View Single Post
Old 11-01-2009, 12:46   #21
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Usg miał robione kilkakrotnie - myślę tak sobie, że jest to najbardziej miarodajne badanie. Jeśli oczywiście robi to osoba znająca się na rzeczy. W przedostatnim wyszło tragiczne zapalenie, z zapaleniem cewki i powiększonymi węzłami chłonnymi. W tym czasie brał furagin. Wet zmienił na antybiotyk i na USG wyszła znaczna poprawa. Teraz wybieramy się w przyszłym tygodniu - bo powiem szczerze, że czuję się jak na bombie. Skoro brał furagin i rozwinął się stan zapalny - to teraz też tak może być.

Przemku, czy poziom mocznika i kreatyniny bada się w oddzielnie ? My robimy badanie ogólne i nie pamiętam, żeby były tam jakieś informacje na ten temat. Białka z reguły jest ślad lub brak. Nie mogę sprawdzić wyników - bo mam je w domu. Jeśli nie ma informacji - sprawdzimy przy kolejnym badaniu.

Myślę, że to PH pochodzi z działalności bakterii, ponieważ czytałam, że bakterie wytwarzają enzym - ereazę. Powoduje ona rozkład mocznika na amoniak i dwutlenek węgla i silnie alkalizuje. Jeśli moje domysły są słuszne PH powinno spaść - dostał teraz środek przeciwzapalny i większą dawkę furaginy. No i najniższe PH miał w czasie leczenia antybiotykiem.

Zastanawiam się już nad metodą alternatywną - kot koleżanki wyleczył się z zapalenia dziąseł efektywnymi mikroorganizmami. Jest to zestaw bakterii i promieniowców. Ale aż mi głupio pytać o to weta To znaczy wiem gdzie kupić - ale jakieś mi się to trochę dziwne wydaje.
Nemi jest offline   Reply With Quote