View Single Post
Old 26-09-2011, 19:37   #13
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Špatně mě chápete, můj příspěvek nebyl myšlen tak, že se zbavujete psa kvůli těhotenství, to vůbec ne. Nesouhlasila jsem s Underteakerem, že je lepší dát radši psa pryč, protože dítě Vám zabere čas a nervy. To by si nepořizoval psa nikdo, protože každý se může dostat do problémů. Bylo to zamyšlení, zda by se to nedalo dočasně nějak vyřešit s pomocí ostatních čévéčkářů, aniž byste musela psa dát pryč definitivně. Toť vše. Taky sem měla psa do 8 měsíců doma v posteli, teď po x stěhování bydlim na ubytovně a pes je venku v kotci v areálu, kde nesmí běhat volně, žádná zahrada. Nesu to mnohem hůř než feňule. Jasně že to neni ideální (nechci psa mít v kotci, ale u sebe) a je to i hodně náročný vynahradit jí to časově a to nemám zatim děti, ale je se mnou a je spokojená. Zvykla si rychle. Tohle řešení považuju za dočasný, než se povede něco lepšího. Přeju hodně štěstí a sil v rozhodování, ať už to dopadne jakkoliv.
Já to zas bral tak, že je to tah předem dobře promyšlený a je mi jasné, že mají psa rádi a přemýšleli o tom dlouho. Půl roku je dost dlouhá doba pokud není jasný, že aspoň jeden se mu bude moct za půl roku plně věnovat. Nevím jak je to temperamentní, akční a k ostatním snášenlivý pes, nevím co obnáší rizikové těhotenství a nevím, jak moc vážně je zraněn přítel pisatelky. Prostě mi přišlo lepší než ohrozit dítě nechat Drummíka někomu, kdo se mu bude moct stoprocentně věnovat a pořídit si dalšího až na to bude kompletní rodinka připravena. Váš nápad se mi zčásti taky líbí, ale z hlediska toho psa pokud půjde do dobrých rukou mi přijde lepší to tak udělat než ho zavřít někde na zahradu, případně do kotce. Nějak mám pocit, že ikdyby se to povedlo, tak nic nebude stoprocentní a víc a lepší práce s tím psem udělá ten, kdo bude vědět že s ním pes dožije než ten, kdo ví, že ho musí nakrmit, protože za půl roku ho možná bude vracet majitelům. Rád pomůžu, pokud to nějak půjde a někdo dočasný azyl zkoordinuje, ale mám to dost daleko a varianta, že se najde někdo, kdo se mu bude moci věnovat naplno mi přijde pravděpodobnější. Taky jsem byl v podobný situaci, byl jsem z toho dost v háji, ale naštěstí sem to rok ustál a teď už sme mimo práci pořád spolu, ale nikomu to nepřeju, když se něco takhle blbě změní. Nejdřív jsem měl skoro půl roku psa venku za školou pod stromem na úvaze a když s tím měli problém měšťáci, tak jsem jezdil ráno do školy ve 4, zpátky v 16-20h a večer sme trávili spolu. Podruhý už bych to zažít nechtěl a odpouštim mu jeho chybky, protože i on tohle musel ustát. Ať už bude řešení jakýkoliv, věřím, že to bude to nejlepší.
Undertaker jest offline