View Single Post
Old 26-05-2013, 23:23   #11
affisek
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Location: Nemyčeves (Jičín)
Posts: 14
Default

Co se týče záhonů, tak ještě můžete vyzkoušet ohradit ty, o které obzvlášť stojíte nízkým plůtkem a naučit psa, že přes plůtek se nechodí (i když to není úplně estetické), případně celkem dost chovatelů nejen vlčáků vysypává záhony většími kameny. Kálení před domem bych zase řešila častějším venčením mimo zahradu, třeba jen na 10-15 minut.
Nevím, co přesně jste viděl na YouTube, ale osobně jsem v praxi vytahání za kůži na krku jako trest od psa neviděla, za to se velmi často objevovalo sevření čumáku (tlamy). To lze celkem dobře používat, osobně s tím mám dobré zkušenosti.
U elektriky byste měl problém s tím, že byste neodchytil všechny příležitosti, kdy pes něco provede a on by velmi brzy přišel na to, že trest přijde jen pokud jste doma. Pokud byste si ale nedal říct, a elektriku pořídil, tak v žádném případě nedoporučuji rovnou jí nasadit a do psa to napálit, ale měl byste opět spolupracovat s někým, kdo má zkušenosti a obojek umí používat. Osobně znám jen jednoho člověka, který používá elektriku opravdu racionálně a umí s ní. Ale půlroční štěně je na něco takového příliš malé a není dostatečně psychicky vyspělé, aby takovou situaci zvládlo. Spíše byste měl přehodnotit svoje problémy a možnosti a řešit je jinak. Ani psí hřiště podle mně není krok správným směrem. Hledáte řešení, která zaměstnají psa tak, abyste se mu nemusel věnovat, ale to je právě to, co mu chybí. ČsV není obyčejný pes na zahradu, to si musíte uvědomit dříve než bude pozdě. Opravdu bych Vám doporučila obrátit se na někoho se zkušenostmi a začít se psem pravidelně pracovat.
affisek jest offline   Reply With Quote