Thread: Galeria
View Single Post
Old 27-11-2009, 19:10   #26
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Miałem nie ciągnąć tego off-topica ale okazało się, że wykrakałem więc ostrzegam: w Internet Explorerze 6.0 i 7.0 znaleziono nową lukę, połączenie odpowiedniego arkusza stylów CSS i javascriptu może zostać wykorzystane do przejęcia kontroli nad komputerem. Jeśli ktoś korzysta z tej wersji IE to dobry moment na aktualizację, lub przejście na inną przeglądarkę - np Firefoxa (za co dozgonnie wdzięczni będą twórcy stron www )

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Tak, masz rację. Tym nie mniej jak dla mnie jest to pomijalne, jeśli jakieś podstawy higieny używania kompa/netu się zachowuje. Jak dla mnie wolfdog nie jest jakimś niesamowitym celem żeby jakiś nolife wdziubdział kod w jpg z wilczakiem bo jak na jakims kompie nie bedzie antywira i bedzie niezaktualizowane cos z modulem jakims to wywolujac funkcje x w sposob y dojdzie do przepelnienia bufora i bedzie mozna uruchomic jakis kod co wykradnie haslo do maila.
Moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest, że ten 'nolife' nawet nie wie o istnieniu wolfdoga. Kod, który sobie wydziubał, nie trafił do jpga z wilczakiem, tylko do wirusa, który dokleja się do każdego jpga wysyłanego z zarażonego komputera. Użytkowników IE 6.0 jest ponad 10% (dane za w3schools.com) - jeśli chociaż 1% tych użytkowników nie będzie miało aktualnego antywirusa to już jest całkiem niezły materiał na botnet. A jak przy okazji trafią się jakieś hasła do kont pocztowych, czy może nawet zapisane w przeglądarce hasło do jakiegoś banku to już tylko bonus.

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Dla mnie to jest jedyny powod dla ktorego ktos nie aktualizuje systemu i boi sie dziury z 2004 roku. Bylo to ogolnie, nie do konkretnej osoby.
Są jeszcze użytkownicy tzn 'korporacyjni' - w przypadku win XP to całkiem spora grupa bo firmy bronią się przed Vistą. Często nie mają wpływu na aktualizację systemu na firmowych komputerach bo jakaś mega aplikacja, za którą firma zapłaciła grubą kasę, wymaga IE w konkretnej wersji i z inną nie będzie działać. Dodaj do tego zwykłe lenistwo - jak już mam otwartego IE, to po co włączać Firefoxa jak chcę tylko na 5 min zajrzeć na facebooka itp... A potem ludzie narzekają na złych adminów, że im blokują dostęp do rapidshare z firmy

Quote:
Originally Posted by btd View Post
No, poprawki nie mysla za usera. Zawsze mowie ze wiekszosc problemow z kompem jest miedzy klawiatura a siedzeniem
Fakt
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum

Last edited by krzyg; 27-11-2009 at 19:43. Reason: zbędne 'co'
krzyg jest offline   Reply With Quote