View Single Post
Old 28-05-2013, 13:56   #14
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

Issar Kollárov dvor

Chovateľská komisia navrhuje výboru zverejnenie výzvy týkajúcej sa prípadu Issar Kollárov dvor v nasledovnom znení:

„ Výbor KCHČSV SR oznamuje, že bol vypracovaný DNA profil psa Issar Kollárov dvor (SPKP 264 podľa medzinárodnej metodiky vytvárania DNA profilov psov. Žiadame všetkých majiteľov jeho potomkov zo spojenia Issar Kollárov dvor x Crying wolf Flash, ktorí spochybňujú (alebo chcú naopak preukázať) otcovstvo psa Issar Kollárov dvor voči vrhu Y Crying wolf, aby sa prihlásili k porovnaniu DNA profilov. K žiadosti musia byť priložené potrebné doklady (PP psa, DNA profil) pričom porovnanie bude vykonané na náklady majiteľa psa/suky.


Ked som si prečítal tento paškvil, zdvihol sa mi ako majiteľovi Juny Crying Wolf opäť tlak... nie je tu ani napísaný výsledok už urobeného testu Yasmine (sestra psa Yam Crying wolf) - Issar... ako tomu dobre rozumiem, mám dať na svoje náklady porovnať vzorku Juny s Issarom (môže vyjsť niečo iné než z predošlého testu? vysvetlí mi niekto čo sa tým získa, keď nežije flash? nevidím dôvod prečo by som mal ja osobne dokazovať čistotu rodokmeňa sučky Juna CW, skôr klub by mal dokázať svoj pravdu a svoje podozrenia vedieť relevantne podložiť a dokázať, ked už si klub dovolil pozastavit na týchto zvieratách chov... a klub by sa mal za svoje prieťahy a (ne) činnosť minimálne ospravedlniť, teda pokiaľ nemá v rukách rukolapný dôkaz, že junin predok je sarloos... ak ho má sem s ním... alebo zase je všetko v pozícii jedna pani povedala? v blízkej dobe preto som nútený spracovať žiadosti na slovenskú kynologickú jednotu, FCI a prípadne žalobu na klub o náhradu škody... zatiaľ môj krátky postoj k tejto veci...

závery už vyššie uvedeného testu: V pripade, ze nie je k dispozii DNA obidvoch rodicov, da sa rodicovstvo len vylucit, nie potvrdit.
V tomto pripade vsak DNA profil pravdepodobneho rodica a potomka su podobne, cize nie je mozne rodicovstvo vylucit...
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote