Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-12-2009, 22:23   #1
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default Przeglad hodowlany

Wiem że może troszkę odchodzę od tematu, ale piszesz Kasiu że przegląd był w ZK, w którymś z tematów Margo tez napisała że była ze szczeniakami w oddziale, ja jak miałam odbiory miotów to komisja zawsze przychodziła do domu, i ogólnie wszytko oglądała. Zastanawia mnie różnorodność zastosowania przepisów hodowlanych.
Szczeniaki są śliczne )
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2009, 22:30   #2
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Nam z małymi kazali przyjechać. Cóż, może to zależy od oddziału.
W każdym z oddziałów zk są różne drobne różnice, takie jak np. wspomniany przegląd. Pewnie coś jeszcze by się znalazło
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2009, 11:59   #3
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by magdalena View Post
Zastanawia mnie różnorodność zastosowania przepisów hodowlanych.
Zalezy od podejscia... Komisja ma skontrolowac stan maluchow i same maluchy. A kazda wersja ma swoje plusy i minusy:

WIZYTA U HODOWCY
+ mozna zobaczyc gdzie zyja maluchy, w jakich warunkach sa trzymane
+ maluchy nie sa wystawione na stres zwiazany z przegladem (a to czesto "niezla jazda")
- na przeglad trzeba sie umowic - bywalo tak, ze szczeniaki byly przenoszone wraz z matka z brudnej stodoly "na pokoje"
- za wizyte komisji trzeba zaplacic
- bywaly zarzuty, ze przeglad byl "ustawiony"

Dlatego u nas w zasadzie odeszlismy od odwiedzania hodowcow (choc wyjatkowo robimy tez przeglady u hodowcow, ale to rzeczywiscie wyjatki). I to hodowcy przyjezdzaja do oddzialu:

WIZYTA W ODDZIALE
+ kazdy moze przygladac sie przegladowi, odpada wiec ewentualny zarzut, ze cos zostalo ukryte
+ latwo w ten sposob szkolic nowych (przyszlych) kierownikow sekcji/asystentow, bo w sezonie mamy po kilka przegladow dziennie - roznych ras
- teoretycznie nie wiemy gdzie zyja maluchy, ale ich futerka maja to do siebie ze CZUC gdzie przebywaly. No i co tu duzo gadac - szczeniaki z "kochajacych rodzin" sa kompletnie inne, inaczej zachowuja sie na przegladach, niz te wyciagniete z budy.
Na przegladzie sprawdza sie takze stan szczeniakow - jest z nami pani weterynarz - jesli widac, ze sa w zlym stanie, zarobaczone, to wstrzymuje sie wydawanie metryk, a komisja robi sobie wizyte w hodowli (+ ogolnie rozeznanie tematu)

Kazdy oddzial ma swoj "styl" prowadzenia przegladow. Ale bez wzgledu na to, gdzie jest on robiony to wynik ma byc taki sam - szczegolowy opis kazdego szczeniaka z wymieniemiem jego (ewentualnych) wad anatomicznych.
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2009, 17:57   #4
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Bardzo fajnie robicie. A mieliście takie przypadki że faktycznie trzeba było pojechać do hodowcy i naprostować go?
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org