View Single Post
Old 06-01-2010, 18:14   #14
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Jasně, ale málokdo stojí o to být u městské policie za toho, kdo má v chlívě psa místo prasete a ten tam vyvádí... to samé platí i o ostatních lidech. Na sousedských vztazích to rozhodně nepřidá a u nás na vesnici se podobné informace šíří rychlostí blesku. A o tahanice s veterinární správou by stál taky asi málokdo.
Jestli pes vyvádí a sousedy to ruší (nebo aspoň jim to slouží jako záminka), je to ještě horší.
...já už tohle taky tak trochu znám, takže si to umím představit a je mi jasné, že rozhovory s veterinou či policií kvůli takovým záležitostem nebudou příjemné. Ale pokud splňuješ zákony, mělo by to bý (teoreticky) i po takové konfrontaci v pořádku a naopak máš v ruce důkaz, že o zvíře se staráš dobře. Spíš tak to bylo myšleno.
Jestliže na mě pošlou sousedi policii, že pes mi doma řve a bude po 22h, tak tě tak akorát napomenou za rušení nočního klidu, zkontrolují zda za zvíře platíš a tím to hasne. Pokud by se totéž dělo přes den..je to zcela bezpředmětné..si myslím. Spíš tak nějak jsem to myslela.
Kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde...jestli má pán takový problém se sousedem, tak by se dalo čekat, že problémy budou, jen jiné, i poté, co vyřeší psa..
yzengrin jest offline   Reply With Quote