Go Back   Wolfdog.org forum > Nederlands > Leven met een TSW

Leven met een TSW Verhalen als waarschuwing voor toekomstige eigenaren - alles over het karakter van Tsjechoslowaakse wolfhonden

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-09-2013, 00:24   #1
mijke
Senior Member
 
mijke's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Warnsveld
Posts: 2,033
Default

Mijn eigen teven werden 1 x per jaar loops, maar ik ken div. TsW teven die net als andere honden 2 per jaar loops worden/werden.

Ook de dag van "dekrijpheid" verschilt enorm bij TsW's! Waarbij diverse andere rassen het rond de 14e dag ligt, is het bij TsW's soms vaak veel later
Ook reageren zij wat dat betref m.i. vaak sterker op omgevings factoren dan andere rassen!

Een van mijn teven was gewoon met een reu in huis tot de 28e dag waarop zij zich snel en spontaan liet dekken. Maar ik ken ook andere teven die zich met 14 dagen of zelfs met 60 dagen (in CZ) lieten dekken en een gewoon gezond nest kregen!

Dus als je geen nest wilt is er echt geen peil op te trekken!
Dus houdt je dame maar gewoon goed in de gaten! Van de ene op de andere dag (zelfs moment) kunnen TsW teven van een snauwer naar reuen in een giga slet veranderen! En dan zijn echt ineens alle andere reuen welkom!

Als je zelf een reu in huis hebt is het een stuk makkelijker is mijn ervaring Dan begint deze nl ineens al te "loeien" als hij apart zit, al voor dat de teef ook maar enige reu toestaat Maar dan weet je als eigenaar dat je de komende dag (dagen) goed op moet passen als je geen onverwacht nest van je teef wilt
__________________
Vriendelijke groeten,
Mijke

PS: I am not a moderator anymore!!
http://www.ursidaestee.wolfdog.org/voor%20wolfdog/handtekening/New%20format%20banner%20Wg.jpg
mijke jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2013, 15:24   #2
Wilko
Junior Member
 
Wilko's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 238
Smile

Inmiddels is Styx zes weken (plus 1 dag) loops.
De periode met het lichte bloed ligt ongeveer twee weken achter ons. In die periode is ze 1 keer enthousiast gaan reageren op een andere reu, maar omdat ik er bovenop zat is er niks gebeurd. De dagen daarna werden alle reuen zonder pardon er vanaf gewerkt.

Ik ben eigenwijs, dus we hebben Styx gewoon een broekje met inlegkruisje aan gedaan in huis. Tot mijn verbazing werkt dat al zes weken prima. Slechts 1 broekje is gesneuveld, maar dat was omdat ze met het elastiek aan het slotje van haar bench bleef hangen en het hele broekje daarop stuk trok.

Ik ben wel benieuwd naar hoe lang dit nog gaat duren: die 60 dagen hoop ik niet mee te gaan maken (ook al omdat Styx binnenkort een week naar vrienden met een hond gaat als wij op vakantie zijn).
Wilko jest offline   Reply With Quote
Old 22-11-2013, 10:24   #3
Wilko
Junior Member
 
Wilko's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 238
Smile

Na 64 dagen loopsheid lijkt het einde nu eindelijk in zicht te zijn.

De afgelopen week was de afscheiding zichtbaar lichter van kleur en werden de reuen in de buurt gek. Styx begon elke ochtend met een huilconcert vanuit de bench (fijn met een kleine peuter die eigenlijk nog even moest slapen). Overdag trok ze flink aan de lijn (doet ze normaal bijna nooit), werd elke hond die ze tegen kwam besprongen (reu en teef) en ging ze op teven rijden (met alle bewegingen). Zelf enkele bevriende gecastreerde reuen klommen op Styx.

Styx was overdreven vriendelijk naar mannen, vree echt tegen hen aan.
Na een dag of vijf van die hormoongedreven gekheid werd het gedrag gisteren ineens een stuk rustiger. Vandaag komt ze nog wel wat meer aandacht vragen dan voor haar loopsheid, maar er is duidelijk wat rust in de tent weergekeerd. De afscheiding is vandaag ook erg donker, als geronnen bloed. Hopelijk is de afscheiding binnenkort ook helemaal afgelopen.

Ik hoop dat het volgend jaar allemaal wat minder lang duurt. :-)
Wilko jest offline   Reply With Quote
Old 22-11-2013, 10:41   #4
of_Mercedes_Dream
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Kontich, near Antwerp
Posts: 460
Default

welkom in de magische wereld van de "wolf".
De enige manier om dit niet meer mee te maken is sterilisatie.
Patrick
of_Mercedes_Dream jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org