Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-01-2007, 00:02   #41
Majka
Junior Member
 
Join Date: Feb 2005
Location: Praha
Posts: 2
Default

Ahoj, nevíte někdo o nějakém slušném a dostupném cvičáku v Praze?
Majka jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2010, 12:56   #42
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Majka View Post
Ahoj, nevíte někdo o nějakém slušném a dostupném cvičáku v Praze?
Abych zbytečně nezakládala nové téma. Nevíte někdo o cvičáku v "dojezdové" z Unhoště (praha západ). Benovi je už 10 měsíců a ještě jsme nikam cvičit nechodili, jenže v zimě jsme tu byli zapadaný jak vlastenci a bez pojízdného auta. Na druhou stranu mi bylo již několikrát řečeno, že by bylo škoda s Benem necvičit, prý na to povahu má. Naposled mi to dnes řekl hlavní výcvikář KK Drahelčice, ale s poznámkou že on nikdy čsv tzv.v ruce neměl, mě odkázal ať zkusíme najít cvičák s výcvikářem se zkušeností s čsv. Takže hledám touto cestou. Dík za tipy. (pokud by i vycvikář se zkušenostmi s čsv uznal Benovi "vlohy" pro cvičení, rádi se do toho opřem a zkusíme to dotáhnout k nějakým zkouškám).
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2010, 14:09   #43
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Dobříš máš asi daleko, co? Tam chodíme my
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2010, 14:19   #44
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

No mě se třebas na praze 6 líbí http://www.zkobrevnov.estranky.cz/ ale to vím že je pro vás z ruky, tak se to třeba bude hodit někomu jinýmu, já míním být od úterý členem
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2010, 17:49   #45
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Dobříš máš asi daleko, co? Tam chodíme my
Dobříš je z ruky. Ten Břevnov sice ne, ale bavili jsme se o časech . Sakra nám to ty nahoře nepřejou. p.s. ne že bych měla problém u cvičáku "z ruky" obětovat čas to určitě ne, ale finance na každotýdenní dojíždění jaksi skřípou.

Last edited by Elsia&Benjamin; 11-04-2010 at 18:29.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2010, 18:06   #46
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Elsia&Benjamin View Post
Dobříš je z ruky. Ten Břevnov sice ne, ale bavili jsme se o časech . Sakra nám to ty nahoře nepřejou. p.s. ne že bych měla problém u cvičáku "z ruky" objetovat čas to určitě ne, ale finance na každotýdenní dojíždění jaksi skřípou.
Jo, to znám. Jak časově, tak finančně.
Nicméně, jestli se ten výcvikář co usoudil, že vaše peso je nadané na cvičení, tváří dobře..tak bych to zkusila klidně i tam. Ačkoli zkušenosti nemá. Co vím, je potřeba vše cvičit formou hry, hledat nové podněty a fígle, "netlačit na pilu" a cvičit vše na pozitivní motivaci. Když budete mít tohle na paměti, tak by to snad jít mohlo. Ale víc by Vám určitě poradila třeba Helena Hubáčková..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2010, 18:37   #47
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Elsia&Benjamin View Post
Abych zbytečně nezakládala nové téma. Nevíte někdo o cvičáku v "dojezdové" z Unhoště (praha západ). Benovi je už 10 měsíců a ještě jsme nikam cvičit nechodili, jenže v zimě jsme tu byli zapadaný jak vlastenci a bez pojízdného auta. Na druhou stranu mi bylo již několikrát řečeno, že by bylo škoda s Benem necvičit, prý na to povahu má. Naposled mi to dnes řekl hlavní výcvikář KK Drahelčice, ale s poznámkou že on nikdy čsv tzv.v ruce neměl, mě odkázal ať zkusíme najít cvičák s výcvikářem se zkušeností s čsv. Takže hledám touto cestou. Dík za tipy. (pokud by i vycvikář se zkušenostmi s čsv uznal Benovi "vlohy" pro cvičení, rádi se do toho opřem a zkusíme to dotáhnout k nějakým zkouškám).
Tak to jsem ráda, že ti to potvrdil i něko jiný
S čsv se dá cvičit téměř se všemi ale spíše poslušnost a stopy, na obrany, tak aby k něčemu vypadaly, pes musí mít povahu a tu Ben podle mě má. Roudnice, jak už jsem ti osobně říkala, by byla ideální ....
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2010, 21:13   #48
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Tak to jsem ráda, že ti to potvrdil i něko jiný
S čsv se dá cvičit téměř se všemi ale spíše poslušnost a stopy, na obrany, tak aby k něčemu vypadaly, pes musí mít povahu a tu Ben podle mě má. Roudnice, jak už jsem ti osobně říkala, by byla ideální ....
JJ chápu že by byla roudnice ideální, jen asi nenajdu sponzora na 100 najetých km každý týden na cvičák.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2010, 21:19   #49
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Elsia&Benjamin View Post
JJ chápu že by byla roudnice ideální, jen asi nenajdu sponzora na 100 najetých km každý týden na cvičák.
Jo taky mě napadlo na počátku tam jezdit aspoň o víkendech, ale má fobie a finance byli proti mě
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 12-04-2010, 19:02   #50
Seta321
Junior Member
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1
Default Cvičáky u Litomyšle

Ahoj, hledám nějaký dobrý cvičák v okolí Litomyšle. Bydlím odtud asi 5 km, tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo tu nemá zkušenost s nějakým cvičákem v okolí, či ještě líp, či tam někdo s nějakým čsv nechodí :-)

Díky moc :-)
Seta321 jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 11:17   #51
A. Janska & Dante
Junior Member
 
A. Janska & Dante's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 17
Default

Quote:
Originally Posted by Elsia&Benjamin View Post
Abych zbytečně nezakládala nové téma. Nevíte někdo o cvičáku v "dojezdové" z Unhoště (praha západ). (...)
Co zkusit HafBO ? Tam se zadny rasismus nepraktikuje a resi se vse pomoci pozitivni motivace http://vycvik.hafbezobav.cz/http://vycvik.hafbezobav.cz/


Jen me trochu udivuje, kolik lidi nechava cviceni az takhle na pozde... Prcek cvici odmala a ackoliv to neni videt, dle slov nasi trenerky "On bude cvicit hezky, az vyroste z puberty...", dokonce ho prestalo zajimat zradlo za odmenu, tak zkousime pres koristnicky pud odmenovat balonkem, no sranda velika.
Tenhle nebo pristi tyden zkusime obrany na ZKO, jehoz jmeno mi momentalne vypadlo, u jednoho znameho, co jeste v davnych dobach delaval maliny, dobrouse a dalsi "plasany," takze by mohl mit cit i pro tu nasi zver.
Take zvazuju dochazet k Pavlu Urbanovi, na poslusnost a casem vyhledove na ring, tak uvidime. Jako maly prcek Dante chodil na individualky k dlouholete hlavni vycvikarce prazskych zachranaru. Inu, kdyz se chce, da se toho delat tolik... Co na tom, ze vysledky nikdy nebudou jako u jinych plemen? Jde o smysluplne straveny cas se svym psem a utuzeni vzajemneho pouta pes-psovod.
Kdo by mel zajem o nejake info nebo by chtel nekam chodit s nami, at se mi klidne ozve na icq 255787776
A. Janska & Dante jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 12:17   #52
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

to HAFBO muzu doporucit,chodili jsem tam jen chvili do steneci skolky,fajn pristup,zadny rvani,plemena opravdu ruzny.Cvicilo se s temi miminy jen chvili,hodne si hrali. uvazuju o vycviku stop,tak kdyz ano,tak budu chodit tam. a hlavni vyhodu spatruji i v tom,ze se plati jednotlive lekce,nikoliv fixni castka za pololeti.a je tam ve skupine max. 6 psu tusim.akorat mivaji celkem plno,tak je dobry sledovat na netu terminy a vcas se zaregistrovat.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 13:26   #53
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by A. Janska & Dante View Post
Jen me trochu udivuje, kolik lidi nechava cviceni az takhle na pozde...
Nechci se nijak obhajovat. Vím, že jsme cvičák zanedbali. Jenže ne vždy je prostě tak 100% a růžová situace, že vše jde tak jak má. U nás například se dlouho "kasal" přítel jak bude se psem cvičit, jenže nejdřív nebyli finance, pak přišla zima, sníh, rozbilo se auto, a ono dojíždějte z vesnice, kde kolikrát v zimě pořádně nejeli ani autobusy bez auta někam na cvičák. Pořád jsem čekala, že se přítel "rozhoupe". Teď už jsem se "naštvala" a vrhla se do hledání cvičáku sama. A opět mě jakožto úplného začátečníka v kynologii odrazuje spousta věcí. Je těžké najít cvičák, kde budou cvičit s úplným zelenáčem, který má 10 měsíčního psa čsv a navíc tomu budou rozumět. Nechci cvičit jen proto, že cvičím. Kdy už se do toho vrhnu, tak pokud to jen trochu půjde, ráda bych se dostala k nějakým výsledkům (chápu, že to je víc než nejisté - pes začíná pozdě, já pole neorané). Dělám to teď hlavně kvůli pejskovi, když mi již tolik lidí řeklo, jaká by byla škoda s jeho povahou necvičit - a proto ho nechci dát pod dozor někomu, kdo má sice dobrou vůli a fajn přístup, ale čsv nikdy necvičil a nemá zkušenosti s odlišnostmi tohoto plemene, co se výcviku týče. Doufám, že mě teď neukamenujete.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 14:31   #54
A. Janska & Dante
Junior Member
 
A. Janska & Dante's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 17
Default

Ale to nebylo mysleno primo na vas, spis takove vseobecne zamysleni, odsazeni od odpovedi zrejme nebylo dostatecne..
Ja jsem na to sla trochu jinak, a to ne ze bych hledala lidi, co maji s vycvikem csv zkusenosti, ale spis ty, co jsou otevreni vsem plemenum psu, protoze jsem nechtela sklouznout do stereotypu "nojo, tohle jim nejde, tak na to neklad takovy duraz.." snad se vyjadruji pochopitelne Proste ani negativni, ani pozitivni diskriminaci na zaklade plemene, protoze kazdy pes i psovod pracuje jinak. A je spousta vycvikaru (doufam, ze stale vetsina), co stokrat radsi poradi i uplnou blbost zacatecnikovi, nez napravovat chyby po nekom, kdo ma plnou hubu kecu jak je zkuseny kynolog a psa s elektrikou na slabinach.
A jen tak mimochodem - v nedeli jsme byli cvicit. Z peti hodin, ktere jsme travili venku, jsme hodinu a pul byli na cvicaku, jinak na ceste. Ono dojizdet pres celou prahu mhd neni ono, ale taky to jde... My vam pro zmenu "zavidime" koniky a prirodu, za kterou musime jezdit daleko zase my. Tak hlavu vzhuru, "nastvani" chvalim a jen se do toho poradne zakousnete, cvicicich cevecek je porad malo
A. Janska & Dante jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 14:38   #55
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Jo Anči, ježdění hodinu a půl přes Prahu je něco. Já našla cvičák kam budu jezdit 20-30min a zatím se mi tam líbilo. Maj tam všechno možný i zajímavý mixy na cvičení a na Aryu koukli, řekli že má dobrou povahu a že sou zvědavý jak nám to půjde. A doufám že půjde
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2011, 22:52   #56
Vaquita
Junior Member
 
Vaquita's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Brno
Posts: 23
Send a message via Skype™ to Vaquita
Default

Ahoj, nevíte o nějakém cvičáku v Brně, kde cvičí i čsv? Příští rok plánuji štěně a ráda bych se podívala, jací jsou při tréninku a případně se pobavila s nějakým majitelem. Máte někdo tip? nebo jestli se tu najde nějaký majitel z Brna budu ráda :-). Díky
Vaquita jest offline   Reply With Quote
Old 14-08-2011, 06:38   #57
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Vaquita View Post
Ahoj, nevíte o nějakém cvičáku v Brně, kde cvičí i čsv? Příští rok plánuji štěně a ráda bych se podívala, jací jsou při tréninku a případně se pobavila s nějakým majitelem. Máte někdo tip? nebo jestli se tu najde nějaký majitel z Brna budu ráda :-). Díky
Hele já sem teď v brně u kamarádů co vlastní čsv a mají v židlochovicích super cvičák, dokonce to baví i mě( a to je upřímně co říct), dělají tam stopy, poslušnost, obrany a v rámci zábavy agility. A čsv tam mají dost, minulou neděli sme jim tam přitáhli 4 naše pražský a nikdo ani nemukl. ve fotogalerii u své feny mám nějaké fotky odsud. Začla tu i na Vojtu kupodivu kousat, agility ji uchvátili a poslušnost, no...
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 09:06   #58
denisa.mx
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Brno
Posts: 5
Default

Máme doporučený Zetor v Brně - Lucku Kiselákovou nebo Radovana Lišku. Ostatní cvičáky co jsme zkusili nestojí za nic ČSV se tam hrozně nudí a naučí se základní sedni, lehni a dál jsme se nikam neposunuli - jenom vyhozený peníze... Klidně napiš na mail a můžeme se někde sejít, bydlíme kousek od centra Brna...
denisa.mx jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 17:23   #59
Beruska
Junior Member
 
Beruska's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 47
Send a message via ICQ to Beruska Send a message via Skype™ to Beruska
Default

ahoj,zalezi jake mas prostredky a moznosti (finance x moznost dopravy) Jinak pro stene bych urcite doporucila v Brne K9, Ostrov nebo podobne psi skolicky, kde se cvici ve skupinach (stejneho veku a dovednosti), stenik prijde do kontaktu s ostatnimi pejsky a uci se trpelivosti, soustredenosti mezi ostatnimi pejsky a hlavne jsou tam prestavky na hry. Co se tyce obran - jednoznacne zetor - zminovany Liska nebo Brabenec - na oba muzu dat kontakt. Zidlochovice jsou kapku z ruky, ale maji tam kupu cevecek a zkusenosti se zakladni poslusnosti csv rozhodne taky.
Taky zalezi, co od pesjka chces - jestli zvladnout zakladni poslusnost a vylepsit si spolecny vztah, nebo se venovat sportovni kynologii. No a jestli chces videt cevecko fakt slapat - tak doporucuji domluvit se s panikem od Belly Tary z Blatnickych vinic - jezdi na cvicak do Bitese (kousicek od Brna), ale myslim, ze ti o moznostech a limitech vycviku csv hodne rekne. A kdyby byla Bites moc z ruky, tak je urcite mozne domluvit se nekde v Brne. Jestli chces vic info, popripade kontakty, tak me kdyztak pisni na mejl [email protected]

Last edited by Beruska; 15-08-2011 at 17:26.
Beruska jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2011, 22:10   #60
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Beruska View Post
Zidlochovice jsou kapku z ruky, ale maji tam kupu cevecek a zkusenosti se zakladni poslusnosti csv rozhodne taky.
Taky zalezi, co od pesjka chces - jestli zvladnout zakladni poslusnost a vylepsit si spolecny vztah, nebo se venovat sportovni kynologii.[/email]
no co já v židlách viděla, tak je vhodný i pro štěnísky, těch tam chodí i o prázdninách opravdu hodně a mají svoji vlastní hodinu, plnou seznamování a učení hrou.
Byla jsem tam párkrát se svoji 2.5letou fenou, co přes rok necvičila a co tam předvedla pod vedením vedoucích mě až překvapilo. Jsou schopní, ale hlavně ochotní vysvětlit chyby a ukázat mi jak na to. A hlavně čévéčka berou fakt s velmi dobrým přístupem, který jsem u nás nikde nepotkala, a že jsem pár cvičáků navštívila. K obranám, má ignorující fena, totální flegma co má figuranty na háku, začla kousat. A to i se zákusem bez překusování. Nevím kolikrát tam Hanka byla, ale vřele doporučuji navštívit a přesvědčit se osobně. A co je asi největší plus je, že to je za hubičku, s perfektním přístupem, zatím tam mají bandu začátečníků, co nemají žádní vrcholové zkoušky ale co sem tam vysledovala, tak je to jen otázka času. Bohužel to není úplně v Brně ale 20km za...
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org