Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

View Poll Results: Jakiej u¿ywasz karmy?
Nutro 1 9.09%
Nutra 1 9.09%
K-9 0 0%
Eukanuba 5 45.45%
Royal Canin 4 36.36%
Voters: 11. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-11-2016, 12:40   #1
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Gotowanie zabija wszelkie dobro w mięsku

a niech tam zabiorę głos . a ja cały czas surowiznę , czasami jeszcze takie ruszające się
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2017, 19:12   #2
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Quote:
Originally Posted by Piter View Post
a niech tam zabiorę głos . a ja cały czas surowiznę , czasami jeszcze takie ruszające się
A u nas przez 2 lata próby z kilkoma markami. Finalnie ON bez zastrzeżeń toleruje 90% z nich a CSV... chyba zero. Najlepsze efekty co do suchej wyszły prawdopodobnie na stosunkowo taniej BRIT Premium Large ale i tak były to bardzo luźne stolce Podpisuję się pod tą teorią żę CSV źle trawią/nie trawią mączek roślinnych. Najlepsze efekty wg mnie to surowe mięso z kością, serca, żolądki, wątroba (proporcje do indywidualnego testowania) doprawione surową marchewką ( część z niej wylatuje spowrotem ale nie powoduje biegunki a strawiona wartość wnosi minerały i mikroelementy). Dodatkowo podroby można od czasu do czasu "spanierować" łyżką czy dwiema uniwersalnych witamin i mineralow. Od wiosny do jesieni futrzak, podobnie jak wilki potrafi podgryzać rośliny neutralizując tym samym faunę żoładka i bilansując karmę... Dodatkowo, może to być też dla nas wskaźnik do do potrzeby bliższego przyjrzenia się bilansowi karmy...
__________________
...

Last edited by wbal; 11-01-2017 at 19:28.
wbal jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org