Thread: Bonitace Garona
View Single Post
Old 28-05-2013, 17:18   #27
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

No ja som na oboch Garonovych bonitaciach bola a pamatam sa ze ta povaha bola naozaj na Ob (pocas bonitacie). Ja nemam proti Garonovi nic vyrazne, jeho usi sa mi vylozene nepacia ale povaha verim ze nie je jednoduche spravit ak ma pes konkretny problem napriklad s tym kolikom.

Nie som proti chove na Ob psoch zo zasady, napokon sama som pouzila Areka Zlata Palz (Ob - a tiez v sukromi bol uplne super a dokonca sa za pat minut naucil po slovensky), a povahy steniat vysli skvele, mozno len vdaka Frei a mozno len vychova mala dovod v zlej znamke... Co mi vadi je silou mocou tlacit psa do chovu, ked ho dvaja nezavisli rozhodcovia uznali na P14 a podla Ch.K. nema co do chovu navyse dat, aby to ospravedlnilo vynimku... Ak ho chcu v inej krajine, nech si vyziadaju vynimku tam.

Mne to pride ako vela kriku pretoze chovatel si kupil psa s P14 a chce silou-mocou chovat na nom... Tak sa dohodnite s Margo, pozicaj jej suku, pozicaj jej psa a importuj si od nej stena ked uz chces sa takto stavat na hlavu. Vzdy sa pravidla daju obist, otazka je ci je to spravne a ci to len neposkodi... Ale obavam sa, ze kym sa Junin povod nepotvrdi tak ani jej stenata sa nebudu dat tuna uchovnit, a to povazujem za spravne. Len by sa presuval problem na dalsiu generaciu...
saschia jest offline   Reply With Quote