View Single Post
Old 26-03-2009, 16:48   #43
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
... a proti Klubu v SR a Německu, které poslaly oficiální protesty, proti tomuto "pokusu".
Pokud vím, tak pokud by se jednalo skutečně jen o pokus, tak jak byl deklarován v odůvodnění zápisu kříženců do pomocného registru PK, neměl by slovenský klub proti tomu námitky. Ohradil se proti způsobu, jakým je "pokus" veden (úroveň informovanosti = 0) a co se s kříženci zamýšlí (zjevná snaha o využití v čistokrevném chovu).
Mimo jiné, ohradil se - prozatím pouze slovně - také předseda SKJ pan Štefík. Nic z toho jistě neprospívá ČSV, důvěryhodnosti českých chovatelů a v konečném důsledku ani křížencům samotným.

A to že výsledky po čtvrté generaci budou poskytnuty KCHČSV v ČR, no možná to tak vidíte nebo si myslíte že by to tak bylo správně, ale vzhledem k tomu, jak se všechno od úplného začátku až dodnes vyvíjí ... pardon, ale na pohádky už jsem moc velký. Možná ano v případě, že předsedkyní KCHČSV bude Ing. Soukupová a hlavní poradce chovu pan Jedlička (nebo naopak) - v tom případě budou už dávno Skoupý, Hubáčková a jim podobní dávno z KCHČSV vyloučeni (ne-li odsouzeni k trestu smrti ). Ale i tak si myslím, že by kompletní informace zůstaly pouze u nich a k "obyčejným smrtelníkům" by se nedostalo buď vůbec nic, nebo jen zlomek, který bude "informačně vyhovující". Tolik mi říká moje dosavadní zkušenost.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote