View Single Post
Old 18-01-2006, 12:10   #44
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Vážení,
aktivity Ing. Soukupové ohledně ČsV by byly nezajímavé v případě, že by nebyla poradkyní chovu a členkou vedení Klubu. A to v tom období, o kterém se tu píše byla. Pokud např. někdo tvrdě bojuje proti přerentgenovávání psů v zahraničí a pak si nechá svou fenu v zahraničí sám přerentgenovat aby za každou cenu mohl na ní začít chovat (Upstream má z ČR výsledek D), pak to o něčem svědčí. A proti takovýmhle praktikám budu vždy vystupovat ať už se jedná o kohokoliv. U člověka, který ale měl možnost ovlivňovat plemeno více, než jakýkoliv jiný chovatel, je to ovšem na pováženou ještě více. Proto jsem se zajímal o aktivity Ing. Soukupové. O chovatelské etice je snadné mluvit ale hůře je to s jejím dodržováním. Já za etiku nepovažuji to, když někdo chce zakrývat a zametat pod koberec své chovatelské neúspěchy. Osobně jsem měl psa od Ing Soukupové a byl to pes fantastický. Nebyl to žádný typický představitel plemene a měl dysplazii. Přesto jsem s ním jezdil po akcích a výstavách a bylo mi jedno, zda na výstavě dostane výbornou, dobrou nebo nedostatečnou. Hokýsek vždy budil pozornost a všem se líbil. A já byl na něj hrdý. Ovšem to se Ing. Soukupové nelíbilo a tak se mně důrazně ptala, proč s ním jezdím na výstavy, kde dostávám VDéčka a dělám tak ostudu ?!?! Prostě nebylo jejím zájmem aby se někdo dozvěděl, že z jejího chovu nevycházejí jen úplně perfektní psi. Já se za své nepatrné chovatelské úspěchy a velké neúspěchy nestydím a klidně o nich mluvím a zveřejňuji je. Tak já chápu chovatelskou etiku.
A když už jsme v tématu o úpravě psů na výstavy, tak právě Ing. Soukupová to byla, která se mi sama přiznala, že své feně dává před výstavou uklidňující medikamenty.

Quote:
Originally Posted by sedivak
Ano zajímá mě to.A v případě člověka,kterého jsem nezvolila, nebo byl zvolen lidmi,které vidím při "volbách" poprvé v životě,mě to dokonce zajímá dvojnásob.
Teď zlehčuješ co ? Volby orgánů Klubu ? Proč jsi tedy přímo na schůzi, kdy se předsedající ptal, zda má někdo něco proti průběhu hlasování, nevstala a nepoložila dotaz ? Všichni jste hrdinové až na webu. Na schůzích jste nikdo neprotestoval ani náznakem. Protesty začaly až ve chvíli, kdy vyšlo najevo, že nebyli zvolení ti "správní", které jste tam chtěli mít. Proč lidé, kteří podali žalobu na Klub neprotestovali na schůzi ? To nikdo nevysvětlil.
Pavel jest offline   Reply With Quote