View Single Post
Old 06-01-2010, 16:58   #12
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
..Policie by se měla řídit příslušnými zákony a předpisy a max. by to mohla poslat dál - na veterinární správu nebo tak. A ta by se opět měla řídit předpisy a zákony. Takže jak působí na policii - toho bych se tak nebála (samozřejmě, pokud je pes ok) Obecně mi přijde přístup k těmto záležitostem často dost laxní ze strany úřadů apod., které mají nahlášené záležitosti řešit.
Co jak působí na lidi..to je blbé. Lidi mají zažité různé věci a to jim pak člověk danou věc nevysvětlí ani kdyby se postavil na hlavu
Osobně mám asi až nepřiměřené strachy při představě, že bych měla psa venku na zahradě, že mi ho někdo otráví apod. Jasně, pes bývá asi většinou v kotci, když není majitel doma, ale jestliže pán psal, že na zahradě není kvůli nedostatku financí na řádné oplocení..tím spíš bych se toho kvůli sousedovi bála... Ale jak píšu, asi jsou tyhle moje obavy (obecně) přehnané.
Jasně, ale málokdo stojí o to být u městské policie za toho, kdo má v chlívě psa místo prasete a ten tam vyvádí... to samé platí i o ostatních lidech. Na sousedských vztazích to rozhodně nepřidá a u nás na vesnici se podobné informace šíří rychlostí blesku. A o tahanice s veterinární správou by stál taky asi málokdo.
Ten strach mám samozřejmě taky, po tom, co člověk slyší a co si přečte tady třeba od Lakotky, tak ta možnost je celkem reálná. I já přestože mám kotec na straně dost daleko od obou sousedů (a ještě navíc oboji mají toho psa rádi) jsem uvažoval o webkameře namířené na kotec, ale to bylo taky odloženo na dobu až budou finance. Jestli pes vyvádí a sousedy to ruší (nebo aspoň jim to slouží jako záminka), je to ještě horší.

Jinak obyčejné pletivo bych neriskoval, když už tak dveře z kari sítě, ale otázka je, jestli by to stačilo. Srovnávat kotec s chlívem je asi jako srovnávat byt a barák s velkou zahradou. Ani tam nebude pes šťastnej, když nebude mít dostatek zaměstnání. Nevím, jak máš starého psa, ale ten můj přijde do kotce, nažere se a padne na hubu. Zkuste ho víc zapřáhnout a víc brát mezi sebe. Taky by mohlo trochu pomoct nechat ho dělat bordel, ale dojít pro něj až toho nechá.
Jestli ani tohle nepomůže, tak vidím jako jediné řešení ten kotec. A ani ten nezaručí, že se vyhneš problémům.
Undertaker jest offline   Reply With Quote