View Single Post
Old 28-02-2012, 16:02   #8
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Nám na cvičáku tvrdí, že každý pes se dá naučit na pamlsky. Tak jako se prý dá naučit jiné věci, dá se naučit i fungovat přes pamlsky... My s tím problém nemáme, Dingo sežere cokoliv, co vidí
Nám se běžně stávalo, že jsem koupila feně extra mňamku na cvičák - den před tím jsem dobrotu vyzkoušela. Např. olomoucké syrečky. Tvářila se nadšeně a fungovala na ně výborně. Den před cvičákem. Následující den na cvičáku na to ohrnula nos..jakože "tohle Ti žrát nebudu". Cvičili jsme běžně i na syrové maso (jak se na mne tvářili ostatní, si asi umíte představit).
Jako štěně byla fenka taky žravá, s pamlsky nebyl problém. Střídali jsme je, aby nebyly stále stejné..(ačkoliv na cvičáku prosazovali salám, v horším případě piškoty)
Nicméně později až do dnešních dnů, to není ani tak o pamlscích, jako o celkovém rozpoložení feny. A nezabírají ani rady tipu: nechte ji 2-3dny o hladu apod. Když cvičit nechce, tak cvičit nebude. Jiný řekne naopak, že pes má cvičit nažraný..

Trzení typu: "každý pes se dá naučit...", beru s rezervou. Každý pes je individualita a pro moji fenu žrádlo není vždy na prvním místě. Někdy zkrátka funguje bezvadně a to bez pamlsků..je vidět, že ji to baví, má radost, je rychlá, přesná, nadšená. Jindy se tváří, že povel "k noze" slyší prvně v životě a vlastně ani neví, jestli je to na ni..pamlsky nepamlsky.

Ještě k cvičáku: na jednom cvičáku při první hodině nabyli mylného dojmu, že fena bude dobře cvičit na hračku..když jsem upozornila, že to je jen prvních pár chvil a pak ji nadšení pouští, nevěřili mi. Po 2lekcích museli uznat, že s hračkou už to vůbec nepůjde..
Ale to jen tak na okraj. Pes se zatím tváří zcela opačně..tak snad mu to vydrží:-)

Jani, Sofa a Kerb
yzengrin jest offline   Reply With Quote