Thread: Wegetarianizm
View Single Post
Old 22-05-2003, 23:00   #33
suru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: PoznaƄ
Posts: 227
Default wege ostatnie: )

jako , ze lista jest psia a nie wegetarianska, mysle ze pewna dyskusje mamy za soba : ) Mam tylko jeszcze kilka malych ale..

Quote:
Dla mnie nalezy rozdzielic wege ludzi i wege psy.
cieszy mnie , ze jednak zdrowy rozsadek wygrywa u wszystkich i na razie psom nie grozi utrata tozsamosci : )

Quote:
Ludzie POWINNI byc wege, dla mnie jest to po prostu wyzszy stopien swiadomosci zycia wsrod zwierzat, dowodzi szacunku dla zycia kazdej istoty
Quote:
Traktuje ta sprawe tylko na poziomie moralnym, umyslowym. Jestem istota wyzsza , czlowiekiem, wiec stac mnie na to , zeby z sympatii i szacunku dla zwierzat wyrzec sie pokarmow miesnych.
Jestem madrzejsza, wiec otaczam je opieka i nie wykorzystuje swojej pozycji
Nie stawiam sie z nimi na rowni, ze niby one to by mnie....
Jestem wegetarianka od ponad 10 lat i wcale nie zostalam nia , bo nie lubilam miecha, to przyszlo z czasem.
wcale nie poczuwam sie do nizszosci czy wyzszosci przez wlasna diete!
zjadanie zwierzat wcale nie oznacza braku szacunku do nich!
uff, nie za bardzo chce brnac w filozoficzna dyskusje off line, bo nie widze w tym sensu, a odwolywanie sie do "wyzszych celow" itp, to naprawde czubek gory lodowej...gdzie powyzsze argumenty moga nie przejsc proby krytycznej...

Quote:
Teraz bardziej przyziemnie. Czlowiek jest faktycznie wszystkozerny, jego soki strawia i zieleninke jak u kroliczka, jak i samego kroliczka. Zeby mamy bardziej jak roslinozercy, male kly a duze trzonowce do rozcierania pokarmu a nie do szarpania.
Przewod pokarmowy jest zdecydowanie dluzszy niz u drapieznikow, do trawienia roslinek.
tylko ze np. wymiary i energetyczne potrzeby naszego mozgu i usytuowanie oczu wpisuja nas pomiedzy drapiezniki,
a choc male, ewolucyjnie zredukowane, kly jednak mamy, czego np. koniowi lub krowce zarzucic sie nie da!

Quote:
Ale poniewaz potrafimy tak dobrac jedzenie, zeby nie brakowalo np aminokwasow, wiec w sumie zdrowotnie nie ma sie co czepiac. Jak kto zna umiar i ma zdrowy rozsadek, to sobie nie zaszkodzi czy je mieso czy soje.
mozna jedynie powiedziec: zalezy od organizmu...zdrowotnie mozna by sie czepiac...

Quote:
az do zupelnie smiesznych na temat zwierzat domowych nowej ery ktore zgodnie z wplywami kosmosu teraz zaczna przestawiac
sie na wegetarianizm by jak w raju wilk lezal obok baranka
zapomnialam , ze w Hameryce to potrafia postawic horoskop dla myszki lab. : )))))

Quote:
Dolaczam sie do tych oczekujacych na w pelni zdrowa wege karme dla psow, choc nie wierze w jej istnienie.
sam moge sobie marzyc o tym ze fajnie by bylo wyszperac takie jedzonko gdzies co by bylo doskonale i wegetarianskie jednak wiem ze pewnei nigdy do tego nei dojdzie
a moze warto skontaktowac sie z NASA, pewnie wymyslili juz jakies syntetyczne bialko + aromat identyczny z naturalnym ; )
dosc!...
Pozdr
Kamila
P.s. wegetarianie i miesozercy wszystkich krajow jednoczcie sie : )
suru jest offline   Reply With Quote