View Single Post
Old 16-04-2012, 14:39   #22
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Trustno1 View Post
(wilczak z wełnistą sierścią? )
Bo nie znasz Cheitana

Quote:
Originally Posted by dorotka_z
Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że problemy z jądrami zdarzają się dość często i mogą być dziedziczone i dlatego jest to ważny element do sprawdzenia na wystawie. Tak jak np kontrola zębów. Tyle, że zęby mają i psy i suki, więc jest równouprawnienie
Myślę, że tu rządzi ta sama reguła, co na wystawach - obecność jąder sprawdza się bez problemu. Wiadomo, który pies jest wnętrem, który nie. U suk (chyba) równie często występuje brak cieczki, niepłodność itp. ale tego nie wiemy, bo nikt się takimi informacjami nie obnosi. Wielu właścicieli suk tego nie wie, bo nigdy nie planowali krycia suki.

Grin- wykastrowany samiec nie obojętnieje ani na suki, ani na inne-stroszące się samce, kastracja wychowania nie zastąpi w żadnym przypadku. Testosteron to jednak nie wszystko Co do etycznych pokładów wystawiania kastratów (nawet czasowych) z innymi - równie dobrze można by się zastanowić co z psami wystawianymi na prochach (a moda z Włoch do Polski już trafiła) Ja bym w ogóle nie ruszała tematu etycznego wystawiania, bo to w dużym stopniu oksymoron
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote