View Single Post
Old 19-03-2013, 20:31   #16
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Daiva ja ich nie bronie, ale wyobraz sobie co robisz jak chcesz owczarka krotkowlosego do wystaw , szkolenia itp, a Ci z niego rosnie owczarek dlugowlosy, za ktorego zaplacilas jak za pelnoprawnego przyszlego repa czyli 1500 zl (12 lat temu), hodowca sie dupa odwraca i ma gdzies, udaje ze to nie jego problem. My tak mielismy, tylko ze wtedy nam to nie robilo, pojawilismy sie na jednej wystawie, wskazalismy hodowce oszusta, ktory wciaz dziala w zwiazku u nas w Gdyni. Jak wzielismy Jazona to sie okazalo ze takich niespodzianek jak nasz Zuziu jest mnostwo i za kazdym razem hodowca mial w nosie, nawet sluchy chodzily ze za miastem ma kojce i tam bierze psy od innych skojarzen i wciska jako dzieci swojego glownego repa. Zuziu owszem mimo swietnego wygladu i charakteru sie nie nadaje do hodowli, niestety stawy to jakas masakra, choc ogolna kondycje ma genialna.
Wiec w jakis sposob rozumiem tych ludzi, Ci co znam robia psom badania, dbaja o nie i szkoda mi ze nie moga byc zwiazkowymi psami bo charakter maja genialny a na placu szkoleniowym to perelki.
Czy sa mniej zdrowe niz krotkowlose? Watpie, nasz ma problemy z dysplazja i kregoslupem, a ta przypadlosc nie rozroznia u owczarkow dlugosci wlosa
__________________
Ja & Urciowaty

Last edited by avgrunn; 19-03-2013 at 20:38. Reason: sens zdania
avgrunn jest offline   Reply With Quote