View Single Post
Old 05-10-2013, 02:55   #3
tarasbulba
Junior Member
 
tarasbulba's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Rybnik
Posts: 84
Default

Troche "nieszcześliwie" wybrany wątek, mogłeś się "podłączyć" do postu braciszka Beryla "akcja/reakcja".
1. Nie "posyłać" wilczaka na tresure, tylko "być przewodnikiem" w treningu.
2. Solcjalizacja od pierwszego dnia- tworzenie pozytywnych ,pierwotnych skojarzeń do wszystkiego,co szczeniaka,wilczaka może niepokoić, płoszyć,( golarka,samochody nadjeżdżające od tyły, szeleszczące plandeki budowlane.....bla,bla kazdy pies reaguje inaczej na różne bodzce).Np. jeśli wiesz,że coś może szczeniaka wystraszyć, starasz się to powiązać z czymś bardzo przyjemnym np. super smaczki.

Uważam,że każdy wilczak powinien iść do psiego przedszkola , jeśli w jakiejś "psiej szkole", ktoś twierdzi,że przedszkole jest stratą czasu i "wyciąganiem pieniędzy", to szukasz innej.

Jeśli zaczniesz zapoznawać psa z przeróżnymi bodzcami, sytuacjami ( jazda autobusem,spacerek w tłumie, wzdłuż płotów zza których ujadają inne psy, kosiarki itd.itp, połączysz to ze swoim spokojem i pozytywnymi skojarzeniami , to po 2/3 latach będziesz miał stabilnego psa.

4. Jedna z NAJWAŻNIEJSZYCH spraw, to KONSEKWENTNA nauka zostawanie samemu!!

5. Nic nie nauczy Cię lepiej szkolić psa, niż praktyka pod okiem porządnego szkoleniowca,( możesz przeczytać 1000 książek i z wilczakiem będziesz "zielony"). Jeśli oczekujesz od psa więcej niż tylko wykonywanie poleceń - "siad, waruj, daj łapkę", to nie ma innej drogi ,niż trening pod okiem szkoleniowca-DOBREGO!!

Ja z moim Bandziorem zaliczyliśmy wszystkie poziomy treningów PT, kursy tropienia, obrony..., to wszystko bardzo intensywnie i regularnie, mógłbym stwierdzić,że trochę się na tym znam i mógłbym szkolić nowego szczeniaka bez pomocy szkoleniowca...ALE !! wiem,że nic nie zastąpi porządnego treningu na placu z innymi psami, to jest podstawa! Do tej podstawy powinny dochodzić treningi samodzielne,( jeśli się już wie ,jak to robić), w przeróżnych miejscach ....bla,bla,bla ale się rozpisałem:-)

Kolega ,Braciszek Netah już w poście poprzednim, jakoby z wyprzedzeniem, napisał dwa zdania, które są zwięzłym podsumowaniem mojego "wykładu"
__________________
BARUCH Wilczy Duch
https://www.facebook.com/piotr.warmus
tarasbulba jest offline   Reply With Quote