View Single Post
Old 12-10-2010, 14:48   #10
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Tak to jsi na obrovském omylu. Každý člen jakéhokoliv klubu by se měl seznámit s jeho řády a předpisy (Ty jsi to pravděpodobně taky neudělal, jinak bys nemohl napsat co jsi napsal) - a Zápisní a chovatelský řád KCHČSV jasně v článku II.2 říká:

Chovatel odpovídá za produkci jedinců s PP a za krytí feny v jednom hárání jedním určeným psem. S chovatelstvím je neslučitelná produkce štěňat jakéhokoliv plemene psů bez PP a rovněž podpora tohoto konání.


Toto vyplývá také z nadřazeného Zápisního řádu ČMKU - Preambule čl. 3:

S chovatelstvím je neslučitelný chov jakéhokoli plemene bez průkazu původu FCI. Dále obchod se psy a podpora tohoto konání.


a dále z čl. VI.1:

Ke krytí smí dojít jen mezi dvěma chovnými jedinci a na základě platného krycího listu.

A Zápisní řád ČMKU má zase oporu v řádech FCI... Z toho jasně plyne to, že kdo má psa nebo fenu s PP a množí na těchto jedincích psy bez PP, porušuje řády jak KCHČSV, tak i nadřazené, a to v jednom z velmi zásadních bodů.

Karel Skoupý
Jiste, pisete kazdy CLEN. Ja napriklad clenem klubu nejsem, vlastnim psa s PP. To ze nejsem clenem klubu mi nijak NEZAKAZUJE psa uchovnit, pripustit,... V tom mi klub nema co "kecat" do toho, jak psa pripustim, ale pouze poradce chovu. Ten bud pripusteni schvali, nebo ne. Ja jsem reagoval hlavne na to, co napsala Hanka: "Klub by měl fungovat tak, aby každý člen klubu věděl, že nemá množit psy bez PP." Dva psy bez PP si muzu kryt v podstate jak budu chtit. A kryti feny s PP psem bez PP, popr. opacne jsem zminoval a na tom, se myslim shodnem. Cele je to v podstate o tom, ze nekdo nepresne zformuloval vetu, ci nazor...
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote