View Single Post
Old 28-02-2012, 17:29   #12
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Co je špatně na syrovém mase? Já ho teda nepoužívám, protože bych z toho byla zapatlaná až za ušima, to ho radši vždycky aspoň trochu ovařím, ale jinak bych ho používala klidně taky.
Jo, já ho taky používala a často ještě používám. Ale když pak máš něco cvičit s někým dalším, běžným pejskařem, a místo tradičních granulí, případně salámu, mu na ruku vysypeš syrová kuřecí srdce...ne každý to zvládne. Taky nejsem nadšená, že jsem od masa a krve všude možně, ale když vím, že to zabere..,resp. by to mohlo zabrat.

Z toho co píšeš, bych fenu utáhla (ale velmi krátkodobě-tím myslím třeba 5min), na vařené maso, párky. Tím končíme. Granule vůbec, ty žere i normálně z nouze (teď sem tam jo-v konkurenci psa, ale ani ta konkurence pro ni není dostatečná motivace), sýr - to je tak na ochutnání. Na pečení sušenek čas nemám. Někdy si říkám, že budem cvičit na mandarinky..ty zbožňuje, ale taky to není jistota...ještě vařený celer jí občas dost šmakuje..ale ten zas degustuje tak dlouho, že na klasický výcvik to taky není zrovna vhodné (důvod, proč nám na cvičáku doporučovali spíš salám, než třeba sušené plíce - fena fakt vychutnává, což bylo na cvičáku nežádoucí)


Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Ta naše cvičitelka povídala, že někteří její psi taky nechtěli fungovat na pamlsky, že je to musela dlouho učit, trvalo to několik měsíců, než našla takové pamlsky, které jim chutnaly, a postupně z toho přešla na běžné pamlsky, na které jí normálně fungují dneska. Tak to vysvětlovala. Ale jak říkám, já jsem tohle nikdy řešit nemusela, Dingo nežere pamlsky jen pokud je v opravdu krajním stresu a to ještě jen chvíli, pak si to rozmyslí zhltne je stejně
Vzhledem k tomu, že u nás to bylo přesně naopak nemám dojem, že by to zabralo. Začínali jsme právě na široké škále pamlsků, které jsem i dost obměňovala (piškoty, syrové, salámy, párky, slanina, sušené plíce apod., sýr..). Postupně na většinu přestala fungovat, takže když už něco, tak to syrové, eventuelně salám/párek..ale ani jedno není jistota, že zrovna ten den na to bude fungovat. Pro fenu to zkrátka není něco, za co by jí stálo udělat to, co po ní chceš. Jak píše Vlkodlak.
Pokud je v nějakém ruchu, stresu, tak si nevezme ani syrové kuře..cokoliv. Na výstavě, na bonitaci apod..psí sraz..Podobně např. když jsme byli týden na dovolené, já se jí jak blbec táhla se syrovými granulema..přijeli jsme a ze psa jsem měla radiátor. Protože měla evidentně tolik zajímavostí kolem, že ji žrádlo prostě nezajímalo. Normální žrádlo-které dostávala večer. A to ani v konkurenci jiného psa, žrádlo jsme zkoušeli i vyměnit..nic platné. Prostě když někam jedem, vím, že víc jak 2hrstě granulí nemá cenu brát.
yzengrin jest offline   Reply With Quote