View Single Post
Old 03-09-2011, 14:17   #18
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Nic sie nie zmienilo - oceny na przegladzie odpowiadaja ocenom szczeniat w FCI, czyli bedzie to "wybitnie obiecujacy", "obiecujacy", "mniej obiecujacy" i "niedostateczny". Zreszta jest to opisywane w czesci "bonitacja" na stronie spotkania - czesc ta jest taka sama i nie byla zmieniana od czasu pierwszej bonitacji - wyjasnienie kodow jest tam od kilku dobrych lat:
http://www.wolfdog.org/pol/events/168.html
"U szczeniąt (na przeglądzie młodych) sędzia próbuje ocenić przyszłą wartość hodowlaną danego szczeniaka - właściciel dostaje dokładny i bardzo szczegółowy opis swojego psa wraz z ogólną ocena (wybitnie obiecujący, obiecujący, mniej obiecujący)."

Prawda jest, ze sa to oceny niespotykane, a w sumie szkoda.... W Poznej psy dostaly je za konkretne rzeczy. A zwykle jest niestety tak, za czasem szczeniak KOMPLETNIE nie przypominajacy wilczaka jest AZ "obiecujacy"...
Wyjdzie, że jestem upierdliwa (nie pierwszy raz zresztą), ale ja szukam źródła. NIE NEGUJĘ tego co piszesz - dziękuję, ale nie o to mi chodziłoTo jest opis, a ja szukam pierwowzoru i tyle, dla zaspokojenia własnej ciekawości.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote