zpátky k Mutarám...

Může mi někdo vysvětlit, jak se slučuje s cílem pokusu "Mutara" zjistit vliv vlka na DKK u ČSV to, že F1 Audrey Lupo Mutara, která není na DKK negativní (alespoň podle mých informací) byla kryta nenulovým psem? Co se tady bude zjišťovat za pozitivní vliv vlka, prosím???
Ostatně - potomkům z tohoto spojení byly letos již 2 roky, tak mají zcela určitě zhotovené RTG na DKK (jinak by přece celý pokus neměl smysl, že?) - mohu se zeptat, s jakým výsledkem?

Ale jinak - nebylo už to, že Armín (pes bez prokázaného a prokazatelného původu - kříženců všeho možného na první pohled podobných ČSV jsem viděla už hromady) a vlčice Lupína - oba údajně na DKK negativní - nedali již v první generaci jen nulové potomky, signálem, že s tím pozitivním vlivem vlka na DKK to nebude asi tak "horké"?

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale už jen to, že se od počátku kolem Mutar neustále jen mlží, lže a zkresluje, či zatajuje, ve mně vzbuzuje takovou míru nedůvěry, že ani snaha o předkládání těch nejčistších cílů mě nepřesvědčí, že Mutary jsou košér a mohou přinést cokoli pozitivního...
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 14:35   #28
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

A nedá mi to a zeptám se ještě - proč byly tajeny výsledky bonitací obou sester "A" Mutara??? Toto bylo v přímém rozporu s tehdy platným bonitačním řádem:

"Závěrečná ustanovení

Po ukončení bonitace každého zvířete mu bonitační komise z dosažených výsledků stanoví kód, který se skládá z jednotlivých písmen a číslic po jednotlivé části exteriéru, povahy a celkového ohodnocení. Tento bonitační kód zapíše komise do průkazu původu psa a bonitační karty, kterou podepíše. Kopii bon.karty s průkazem původu předá majiteli a originál předá hlavnímu poradci chovu. Zpracuje souhrnnou zprávu se jmény bonitovaných zvířat a jejich bonitačními kódy, kterou předá redakční radě ke zveřejnění v klubovém zpravodaji."


Ptám se Ing. Soukupové, která byla v bonitační komisi 13.8.2004 v Jetřichovicích, kde se obě feny "A" Mutara bonitovaly, proč bonitační komise (v plném složení Ing. Karel Hartl, Ing. Monika Soukupová, Ing. Petra Laufková) záměrně porušila klubové normativy??? (A rozhodně nejsem sama, koho toto zajímá!!!)
A proč se ptám Vás? Protože velmi dobře vím, že zveřejňování výsledků svodů a bonitací byla právě Vaše starost.
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 14:37   #29
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Helena View Post
Ale jinak - nebylo už to, že Armín (pes bez prokázaného a prokazatelného původu - kříženců všeho možného na první pohled podobných ČSV jsem viděla už hromady) a vlčice Lupína - oba údajně na DKK negativní
Negativní ? Viděl někdo vyhodnocení jejich kloubů nebo snímky ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 14:49   #30
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Negativní ? Viděl někdo vyhodnocení jejich kloubů nebo snímky ?
Pavle - nikdo z nás "obyčejných" členů KCHČSV a smrtelníků neviděl, ale zkusme aspoň na chvíli pracovat s touto informací tak, jak byla zainteresovanými osobami předkládána...

Pokud by měl totiž dejme tomu Armín DKK D nebo E, pak by jistě výsledky z F1 a nyní již i F2 byly velmi zajímavé, pokud by se držely maximálně do stupně C.
Jenže tak, jak byla prezentována "vstupní data" pokusu, z toho zatím vychází, že u F1 došlo ke zhoršení - proto by mě opravdu zajímal výsledek DKK u vrhu "F" Foresta Incantata (F2)...
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 14:56   #31
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Jinak pokud by Amarok byl skutečně neplodný, tak Vás mohu ujistit, že pár Nancy Šedá eminence+Freking z Molu Es sestavila osobně Monika Soukupová. Byl to můj první vrh a tak jsem vše nechal tehdy na ní, jako na tehdejší poradkyni chovu. Navíc s Kingem nechtěl nikdo krýt, protože se o něm říkalo, že byl pod cizími papíry rentgenován a měl trojky.[/quote]

Ahoj Pavle, osobně tě neznám, (jako drtivou většinu diskutujících). Na toto fórum chodím dozvědět se jakožto začátečník něco o ČSv. Obdivuji však tvoji cílevědomost, houževnatost a vytrvalost, s jakou z každého tématu odbočíš k Ing. Soukupové. Zřejmě máš nutkání na ni neustále myslet, protože jinak nechápu odbočku k Ing. Soukupové od hodnocení sexuálního apetitu Amaroka Šedý chlup. (To že si nakryl svoji fenu, protože "ti to poradila" a teď se vymlouváš, že ty nic, že za případný neúspěch můžou ostatní, to neprojde, neb jsi dospělý a u své feny máš konečné právo rozhodování, vyčítej tedy sám sobě, pokud máš pocit, že je co - ale to už je jiné téma). Jdu si raději číst únorový Svět psů, kde jsou krásné fotky Mutar a zajímavé povídání k tomu.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 14:57   #32
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

No Hana mne fakt baví. Víš vůbec do jaké skupiny patří Amarok a jak se ta skupina vytvořila??
SK.7:






Amarok Šedý chlup
Freeking z Molu CS
A72E1M5OdP3
Ladislav Takács
1194/00

Nancy Šedá eminence
A(
PL), III.

Kraslice
9.10.2000







že by v tom někdo neměl jasno? Já to nejsem.
Ne, jinak by jsi nepohal napsat tak hloupou a populistickou větu. Víš kolikrát kryl Colt Zepeř a jakou má s touto skupinou souvislost?
samozřejmě, že to z hlavy nevím, jako nikdo. Ale umím si to přečíst jako ty. Ano, váím, jakou má se skupinou souvislost. Ale nebyla jsem u tvorby této skupiny neb jsem nebyla v ch. komisi.

U Amaroka prostě chybí " sexuální apetence" Snahy byly, ale marné. Takových psů máme v poulaci mnohem víc a já se zase a opět jen usmívám, když někdo píše " proč nekryl tenhle a tenhle pes..a vytýká cosi chovatelské komisi."
U mne neznalost neomlouvá a blbost taky ne.
pozor , to zavání urážkou

No a ještě dotaz na Hanu? Považuješ psa s DKK 2/2 běhajícího v zápřahu již šest sezón stovky km ročně za nemocného?
Ne, jen si myslím, že nemá zdravé klouby
A psa s DKK 0/0 za 100% zdravého (jak s oblibou píšeš:0) pokud trpí demodexem, problémy se slinivkou či uhyne v 5 letech na epilepsii?
Ne, proč?

Má Asta z Tondova byla DKK C - žila a fungovala 16 let a 6 měsíců, pracovala, rodila štěňata a přežila ty tvé 100% zdravé o 8 let.
Hodnotíš zdraví, vitalitu podle 2 kloubů v těle a v 1.roce života???
Ne
Pokud jsem psala, že Doran není zdravý, myslela jsem to tak, že bych jej nepoužila na jakoukoliv fenu, která nemá rtg "A", protože jeden z rodičů musí být rtg neg. dobrá, možná jsem toto mohla více osvětlit.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 15:07   #33
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Obdivuji však tvoji cílevědomost, houževnatost a vytrvalost, s jakou z každého tématu odbočíš k Ing. Soukupové. Zřejmě máš nutkání na ni neustále myslet, protože jinak nechápu odbočku k Ing. Soukupové od hodnocení sexuálního apetitu Amaroka Šedý chlup. (To že si nakryl svoji fenu, protože "ti to poradila" a teď se vymlouváš, že ty nic, že za případný neúspěch můžou ostatní, to neprojde, neb jsi dospělý a u své feny máš konečné právo rozhodování, vyčítej tedy sám sobě, pokud máš pocit, že je co - ale to už je jiné téma). Jdu si raději číst únorový Svět psů, kde jsou krásné fotky Mutar a zajímavé povídání k tomu.
No je vidět, že skutečně moc o chovu nevíš. Když jsem chtěl nechat poprvé nakrýt moji Nancy, byla poradkyní chovu Monika Soukupová. Taklže logicky jsem šel za ní (což byla moje povinnost), aby mi vystavila krycí list. A protože jsem neměl přehled o tom, jací krycí psi jsou k dispozici a nešlo mi o kšeft, ale o pomoc plemeni, tak jsem řekl, že se plně podřídím potřebám plemene. Byl proto vybrán Freeking, kterým nikdo nechtěl krýt přede mnou a do konce jeho života s ním, kromě mne, také nikdo jiný nekryl. Takže neotáčej to, co jsem napsal. Ano Vrh A Šedý chlup z hlediska výběru krycího psa byl 100% na poradkyni chovu. Proto tu píšu o Monice Soukupové.
A jen abych předešel eventuálním dalším štiplavým dotazům - později jsem si dával návrhy krycích psů sám, ale poradce chovu je vždy musel schválit. A všichni psi, které jsem navrhoval, byli vždy psi, kteří nikdy předtím nekryli nebo byli pro chov potřební. To, že Agar Morušový háj a Hero od Úhoště poté, co jsem s nimi nakryl já, získali jakési tituly a potom zájem o ně byl enormní, je druhořadé. Já s nimi kryl v době, kdy je nikdo nechtěl.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 15:13   #34
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default Zpátky k mutarám!

Prosím - bylo založené nové vlákno pro Mutary, tak je nezaplevelujte OT příspěvky...
Myslím, že tu bylo položeno dost zajímavých otázek, na které by se spousta z nás ráda dočkala odpovědí. Tak ať tyto otázky nezapadnou v balastu OT.

Díky
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 15:15   #35
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Pan Jindřich Jedlička kdysi (ještě předtím než byli kříženci Mutara zrentgenováni na DKK) prohlásil, že pokud jeden jediný z nich nebude mít DKK A(0/0) od MVDr. Šterce, tak celý pokus skončí dříve než začal. Nepamatuji si datum kdy přesně to řekl, ale vím že to bylo v Jevišovicích (brigáda, bonitace, tábor???), kde jsme o křížencích tehdy diskutovali. Jak vidno, operativně si tyto svoje nároky zjevně "trošku přizpůsobil" podle situace.

Bohužel tyto věci nikdy nikdo nenapsal na papír - myslím tím podmínky pokusu, tzn. za jakých okolností bude předčasně ukončen, kdy v něm bude pokračováno, podmínky pro jedince kteří budou do dalšího pokračování zapojeni, a hlavně hned na začátku nikdo nedefinoval, co bude na konci "pokusu" (v oné 4. generaci) považováno za úspěch a co za neúspěch. Pokud toto není stanoveno, může si kdo chce a jak chce v průběhu či na konci "pokusu" tyto kritéria přizpůsobovat podle toho, jak se mu to zrovna hodí.

Nejenže nebyly zveřejněny výsledky DKK potomků kříženců Mutara jak píše Helena, ale ony nebyly "oficiálně" zveřejněny ani výsledky DKK kříženců samotných. Kolik jsme si tehdy vyslechli plamenných projevů, jak vše bude přísně sledováno a kontrolováno, jak vše bude pod dohledem chovatelské komise... V roce 2005 byla bývalým členům chovatelské komise nabídnuta spolupráce - mohla se klidně týkat pokračování "pokusu Mutara", ovšem za dodržování podmínek daných zápisním a chovatelským řádem KCHČSV. Odpověď však nebyla buď žádná nebo se omezila jen na osobní výpady, a v tomto duchu "komunikace" těchto lidí pokračuje dodnes.

Pokud toto někdo označuje za "seriózní výzkum", pak já mám asi poněkud jinou představu, jak by měl vypadat. Nemůžu se vyhnout otázce, proč (pokud jsou úmysly s kříženci tak čisté jak lidé s nimi spojení tvrdí) je vynakládáno tolik úsilí, aby se "na veřejnost" dostalo co nejméně informací? Proč dosud nikdo nedefinoval nějaký cíl, podle kterého bude posuzován úspěch či neúspěch "pokusu"? Co všechno má být vlastně sledováno a jaké jsou očekávané výstupy? Proč se místo toho od samého prvopočátku jen mlží a teď už se dělají i krkolomné čachry se zápisy potomků v Itálii? Na tyto otázky se ale zřejmě odpovědi nedočkám... Jak uvedl Pavel, už kdysi jsem napsal tady v diskuzi (myslím někdy v r. 2003 nebo 2004), že tento pokus a jeho výsledky by byly jistě zajímavé, pokud by byl veden smysluplně a v souladu s jeho deklarovaným účelem.

A kdo je tedy vlastně v současné době majitelem Audrey Lupo Mutara?

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 15:25   #36
Margotwolf
Junior Member
 
Margotwolf's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Sale (AL)
Posts: 83
Send a message via Skype™ to Margotwolf
Default

Ach jo, Pavle ty jseš teda rozumbrada.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nicméně všichni, kteří mají v Mutarách prsty, předem předpokládali, že prostě kříženci půjdou do chovu.
Tím si přece nemůžeš být tak jistý. Co vím, od začátku se mluvilo o té poslední čtvrté generaci, kde se rozhodne jestli půjde do chovu anebo ne.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nebo snad Ty víš o nějakých kritériích, podle jakých se bude čtvrtá generace a všechny předchozí posuzovat ?
Ty předchozí nejsou důležité. Důležitá je ta čtvrtá, jestli bude odpovídat požadovaným kritériím. A jestli je znám? Ano, znám. Žiji a působím v Itálii, kde platí zákony ENCI, které přesně určují kritéria k zapsání psa do plemenné knihy.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
A ještě jedno by mne zajímalo, jak si představuješ vyhodnocení 4. generace ?
Podle zákonů a pravidel ENCI. Jak jinak?
...Anebo chceš poslat návrh ty soukromá osoba na změnění statutu a zákonů Národní italské kynologické organizace (ENCI)?

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Dokážeš donutit všechny budoucí majitele (a zřejmě jich už bude hodně) aby své psy nechali posoudit ?
Budoucí majitelé jsou pečlivě vybráni a jsou si vědomi odpovědnosti.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
A jak to vyhodnotíš ? Co když 60% neprojde, tak byl pokus úspěšný nebo ne ? Bude se dál pokračovat ?
Podle zákonů a pravidel ENCI. A výsledky budou samozřejmě k disposici KCHCSV.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Prostě zásadní problém byl a je v tom, že nikdo neví, co od tzv. "pokusu" chce za výsledky. Je to prostě od počátku snaha za každou cenu přikřížit kanadského vlka a bezpapírového německého ovčáka do populace ČsV.
To je pouze Tvoje domněnka. Kdoví, když to budeš takhle zasvěceně opakovat ještě dlouho, určitě Ti někdo uvěří.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
To snad nemyslíš vážně ? To znamená že jsou pod kontrolou ? Ne, to znamená pouze to, že mají papíry a v Itálii s nimi může kdokoliv bez jakýchkoliv omezení krýt.
Alespoň ti moji mají pravdivé informace v papírech a pak existují omezení ENCI.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Audrey je tedy u Tebe a Ty jsi její majitelkou ? Majitelkou tedy není Naďa Šebková ? Máme tedy asi chybu v databázi majitelů.
Je mi líto, ale databáze wolfdogu není Bible. Majitelé tam dávájí informace zcela dobrovolně. Tam kde je povinnost udat všechna data jsou Plemenné knihy a Registry. Zkontroluj si na www.enci.it kdo je majitelem Audrey Lupo Mutara..............když Ti moje slovo nestačí.

Aproposito, jak by se Ti líbilo Pavle, kdyby Ti někdo jiný bez Tvého svolení vložil informace do databáse Tvojí chovné stanice?
Kdoví jak, se v mojí databázi objevil Foresta Incantata Fenrir. Já jsem to nebyla. Bude mít "ten dotyčný" odvahu přiznat barvu? Prostě jsem nechtěla živit debaty, kterých už o Mutarách bylo dost.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
To je právě ta scestnost. Navíc si protiřečíš. Co má výzkum DKK společného s posouzením na výstavě a se standartem ?
Už zase si někdo protiřečí................takové hezké slovíčko...........
Prostě to, že nemá smysl mít zdravá zvířata, která neodpovídají standardu rasy.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Andreo, víš, že mezi námi nebyl nikdy žádný problém. Ale nějak stále nechápu, jak to tedy je ? Ty jsi zavolala sama od sebe Nadě Šebkové, aby Ti prodala Audrey, že chceš pokračovat v pokusu s Mutarami ? A ona Ti ji bez problémů prodala ? Nikdo Tě o nic nežádal, Ty sis se svými rozsáhlými znalostmi o chovu sama vybrala krycího psa (v ČR) a Audrey nakryla ? Teda to jsem zvědav, co mi na tohle odpovíš.
Jen díky tomu, že nemáme problémy Ti tady takhle trpělivě odpovídám. Víš o tom, že smysl života není být u počítače? Už u toho sedím celé dopoledne, zanedbala jsem stopy s hafanama a nutné práce na zahradě a pořád nevidím konce. Tak naposled a pak jestli bude chtít p. Skoupý vědět více jsem k disposici, ale Tobě Pavle, nezlob se, už na toto téma neodpovím. Vždyť ty mě umoříš.
O Audry jsme se dohodly na bonitaci v Jetřichovicích a zbytek je soukromá záležitost.
Jestli jsi na to ještě nepřišel, tak pouze v Čechách a na Slovensku je totální kontrola majitelů a chovatelů díky dohodám mezi kluby a ČMKU/SKJ. Všude jinde v zahraničí je chovatel samotný kdo určuje chod své chovné stanice, stačí ctít zákony a normy zástřešní organizace dané země.
Faktem je, že Fenrir je HD:A, ED:0 e i když už je dvouroční, ještě jsem ho nepoužila. Vybírám vhodnou fenu - ano já chovatelka jednám sama podle mých znalostí a hlavně podle zákonů ENCI.

A opakuji asi postopadesátépáté, jsem udělala vše podle zákonů a norem ENCI.

PS.: jak vidíš v mojí wolfdogové databási Doran není jediným českým plemeníkem, kterého jsem použila.

Přeji všem hezké..............kruci už je odpoledne
Andrea
__________________
Andrea x 2
Foresta Incantata kennel
www.forestaincantata.it
Margotwolf jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 15:27   #37
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Helena View Post
Prosím - bylo založené nové vlákno pro Mutary, tak je nezaplevelujte OT příspěvky...
Myslím, že tu bylo položeno dost zajímavých otázek, na které by se spousta z nás ráda dočkala odpovědí. Tak ať tyto otázky nezapadnou v balastu OT.

Díky
Přesně tak - zatím jedinou konkrétní věc (která se týká přímo jí) tu napsala "Margotwolf" hned ve svém úvodním příspěvku, za což jí děkuji. Zbývá ale dost dalších nezodpovětzených otázek.
Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 15:30   #38
Margotwolf
Junior Member
 
Margotwolf's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Sale (AL)
Posts: 83
Send a message via Skype™ to Margotwolf
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Tohle je trochu mimo diskuzi s názvem. Ing. Soukupová, tak píšu do nového.
Andreo, Doran z Ponického dvora ale NENÍ zdravý pes, i když povahu má super. Jeho rtg je B 0/1 a není po něm jediný zdravý = negativní plemeník. To jsi ho vybírala ty? Potom moc nechápu, jaký to má smysl.......
Povaha a hd B od dr. Šterce - beru všema deseti.
Promiň mi krátkost, ale Pavel mě úplně vyčerpal.
Andrea
__________________
Andrea x 2
Foresta Incantata kennel
www.forestaincantata.it
Margotwolf jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 15:46   #39
Margotwolf
Junior Member
 
Margotwolf's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Sale (AL)
Posts: 83
Send a message via Skype™ to Margotwolf
Default

Quote:
Originally Posted by Helena View Post
Pavle - nikdo z nás "obyčejných" členů KCHČSV a smrtelníků neviděl, ale zkusme aspoň na chvíli pracovat s touto informací tak, jak byla zainteresovanými osobami předkládána...

Pokud by měl totiž dejme tomu Armín DKK D nebo E, pak by jistě výsledky z F1 a nyní již i F2 byly velmi zajímavé, pokud by se držely maximálně do stupně C.
Jenže tak, jak byla prezentována "vstupní data" pokusu, z toho zatím vychází, že u F1 došlo ke zhoršení - proto by mě opravdu zajímal výsledek DKK u vrhu "F" Foresta Incantata (F2)...
Ahoj,
Foresta Incantata Fenrir je HD:A, ED:0 .
Andrea
__________________
Andrea x 2
Foresta Incantata kennel
www.forestaincantata.it
Margotwolf jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 15:54   #40
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default To Margotwolf

Andreo, děkuji Ti za vstřícnou a otevřenou komunikaci.
Mohu se Tě tedy ještě na něco zeptat? Můžeš zde uvést DKK Audrey Lupo Mutara a její bonitační kód?

Předem děkuji, Helena
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org