View Single Post
Old 13-11-2012, 12:01   #13
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Dzieki, ze sie odezwalas. Bo troche glupio bylo czytac Twoje slowa pisane reka Rybki...
|Chcesz powiedzieć, że Rybka nie jest samodzielnie myślącą i wypowiadająca się osobą? Na jej miejscu poczułabym się obrażona, ale wyjaśnienie tego zarzutu pozostawiam zainteresowanym stronom.

Ja napisałam tylko, że niepotrzebnie rozkręcasz aferę o ban na badania, dla mnie decyzja jest zrozumiała. Tym bardziej, że Daniela uprzedzała.

Napisałam też, co pominęłaś, że w każdym kraju są psy i dobre i złe. Przekątowane, niewzorcowe, strachliwe (prawda?), z wadami. I mówienie o psach, jako egzemplarzach, nie musi iść w parze z tak wrogim wytykaniem kraju pochodzenia. Wiem, że Czesi uznają tylko swoje bonitacje, mają swoje zasady w hodowli i sprzedaży szczeniaków. Tak samo jak Słowacy hodujący w warunkach, które zawstydziłyby niejeden schron u nas Ale to nie znaczy, że obwieszczamy ich jako zwyrodnialców...
Mnie uderza (czysto ludzko) pewnego rodzaju wrogi nacjonalizm. I o tym napisałam.jeśli nawet poczułaś się urażona takim samym zachowaniem ze strony Czechów, to dlaczego odpłacasz im tym samym? Przecież to do niczego nie prowadzi (poza narastającą wrogością).
Mnie tez się nie podoba, że Pavel opisuje polska kynologie jako "100 lat za Murzynami', takie teksty bolą inie nastrajają przyjaźnie. Po co to ciągnąć?




Quote:
Zapomnialas juz o tym, ze popularne bylo wysylanie najslabszych czeskich psow za granice - ze "zwykly" Polak nie mial szansy dostac (swiadomie) dobrze zapowiadajacego sie szczeniaka, bo "i tak Polacy (mozna wstawiac inne narodowosci) sie na tym nie poznaja". I wielu hodowcow nadal tak robi...
Nigdy nie próbowałam kupić szczeniaka u Czechów, więc nie wiem, nie mogłam więc zapomnieć.



Quote:
Dlaczego wyciagasz moje slowa o CZESKICH psach, a pomijasz milczeniem to o czym pisze o WIELE CZESCIEJ! O psach polskich?
Bo jesteś wyjątkowo agresywna w tych swoich wypowiedziach?



Quote:
Co z Wlochami? Mase pisalam o ich psach - problemach z formatami i katowaniem, a utrzymujemy SUPER kontakty. I wiesz co - efekt idac. Wlosi zamiast strzelac focha biora wskazowki do siebie i z jamnikow potrafil w krotkim czasie uzyskac mase swietnie zbudowanych miotow...
Ok, jeśli uznajesz, że stałaś się ich przewodnikiem, i hodują wg. Twoich wytycznych-w porządku. Ale jeśli ktoś nie chce iść tą ścieżką, to czy to znaczy, że należy po nich jechać? Chyba nie....


[quote]Nie wykorzystuj tez tego, ze obecnie nie ma na Wolfdog artykulow. Ze ludzie nie moga sie przekonac, ze Margo nic sie nie zmienila przez lata.[/quote}


Hę?


Quote:
Co sie zmienilo od tamtego czasu? Tylko jedno. CZESCY HODOWCY. Stara gwardia odsunela sie nie chcac miec z tym nic wspolnego. Mlodzi-myslacy siedza cicho, bo za wychylenie sie i krytyke oberwia podczas bonitacji, albo podczas wystawiania kart krycia (np "zapomni sie" o ich reproduktorach)... Albo..nie zrobi sie ich psom badan DW/DM...
Daleko szukac - dlaczego na czeskich spisach repow z Polski mialas tylko Czambusia.
Margo - nie kręć. Na liście był (chyba nadal jest) Eury-zapomniałaś? Fakt, polskie repy miały bana w Czechach i poszło głównie o konflikt z Twoją hodowlą, czy też osobą. Na ile Czesi zluzowali tego bana-teraz nie wiem. Nie śledzę tematu.

[quote]Bo razilo, ze promowano Grzesia, bo ma swojego mentora, a inne psy na liste nie weszly, mimo, ze dla rasy byly cenne i umarly czesto nawet bez jednego jedynego potomka... i nie mow mi, ze tak jest fair, bo Polacy sie stawiaja, bo te osoby slowa zlego nie napisaly na zadnego czeskiego psa/wlasciciela.[\quote]

Chcesz powiedzieć, że jeden Grześ ma taką siłę sprawczą? WoW! Facet teraz poczuł się dowartościowany
A BTW, którzy to Polacy sie stawiają? Pewnie czegoś nie wiem, ale jakos nie zauwazyłam...Widac natomiast, że Polacy (i polscy hodowcy) z Czechami sie kontaktują, 'kumplują', utrzymują normalne stosunki towarzyskie. Więc jakimś cudem 'opozycja' siedzi w podziemiu? Czy może Ci, co niby są w dobrych stosunkach-tylko udają i tak świetnie się maskują?

Quote:
To nie Margo stala sie cieta na czeskie psy, ale to sytuacja w Czechach stala sie tragiczna... Wlasnie dlatego, ze zamiast DYSKUTOWAC i EDUKOWAC SIE czesc hodowcow obrosla betonem i za pomocna komunistycznych metod probuja przywalic kazdemu, kto sie z nimi nie zgadza...
Margo, ale nie jesteś zbawicielką rasy na całym świecie, wyluzuj. Rób dobrze swoje i na tym się koncentruj. Najwidoczniej Czesi nie chcą Cię uznać jako poradcy chovu - nie oznacza to, że należy ich za to nienawidzić i tak punktować na każdym kroku.Nie podobają Ci się czeskie psy? Nie używaj ich w hodowli, masz setki innych psów, z innych krajów - jest z czego wybierać.

Quote:
A wracajac do Kalego. No popatrz jak i ci, ktorych tak dzielnie bronisz potrafia byc wybiorczy... Margo szkodzi czeskim psom? To dlaczego Daniela tak dzielnie broni Hanki, ktora robi takiej masie psow i hodowcow "kolo ogona"...?
Nie wiem dlaczego Daniela broni Hanki, za to zabawne jest to, że obie z Hanką jesteście jak bliźniaczki, robicie to samo, tak samo i za to samo się punktujecie kropka, w kropkę I może właśnie dlatego tak się zwalczacie?

Ja nie bronię żadnej konkretnej Hanki, Danieli, Jany...ja daję wyraz ogólnego wrażenia, że Twoja jazda po Czechach może (moim zdaniem) wywoływać takie reakcje, jak te z badaniami. Jeśli uważasz, że czynisz słusznie-OK, ale nie miej do nich pretensji, że robią podobnie.






Quote:
Zasluzony...? Musisz pomyslec, czy tak jak w innych tematach zgadzasz sie z tym co pisze o tym co dzieje sie w Czechach, czy jednak uznajesz, ze na fotkach Tawy widzialas same krociutkie i dlugonogie psy. Że wcale nie budzi Twojego zdziwienie taka ogromna roznica miedzy psami z Czech, a tymi z innych krajow (pomijam PDL). A klub wcale nie chce zmieniac uznawania formatow... to tylko taka oficjalna sciema byla...
Ale to nie jest Twój klub. Załóż swój i wprowadzaj tam swoje reguły.
Co mamy zrobić? Zagazować wszystkie jamnikowate wilczaki w imię czystości rasy? Z Twojej hodowli (a mój ukochany) pies, w Czechach byłby niehodowlany, ze względu na wadę sierści. I tak samo możesz być atakowana, że degenerujesz rasę, bo wada idzie prawdopodobnie od Jolly, na której Twoja hodowla jest oparta. A przecież wiadomo, że w hodowli, nawet zaliczającej mega progres, zdarzają się i zawsze będą zdarzać wadliwe psy.


Quote:
Nie, to foch Danieli (robiacej testy), broniace Hanki (gadajacej klamstwa) za poparciem kroliczkow.
nawet jeśli (nie wykluczam) to jest prywatny foch Danieli, to moim zdaniem ma do tego prawo. Ona usłyszała wiele cierpkich słów, nie tylko na temat jej hodowli i jej psów. Margo, chodzi mi tylko o to, że odbierasz jej to prawo. A niesłusznie. To tak, jakbym ja zaczęła Cię publicznie napiętnować, za to, że z powodu osobistej niechęci nie chcesz mi sprzedać szczeniaka. Bzdura, prawda? Bo to Twoje, święte prawo czy chcesz, czy nie, bo Ty jesteś osobą decyzyjną w tym zakresie.



Quote:
I na koniec:
Razi mnie to co dzieje sie w Czechach (i w klubie), ale jesli nadejda zmiany bede pierwsza, ktora o tym bedzie pisala.
A może oni maja wywalone, na to czy będziesz o nich dobrze pisała, czy nie? Bo mają gdzieś Twoją aprobatę? Wzięłaś to pod uwagę? Że nie oczekują pochwał, ale nie życzą sobie wiecznej jazdy po tym, co robią?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote